Zuzkanka

Prolhaný život dospělýchProlhaný život dospělýchElena Ferrante

Moje první Ferrante, Geniální přítelkyně čeká na přečtení, tak jsem sáhla při výběru po tomto kousku. Když chcete psát, stačí vám vzít rodinu a její vztahy. Nevím vlastně, co víc k tomu napsat. Nečekejte žádnou pohádku s happy endem.. Je to prostě syrový v celé své kráse.. Žádná blahosklonnost, ale pokrytectví, sobeckost a lži. Ovšem jak bychom se zachovali my? Tak jak se očekává a vnitřně se užírat, že jsme to chtěli jinak? Nebo to udělat podle sebe a moct žít sám se sebou? Dělali bychom věci na truc rodičům, i když je sami nechceme? A jak daleko bychom zašli?
Dějově se nejedná o nic napínavého, i když mě asi sunula dopředu potřeba vědět, co bude dál..jak se ty vztahy vyvinou, co tam bude za takový tajemství? Stejně se nakonec nedozvíte odpovědi na všechna svá proč.. a konec zůstane takový otevřený. V podstatě nevím, jestli tento kousek něčím vystupuje z řady, ale s odstupem, co jsem knihu doposlouchala, si ji moc nevybavuju. Nic hlubšího ve mě nezanechala.

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Leckdo by řekl, že Britt Marie je protivná stará bába a možná to tak i je, ale mně se po ní bude stýskat. Knížka víc rozvíjí její minulost a tak se není moc čemu divit. I přesto, jaká je, si dokáže najít své místo a lidi, kteří ji mají rádi. Nebo možná právě proto? Opět hořko vtipný příběh, který má hořký konec a opravdu jsem doufala, že....... ale nebudu prozrazovat. Britt Marie je sice stará protivná bába, ale má zlaté srdce. A Valerie Zawadská je prostě skvělá! (posloucháno jako audiokniha)

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Knížku jsem si pořídila v Audio formátu a poslouchala vždy u domácích prací. Alena M. je prostě skvělá. Byla to má třetí knížka od ní a Hotýlek bude bezpochyby další na řadě. Tyto příběhy mi dávají mnohem víc než všechny krimi a detektivky dohromady. Člověk si uvědomí, jaké má štěstí žít v této době a s pokorou přijímat vše, co dnes může. Doporučila bych tyto knížky všem těm, kteří mají pořád pocit, že nemají dost a to nejcennější jim utíká mezi prsty.
Nejednu pasáž z knihy jsem probrecela nad představou, že bych v této nesvobode měla žít.
Knížka je skvělá a vřele doporučuji. Jen Hana je pro mě zatím na špici díky tomu vyvrcholení. Tady mě závěr trochu rozladil. Čekala jsem něco víc. (myslím zhruba poslední odstavec) v kontextu celé knihy to je, jako kdyby ho vymyslel podprůměrný pisalek a ne autorka formátu Aleny Mornstajnove.

19.06.2020

Tajemství sídla Craven ManorTajemství sídla Craven ManorDarcy Coates

To byl takovej beckovej, možná ceckovej film.. Dočetla jsem to, protože mě zajímalo, jak ta slatanina skončí. Doufám, že Duch domu Ashburnu bude snesitelnejsi, protože mě začíná mrzet, že jsem ty knížky kupovala. Ze začátku to bylo fajn, napínavý, ale celý ten dej byl moc uspechany a prostě se mi to nelíbilo..byla tam hromada nesrovnalosti, zbytečných poznámek, který nedávaly smysl.. Jsem si už jen říkala, že těch 60 stran dorazím, že mě to nezabije.

18.04.2020

Historie včelHistorie včelMaja Lunde

Námět knihy samotný vede celkově k hlubokému zamyšlení nejen nad tím, co pro planetu znamená včela, ale taky to, jak hromadu věcí ve svých životech považujeme za samozřejmé a ve své sobeckosti myslíme jen na sebe a své zájmy.. Každá změna začíná u nás samotných..
Jinak ke knize samotné.. Na konci se vše pěkně prolnulo, ale tedy oba pánové se utapeli ve vlastní sobeckosti a dost mě jejich dějová linka stvala.

