Zuzka12627 Zuzka12627 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velice hezký a silný příběh s hlubokými myšlenkami. Četla jsem jako malá a teď přečetla i v dospělosti. Tuto knížku by měl mít každý doma v knihovně.

01.07.2021 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Úžasná kniha. Doporučuji přečíst každému, dozvíte se tolik zajímavostí od života samotného stromu, až po ekosystém celého lesa. Opravdu velmi krásná kniha a hlavně velmi přínosná. V mé knihovně zaujme jedno z míst a ráda si ji přečtu za čas opět.

22.04.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem si chtěla přečíst po shlédnutí filmu a rozhodně je lepší než film. Vtipná oddechovka pro víkendové čtení nebo jen tak. Těším se na další díly.

11.12.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Velmi krásná knížka z mého dětství. Velmi hezký příběh, který je doplněn fotografiemi. Mám jí do teď v knihovně.

25.12.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Velmi emočně silná kniha, smutný příběh mladých lidí a jejich lásky. Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a nelituji.

11.12.2022 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha určitě lepší než film, četla se jedním dechem. Původně jsem ji měla do čtenářské výzvy, ale teď si přečtu i další díly.

07.11.2021 4 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Krásná knížka. Ráda na ni vzpomínám. Z mého dětství jedna z mála knížek co stále mám.

03.01.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná kniha z mého dětství. Měla jsem ji moc ráda. Pro děti velmi pěkná a určitě doporučuji všem rodičům na čtení pro své děti, nebudou litovat.

31.08.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha od tohoto autora a úplně mě dostala. Když jsem si ji kupovala říkala jsem si, má mnoho stránek snad v ní nebudou zdlouhavé a někdy i nudné pasáže. Velmi mě překvapila nic takového. Příběh se četl velmi dobře a obsahoval vše co má správná detektivka mít.

16.08.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha, která chytne za srdce..četla jsem jí jedním dechem..

04.11.2018 5 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Velice hezká kniha u které se moc zasmějete a odreagujete. Určitě doporučuji přečíst.

12.12.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi silný a zdrcující příběh. Opravdu těžko k uvěření co všechno se dělo, jak mohli někteří lidé vzít život nevinným lidem a takovými způsoby mučit psychicky a fyzicky. Nemluvě o tak strašných pokusech. Tohle by si měl přečíst každý, aby věděl jaké hrůzy se odehravaly za války a pochopil tu strašnou dobu.

12.12.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Velice hezky napsaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem. Je to taková oddychovka s překvapivým koncem.

08.10.2020 4 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

V dětství moje úplně nejoblíbenější knížka..četla jsem ji stále dokola. Do teď ji mám schovanou v knihovně.Moc hezky psaná a za mě doporučuji všem rodičům pro své děti nebudou litovat.

31.08.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

První kniha od tohoto autora. Zvolila jsem ji, protože byla jako první dostupná v našem knihkupectví a velmi mě bavila. Četla se velmi dobře a rychle. Velmi poutavý příběh, tajemství, dobrodružství a historie. V mé knihovně už má své místo.

19.07.2020 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tato kniha je velmi hezky napsaná. Pojetí toho, co se odehrává mezi životem a smrtí je velmi dobrým nápadem a proto si knihu ráda přečtu i někdy v budoucnu znovu.

07.12.2023 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Velmi hezká knížka z mého dětství.

29.12.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Oddechová a napínavá kniha na večer. Četla se dobře. Tato detektivka určitě stojí za přečtení.

10.10.2020 4 z 5

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Krásná kniha nejen pro děti. V dětství se mi moc líbila. Seznamuje s přírodou v ročních obdobích s mnoha zajímavostmi. Velmi ráda se k této knize vracím a vzpomínám jak jsem ji v dětství přímo hltala.

02.09.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tuto knihu mám v knihovně od povinné četby ve škole a vzpomněla jsem si na ní díky čtenářské výzvě. Po těch letech je to jiné čtení a jiný pohled na psané básně. Jsem ráda, že jsem si knihu mohla znovu přečíst. V mé knihovně má své místo oprávněně.

29.08.2020 3 z 5