zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Cacoru bych nejradši praštila, nevdecny spratek, který jen lže. Zničí úplně život dvoum klukům.... Ale konec knihy mě překvapil. Nechápu proč se nesvěřila učitelce ve škole. Nevím, cacora je mi nesympaticka.

13.09.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Rudolf Lang je vzorný nacista, který by na rozkaz Himmlera zabil i vlastního syna. Z obyčejného člověka se promění ve vraždící a nic necítí zrůdu. Je poznamenán vlivem despotického otce, který zakazoval svým dětem povídat si i při mytí oken a museli se umývat studenou vodou. Otec chtěl, aby se Rudolf stal knězem, ten však po smrti otce odpadá od víry. Jeho "náboženské" vyznání je nacismus. Přinucen k svatbě s Elsou, která mu porodila tři děti. Nejdříve Dachau a potom Osvětim, kam se celá rodina přestěhuje.
Kniha je úžasná. Začetla jsem se už od prvních řádků.

20.02.2019 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Mírumilovný francouzský lékař dr. Sarrasin získá polovinu velkého jmění a rozhodne se postavit v USA nové město Francouzské město, hotový ráj na Zemi. Druhou polovinu jmění získá německý profesor Schultze, který postaví Ocelové město (výrobna zbraní). Profesor Schultze je rozhodnut Francouzské město zničit. Ale jak se říká: "Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá." A tak je Schultze zabit vlastním vynálezem.
Faktem je, že Francouzi nikdy neměli Němce v lásce. A i Verne v různých svých knihách dává průchod svému pohoršení nad chováním jiných národů, tu proti Angličanům (v osobě kapitána Nema) či nyní proti Němcům (Schultze).

Jako dítě jsem neměla ráda Verneovky.....nechápala jsem jejich děj. Ale teď v dospělosti jim přicházím na chuť. Doporučuji zhlédnout i film.

09.02.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Pochopit duši umělce není snadné. Pochopit duši van Gogha není už vůbec snadné. Autor napsal van Goghuv životopis výborně. Úplně jsem se vžila do příběhu. Naprosto jsem Vincentovi rozuměla (též trpím psychickym onemocněním). Byl to neskutečný dříc, který šel za svým cílem - stát se dobrým malířem.
Skvěle byly vykresleny i podmínky tehdejších horníků. Jít v 8 letech pracovat do dolů.... nedokážu si představit. Moc mě bavilo setkání s impresionisty.... Cezanne, Lautrec, Gauguin atd.
Zkrátka zajímavé čtení od první stránky až po poslední.

15.01.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ze začátku jsem se knize vyhýbala, nebyla pro mě lákavá názvem ani obálkou. V knihkupectví bych si ji nekoupila.
Při návštěvě u rodiny mi byla nabídnuta k zapůjčení. Tak jo, řekla jsem si, zařadí ji aspoň do výzvy. Nelituji. Úžasné čtení. Člověk se při čtení cítí takový uvolněný, zasměje se. Knihu přečtete za dva dny.
Zkrátka krásný příběh čtyř kamarádů že školy.

22.05.2020 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Nevím co si mám o knize myslet. Na začátku mě to chytlo, četla jsem jak hladová a pak...v Balltinu....nuda nuda nuda. Někdy jsem četla, ale vůbec nevnímala co čtu, nedávalo to smysl. Pochodové myšlenky pana Prokopa jsem nepochopila ani po přeečtení knihy. A ty tečky.....slovo.....slovo....atd. To neuměl mluvit? No, bylo to těžké dočíst tuhle knihu.

27.06.2018 2 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Krásná kniha. Četlo se to samo, stránky ubíhaly rychlostí blesku. Jsem ráda že jsem si knihu koupila.

09.05.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Naprosto úžasná trilogie. Tuhle knihu jsem přečetla během půl dne, četla jsem až do dvou do rána, nemohla jsem se prostě odtrhnout od knihy. Hodně se mi líbila Lisbeth, její postoj k životu. Doporučuji si přečíst.

19.12.2017 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nenáročné, oddechové čtení. Příběhy obyčejných lidí.