12.03.2020

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Téma druhé světové války a holokaustu mě přitahuje a tak mě z celé knížky nejvíc chytla dějová linka Minky. Myšlenkové pochody zakomplexované Sage mi trochu lezly na nervy a urputnost Lea mi doslova zvedala tlak a společnou řeč bych s ním asi nenašla, i když smysl pro humor měl dobrej. Taky jsem byla napjatá, jaký převratný závěr bude u tohoto kousku, ale tak trochu jsem to tušila, I když některými střípky mě v závěru autorka překvapila.
Kniha se četla sama, opět skvělé napsané, ale ta zápletka mezi Sage a Josefem mě moc nenadchlo, proto ubiram jednu hvězdu. Minky pribeh totálně zastinil všechno ostatní.
Každopádně díky za každý nový den a doufejme, že už nás nic podobného nepotká..

24.02.2020

Ani nevím, jak dlouho jsem ji četla. Ne že by mě nebavila, ale prostě tam nebyl takový ten impuls k tomu číst a číst, ať víte, co se děje a nemůžete bez odhalení dalšího děje pomalu ani spát..
Tady jsem tento pocit neměla. Nicméně to nic neubírá na tom, že knížka se mi líbila, nebylo momentu, kdy bych se nudila. Vše do sebe skvěle zapadalo a skvěle jsem se bavila. Miluju autorův suchý humor a to jak věci předkládá čtenáři.
Jednu hvězdu ubírám proto, že to bylo moc politický, i když tak nějak nepoliticky, ale Analfabetka mě bavila víc právě proto, že tam nebylo tolik politiky, i když mě teď trochu láká zjistit, jak to vlastně skutečně bylo.. ;) Nicméně Stojednaletý stařík si v mé knihovně ještě chvilku bude zahřívat své místečko, než ho vytáhnu k přelouskání.

09.02.2020

Srdce včely má pět komorSrdce včely má pět komorHelen Jukes

Právě dočteno, knížku jsem si pořídila proto, že letos budu začínat s včelařením a podobně jako autorka se snažím čerpat informace, než včelky ubytuju.. Nicméně toto byl bobrik vytrvalosti, už jsem to chtěla mít za sebou, protože jsem se nechtěla rozčilovat další a další vecer před spaním. Autorka mi lezla příšerným způsobem na nervy.. Než se rozhoupe k tomu, abys pořídila ul, tak je strana 90, vcely si pořídí o pár desítek stránek později. Nad vším přemítá několikrát dokola.. To není nic pro me, já jdu do všeho po hlavě a nemusím se ujistovat 100x dokola pořád o tom stejným.
Co se týká formy, jakou je knížka psaná, tak mě tedy upřímně překvapuje, že autorka učí na Oxfordu tvůrčí psaní, ale tady by možná seděla hláška "kdo neumí, ten učí". Na druhou stranu si říkám, že když někoho napadne v knížce psát takový zbytečný informace (jakože si o půl hodiny později utrela z rukávu flek od polivky?! WTF?!), tak uz tu knížku můžu napsat taky a nebát se, že na to nemám ????
Ale abych nebyla jen negativní.. I přesto, že některé její čerpání informací mi přišlo být naprosto nepodstatné a nedůležité, tak některé informace získané z dopisu Hubera a jeho asistenta, pro mě byly velmi zajímavé a doslova jsem je hltala.. Ještě obsahem knihy mohlo být to, jak včely dopadly po zimě po stránce varroazy..
A zaplať Pán Bůh, že si našla chlapa, potřebovala to jako prase drbání..
Dávám 3hvezdy, třetí hvězdu zachránili Huber s Burnensem..

09.02.2020

MrchožroutMrchožroutJack Heath

Po dlouhé době jsem zase přečetla knížku za dva dny, ale sleduju, že tento typ literatury asi nebudu moct číst, protože se mi o tom potom i zdá.
Velmi obdivuju lidi, kteří mají tu schopnost zjistit z pár detailů o člověku tak mnoho, nicméně mnohdy to je vykoupeno něčím, co už tak přitažlivé není a to byl tento případ.. téma zajímavé, zápletka taky, to vyústění tedy nic moc, čekala jsem lepší závěr, nicméně hrdinova úchylka je fakt těžce nechutná a i přesto, že bych si pro něj přála happy end, tak ten asi nemá šanci přijít :D a jsem zvědává, jestli bude nějaké pokračování, protože nabídka, která přišla v závěru je skutečně lákavá :D jen to asi budu muset číst u snídaně :D nebo teda radši po...

15.01.2020

Už nikdy pěšky po Arménii a GruziiUž nikdy pěšky po Arménii a GruziiLadislav Zibura

Krásná oddechovka, u které jsem se příjemně pobavila a měla možnost poznat alespoň zprostředkovaně zeme a její obyvatelé, které by mě navštívit nenapadlo.
Trochu jsem dle nadpisu čekala nějaké drama, ale je to spíš takový bulvární zavádějící titul.
Jsem zvědavá i na další knížky, které jsem si během čtení této pořídila (originál i s podpisem Prince Ladika, kazit oči si nebudu ????) a čekám na novinku, kterou už mám predobjednanou. Docela by mě zajímalo, jestli má Ladik přirozený talent se k někomu vnutit, aby ho pohostil nebo jsou lidé jiných kultur fakt tak "jiní"..na druhou stranu bych po tomto dobrodružství měla obavy, abych se po návratu domů nemusela zapsat na seznam cekatelu na nová játra.
Jo a nemohu si odpustit.. Ale místo těch podivných obrázku, bych radši viděla autentické fotky...
Každopádně doporučuji.

02.10.2019

DědictvíDědictvíEva Tvrdá

Další silný příběh z těžkého (po/před)válečného období. Další příběh ženy, která musela být silná už jen kvůli svým dětem..
Tenká knížka, která ale říká mnoho, děj odsýpá a nezabývá se zbytečnostmi, popisuje jen ty důležité okamžiky.
Závěrečná část knihy s jednotlivými příběhy mi nedávala moc smysl, ale byl to zajímavý vhled do života žen, které prožily tuto dobu a v závěru se i dozvíme, co se honilo v hlavách ženám, které byly součástí života Agnes.
Knížka stojí za přečtení, člověk si uvědomí, jak se dnes máme jako prasata v zite... Hvězdičku ubírám za to, že mi některé příběhy z druhé části nezapadaly do děje a nedávaly mi smysl. Ale možná jsem nějakou postavu zazdila, nevím..

07.09.2019

Život elfůŽivot elfůMuriel Barbery

O tom, co napíšu o této knížce, jsem přemýšlela skoro od začátku čtení.. Před chvílí jsem ji dočetla a me pocity jsou velice rozporuplné. Knížka měla naštěstí necelých 300 stran, ale pokud by měla být obsáhlejší, asi bych ji - ač to běžné nedělám - odložila.
V postavách jsem se ztrácela od začátku až do konce, z obsahu knihy si toho celkové moc nepamatuju, příběh a dej ano, ale na můj vkus je kniha z 80% plná popisů krajiny, pocitů a životů lidi, ktere pro samotný příběh nemají žádný zásadní smysl. U těchto pasáží jsem se pravidelně pristihovala, že vlastně vůbec nevnímám to, co čtu a myšlenkami poletuju kdo ví kde..
Jinak námět se mi líbil, dokázala bych si knihu představit zfilmovanou a určitě by mě bavila mnohem víc, protoze by se tam něco dělo..

07.09.2019

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Nebavilo mě to.. Do čtení jsem se musela nutit, protože jsem nechtěla zahodit těch 150 přečtených stran.. Absolutně nechápu dějovou linku Tess, Felicity aspol.. Na manželově tajemství to nemělo žádný podíl, ani se nestal kdo ví jaký dějový zvrat.. a vzhledem k tomu, že tajemství bylo čtenáři odtajněno asi po 100 stranách, tam už moc napětí nebylo.. V závěru to trochu nabralo na otáčkách, ale prostě nějak mě to neoslovilo.
Co se týká Rachel, tak si nechci ani představovat, jaké to je přijít o dítě, ale abych té ztrátě podřídila celý zbytek svého života a živila v sobě zlobu a nenávist...člověk musí jít dál a přijmout věci tak, jak jsou..
Obecně mě většina postav v knize dosti iritovala.. Neustálé naříkání a sebelítost.. Toto se moc nepovedlo..