07.07.2021 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvěle zachycený režim Sovětského svazu. Zatýkání a mučení za kdejakou nesmyslnou věc, člověk aby se bál i kýchnout, neboť by to bylo označeno za protistátní zlo. Druhá polovina knihy mě bavila víc než ta první. Od druhé půlky to mělo konečně spád. Takže s knihou jsem byla spokojena, jen nevím jestli se pustím do dalšího dílu. Ale určitě shlédnu film.

19.09.2018 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

úžasná kniha. I když je to pořádná bichle, tak jsem ji měla rychle přečtenou. Hned od začátku jsem zapadla do děje. Stránky rychle ubíhaly. Děj neměl chybu.

04.06.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásná kniha. Vysvětlené základy budhismu jednoduchou formou.

29.11.2020 5 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Krásný historický román.
Není lehké spravovat rozsáhlou zemi, když jste žena a už vůbec ne pokud jste ošklivá žena. Markéta se se svým "hendicepem" pere od dětství. Snaží se ho vyrovnat chytrosti a proto se jejími přáteli stávají učené knihy.
Ani v manželství nenajde spokojenost a porozumění. Prvního může vyžene že země, druhého nechá zabít. Dvě děti ji zemřou na mor a syn zemře násilnou smrtí. Baroni začínají zemi rozkradat, cupovat na kousky. V tom přichází záchrana v podání Habsburků, kteří se ujímaji vlády v Tyrolsku. Markéta prožije posledních 6 let ve Vídni.

18.09.2020 5 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

(SPOILER) Zlo vyhrálo nad dobrem. Jak smutné. Snad všechny knihy, které jsem četla, dopadly dobře, i když třeba hrdina padl. Ale tady se mě chtěli brečet. Vrah neměl ani problém se zabitím papeže.
Že začátku se příběh táhne, dej je nezajímavý. Jakmile se nový farář vydá do vesnice "proklatcu", dej dostane spád a vaše oči se nedokážou odtrhnout od stránek.
Je tu vše, napětí, záhada, vražda, tajemný spolek.
Jen ten konec mě dojal až k slzám.

09.05.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Wauu, napínavé až do poslední stránky.

04.05.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Geniální vědec Rossum vymyslí umělého člověka - robota. Jeho synovec výrobu zdokonalí. Na ostrov, kde leží továrna na výrobu robotů R. U. R., přijíždí Helena Gloryová, která se časem zamiluje do ředitele továrny Domina a vezme si ho. Roboti se postupně vzbouří, všechny lidi zabijí a naživu zůstane jen stavitel Alquist. Nechávají ho naživu protože jako jediný pracuje a myslí si, že zná návod na výrobu. Jenže on ho nezná, protože ho spálila Helena. Jediná naděje na záchranu života jsou roboti Primus a Helena, mezi kterými vzniká láska, jenže se stejně nemohou množit.
No krásná myšlenka, nepracovat, nic nedělat, všechno odmakají roboti. Být robotem, tak mě to taky nasere a vzbouřím se. Musím se přiznat, že tuhle knihu jsem nikdy nečetla a to jsem ze školy hooodně let.....ale zalíbila se mi. Čapek se mi čím dál víc líbí.

04.01.2019 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

To byl tak nádherný příběh. Kniha se mi moc líbila, četlo se to samo. Lehce erotické.

16.02.2022 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Hodně zajímavá kniha o hledání sama sebe v historicko-politickém kontextu. Je zde zobrazen boj Armenu proti muslimům. Kniha mě překvapila, nečekala jsem že mě bude tak zajímat.

05.01.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Úžasný příběh, nádherná kniha. Autor píše skvěle, žádné "hluché" pasáže, rozvleklý popis ničeho, přemíra dat a roků. Prostě perfekní čtení, děj je napínavý, strhující, šokující, plný odvahy to nikdy nevzdat.

25.03.2019 5 z 5

Alison Weir opět nezklamala. Anna Boleynová byla bezcitná mrcha, které šlo jen o kurunu, ale popravu si nezasloužila. Vždyť byla nevinná. Prostě se už králi nehodila, nabažil se ji dost, tak pryč s ní.

19.02.2019 5 z 5