13.07.2019

BábovkyBábovkyRadka Třeštíková

Knížka na mě působila dost depresivně. Přece nemůžou být všichni tak nešťastní... Přečetla jsem ji za dva dny, chaos v postavách jsem neměla, spíš mi občas dělalo problém zorientovat se po časové stránce. Některá témata zůstala nedokončená, takže tu je nějaký potenciál na pokračování.
Úplně nevím, co by mi kniha měla dát. Mozna vědomí toho, že mám vlastně báječný život. Je to takový obrázek dnešní společnosti a já jsem ráda, že jsme tak trochu černé ovce a do toho stáda úplně nezapadáme...

29.05.2019

ApatykářApatykářLucie Hlavinková

Povedené dílo zasazené do naší vlasti, které poodkrývá to, jak se kdysi žilo. Mám ráda bylinkářskou tématiku a takové ty babské postupy. Sáhla jsem po ní a doufala, že naplní mé představy o tématu a splnila je. Zápletka na více frontách, nejdřív člověk váhá, co že by to tak mohlo být, pak se přidá další záhada.. dobře se četla.. co víc dodat :)

27.05.2019

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Před chvílí jsem dočetla.. Občas mě napadaly myšlenky, co že na této knížce má být tak závratného, když je to v podstatě jen nějaká story ze života a avizovaná záhada s Blankou zase není až taková záhada.. Odpovědí možná budou občasné slzy, které mi začaly stékat po tvářích. V tomto příběhu je všechno.. Dotýká se nutně každého z nás, protože každý si v něm najde kousek sebe.

21.05.2019

Velké maličkostiVelké maličkostiJodi Picoult

Asi bych tuto knihu nečetla nebýt Čtenářské výzvy, protože to bylo poměrně schůdné splnění bodu s tématem oxymoronu. Sama bych si ji nevybrala, protože se mi nechtělo číst o fňukajícím černochovi, který si bude stěžovat na to, jak se proti němu všichni spikli.. A ne, nepovažuju se za rasistu..
Teď, co jsem knihu dočetla, jsem moc ráda, že jsem měla tu možnost ji přečíst a udělat si nový obrázek. U nás moc černochů není, v zahraničí už bývají poměrně běžné smíšené páry, ale u nás je to pořád něco jako "Ježiši fuj!" Sama bych si asi černocha za partnera nevybrala (i když u Willa Smithe bych možná udělala výjimku).. Stačí si vzpomenout, jaké haló udělal černoch v letáku, že..
Často mě při čtení napadalo, že černochy tu sice nemáme, ale pár tmavších spoluobčanů tu s námi přece jen žije... Do jaké míry si můžou za své postavení sami a do jaké míry za to může to, že se narodili od čtvrtka do neděle?
V knize padlo hodně podnětů k zamyšlení, často mi tekly slzy nad tím, co se dělo..často jsem si říkala, že si za hodně věcí může Ruth sama a že hodně přehání.. ale je tomu opravdu tak?
Knížku doporučuji už jen pro to uvědomění, zejména pro ty, co zarytě tvrdí, že rasisty NEJSOU.
Jinak je skvěle napsaná, dobře se čte. Od této autorky to byla moje první četba a určitě nebude poslední.

02.04.2019

MemoRandomMemoRandomAnders de la Motte

Čekala jsem, co to bude za pecku, ale právě jsem ji dočetla a jsem trochu zklamaná. Tak nějak od začátku jsem tušila, jak to dopadne a čekala jsem asi trochu větší odhalení, než které proběhlo...ale jinak napínavá knížka, děj má spád.. Trochu mě nudila Atifova linie, Saracova byla zajímavější. Ale znovu ji číst nebudu.. Do druhého dílu se ovšem pustím, když už jsem ho koupila :D

22.03.2019

KrasojezdkyněKrasojezdkyněJojo Moyes

Tentokrát za 5..
Zpočátku jsem se do knížky nemohla moc začíst.. Moc mě nebavila dějová linka Sarah, dědečka a Booa.. Zajímavější mi přišla být linka Natashy a utápění jejích problémů v práci.
Jakmile přišel zvrat s Kapitánem, tak už jsem měla velký problém knížku odložit a přečetla jsem těch zbývajících cca 370 stran během víkendu..
Na rozdíl od poslední knížky od Jojo, kterou jsem četla (Život po tobě), mě tato zasáhla mnohem, mnohem víc.. Během čtení mi tekly slzy, protože to bylo jedno velké zoufalství a beznaděj.. V závěru samozřejmě happy end, bez toho to nemůže být, ale obávám se, že v reálném světě to takto bohužel nefunguje... Proto buďme rádi, že máme rodinu, která nás občas štve, ale někdo nemá nikoho..a to je pak hodně smutný život..

10.03.2019

PianoPianoJane Campion

Krásná knížka a příběh. Po dlouhé době jsem si uvědomila, jak moc toužím umět hrát na tento nástroj.. Je to takova rychlovka na jeden den, na můj vkus až moc velká rychlovka. Příběh by se dal zcela jiste trochu více rozvinout, nicméně takto je trochu jistota, že nic neprebyva a ze se dej zbytečně nevlece.. Ke konci jsem se jen modlila, aby to skončilo happy endem.. Do poslední stránky či věty to nebylo jisté ;) další knížka v pořadí bude nejspíš "Hra a klavir pro samouky" :)

23.02.2019

ZátišíZátišíLouise Penny

Před koupí prvního dílu jsem váhala, trochu mě zrazovalo hodnocení pod 80%, ale další pokračování už mají slušně skóre, tak jsem se rozhodla to prubnout.
Příjemné čtení, které svižně ubíhá a stránky rychle ubývají.. Je mi trochu smutno, že mám dotčeno. Hrdinové příběhu mi byli sympatičtí, až na nějaké výjimky.. A nevím proč, ale Inspektor Gamache je v mé hlavě tak trochu jako David Suchet s brejlickama :)

10.02.2019

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJonas Jonasson

Skvělá knížka. Dlouho jsem se při čtení nesmalá nahlas.. Krásný humor, který autor používá je dokonalý. Moc se mi líbila. Knížku mám z knihovny, ale Staříky jsem si objednala a těším se, že budou skvostem v mě vlastní knihovně ????

06.02.2019

Pýthiiny radyPýthiiny radyErik Axl Sund

To, co se zdálo být úplně jasné, tak je tímto závěrečným dílem odkryto a závěry jsou docela překvapivé.. Moc severskou literaturu nečtu, ale to, co jsem zatím přečetla, mělo vždy nějakou souvislost se zneužívání žen, potažmo děti, tak mě jen napadá otázka, jestli je toto ve Švédsku a potažmo Norsku větší problém, než jinde ve světě, že se na toto autoři fokusuji..zejmena se m honí hlavou myšlenka na "konspirační" teorie ohledně Barneverntu, kde mi toto docela sedí s touto sérií.
Ale jinak zpátky k tématu.. Kniha se četla dobře, pro citlivé duše to asi nebude ten pravý šálek kávy. Nicméně se jedná o téma, které neni žádné sci-fi a je to něco, co se ve světě běžné děje, i když se o tom nemluví. Tady bych řekla, že jsou některé pasáže dost přehnané a na úrovni nějakých amerických nizkonakladovych hororu, ale kdo ví, čeho je člověk schopen, když má v hlavě prehazeny kolečka..

23.01.2019

Život po toběŽivot po toběJojo Moyes

Není to kdo ví jak velkolepé dílo, ale je to prima oddechovka, kterou jsem za víkend přečetla. Je pravda, že postavy jsou skvělé promyšlené a po dlouhé době jsem se zase dokázala naplno vžít do hlavní postavy.

15.01.2019

Osvětimská knihovniceOsvětimská knihovniceAntonio G. Iturbe

Knížky s motivem holokaustu a 2. světové války patří k mým oblíbeným, pokud se to tak dá nazvat.. Osvetimska knihovnice je kousek, který stojí za to přečíst.. Ale i přesto, že pořád doufat v nějaký ten happy end a zvrat, tak to stále nepřichází.. První polovina knížky byla taková nijaka, trochu napinavejsi vyprávění.. Ten největší hukot přijde až v druhé části knížky a to jsem přečetla během dneška, protože se neslo odtrhnout. A k tomu si připravte krabici kapesniku, protože ta syrovost toho, co se dělo, je neuprosna a pokaždé mě dokáže překvapit, čeho je člověk schopen...

12.01.2019

Dvacet tisíc mil pod mořemDvacet tisíc mil pod mořemJules Verne

Verna jsem si chtěla přečíst už delší dobu, abych si odškrtla jednoho velkého autora a poznala i něco "nového". K této knížce jsem se dostala díky výzvě a musím říct, že jsem se s tím obrovsky trápila.. Sekce, kde se odvíjel děj a bylo "o čem" číst, tak se mi četla dobře, ale těch x desítek stran, kde se vyjmenovávají různé druhy podmořských živočichů a řeší ty vědecké záležitosti, mě opravdu nudily a ke konci jsem tyto encyklopedické sekce prostě přeskakovala..
Samotné postavy mě extrémně nepopouzely, i když jak píše HerrPilot, tak musím souhlasit.. Aronnax všudybyl, Conseil byl jak nějaký sektář a Ned Land byl asi jediný normální (aspoň dle mých měřítek :D). U samotného kapitána Nema jsem čekala trochu víc poodkrytí té tajuplnosti okolo něj a zklamalo mě, že "Žil" to nechal pouze v rovině nic moc vypovídajících indicií.. Z tohoto pohledu mi to přijde být nedotažené do konce aneb jako když si ho navnadíte a v tom nejlepším vás "začne bolet hlava"...
Mám teď trochu jiné čtenářské plány, ale možná mu dám druhou šanci, pokud se naskytne nějaké výzvové téma, do kterého by zapadal s nějakým svým dalším dílkem.

31.12.2018

Bubny podzimuBubny podzimuDiana Gabaldon

Občas mám pocit, že některé pasáže jsou zbytečné roztahane a příliš popisné.. Obzvlášť neustálé popisování vzájemného vztahu J&C. Víc se mi líbila dějová linka Rogera a Brianny a druhou polovinu knihy jsem přečetla během víkendu. Oceňuji přiblížení životních poměrů daně doby ať už v Evropě, Americe a nebo na moři.. Nicméně osobně nejsem moc fanda do americké historie a Ameriky obecně a z dalších dílů mám obavy, protože neustále válčení amiku mě zrovna nepritahuje, takže četbu Hořícího kříže si ještě promyslím.

26.11.2018

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Knížka mě úplně pohltila. Moc zajímavé téma a a zejména ze začátku se mnou cloumal vztek a jsem ráda, že jsem nemusela žít v té šíleně komunistické době.. Kolik zla a utrpení dokáže způsobit jeden zakomplexovany chudák.. A ještě se sebou je spokojený..
Celý děj knihy, kdy Dora rozpleta pečlivě strezene tajemství, jsem četla plně zahloubana a stránky ubyvaly jak nic.. O to smutnější jsem teď, když jsem knihu dočetla a o happy endu se zrovna mluvit nedá..

05.10.2018

MořeplavecMořeplavecDiana Gabaldon

Po Vazce v jantaru, kterou jsem měla rozectenou asi půl roku, jsem tento díl prelouskala během 14ti dní. Od seriálu se knížka lišila, takže o to to bylo zajímavější.

21.09.2018

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceEmily Brontë

Díky Čtenářské výzvě jsem si knihu koupila a přečetla.. Nějak mě netáhne číst knížky, které nám lili do hlavy ve škole v literatuře a tak se těm starým kouskům cíleně vyhýbám a proto by mě nenapadlo, že toto někdy budu číst. Jsem ráda, že jsem to udělala. Už dlouho mě knížka nezaujala natolik, abych ji přečetla za tři dny..
Zpočátku mě děj zaujal tím tajemnem a musela jsem číst a číst, abych tomu přišla na kloub.. Nicméně druhá část knihy už mě trochu "deptala" nejen tím, jak na sebe byli všichni zlí, ale už mě to neustálé vzdychání a utíkání tam a zpátky trochu nudilo. Ke konci mě štvala už i samotná paní Deanová, která ve formě vypravěčky ze sebe dělala pomalu světici, ale taky mě místy dost prudila, jak se do všeho montovala..
Co se týká samotného Heathcliffa, tak se není moc čemu divit, pokud měl takové dětství jaké měl, ovšem asi bych se snažila využít svůj život trochu jinak..
Knížka určitě stojí za přečtení, ale vracet se k ní už asi nebudu.. Neměla jsem po ní dobré spaní :)

22.08.2018