Lesní noviny

Kniha představuje jakýsi kalendář lesní přírody od jara do zimy, mající formu dvanácti čísel novin, vytvářených různými dopisovateli - dětmi, lovci, vědci, hajnými - a doprovázených vtipnými rubrikami.

2. rozšířené vydání

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31397/lesni-noviny-uhi-31397.jpg 4.576

Лесная газета (Lesnaja gazeta) (1928)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Lidové nakladatelství

SSTknihy

Encyklopedická podoba jakéhosi kalendáře lesní přírody od jara do zimy, přinášející zajímavosti ze života lesních obyvatel, ale i o rostlinách a koloběhu života v přírodě. Nás v dětství nejvíc bavily vědomostní kvízy na ověření nabytých informací.

Ája27

Jedna z mých oblíbených knih v dětství. I s její pomocí jsem poznávala svět kolem sebe. Odpověděla mi na mnoho otázek, na které jiní neměli čas! Dodnes jsem za ni ráda. :)

Modrina

Jako dítě jsem tuhle knížku četla mockrát, fakt se mi moc líbila. Bohužel jsem o ni při povodních přišla. :(

Nelly
10.01.2017

Jediná kniha od ruského autora, kterou jsem četla dvakrát! Jako dítě mne v hlubokém dávnověku dost oslovila...

hlavin
04.07.2016

Jedna z mých nejmilejších knih. Přečetl jsem ji s nadšením několikrát. Jako dítě jsem si v ní zakládal obrázky krajinek a snil o těchto nádherných místech. A říkal jsem si, že až budu velký, taková krásná místečka si někde vytvořím.

Military
09.02.2016

Přiznám se,že mě tato kniha v dětství úplně minula. Ale když jsem jeden výtisk našla doma na půdě, mezi spoustou starých krásných knih, tak jsem neváhala a i ve svém věku (ani moc ani málo) jsem si ji přečetla. Je to moc krásně napsané čtení a ráda bych z ní někdy v budounu určitě předčítala i dětem.

lenyleny
07.02.2016

Nedávno jsem dělala pořádek v knihovně a do ruky se mi dostala i tato kniha. Musím se přiznat, že jsem si s ní musela sednout do křesla a zase si v ní alespoň listovat. Byla to moje nejmilejší kniha na základce. Provázela mne všude. Brala jsem si ji s sebou na prázdniny, na tábory a mému synovi jsem z ní taky četla velice ráda.

JanDatabazeKnih
10.06.2014

Ve věku základní školy, jsem tuto knihu četl k snídani, obědu i večeři.
Maloval jsem podle ní obrázky, učil se stopovat, zamiloval si poezii zimy, sněhu.
Tento klenot mého dětství mě přivedl k přírodě a zůstalo mi to na celý život.
Nádhera!!!

jeduna
14.05.2014

na prvním stupni ZŠ jsem si ji půjčovala v knihovně a následně prodlužovala stále dokola, taže by se dalo říct, že byla tak trochu moje :)) jedna z velkých knih mého dětství

Simonov
14.05.2014

Vzpomínka - četl jsem na ZŠ krásná kniha pro děti.

Milford
13.05.2014

Pěkně pro děti popsaná příroda v různých částech Ruska aniž by do krátkých příběhů byla zamotaná politika.

tyzik.cejka
26.10.2013

pro ty co rád čtou encyklopidie pro mě byly dvě hvězdy protože mě takové knihy nebaví ale nechci to hnusit a tak tři hvězdy

corvo
06.11.2012

Přehlídka ruské přírody v různých krajích a ročních obdobích, o lovcích, lidech žijících v tajze a kolchoznících v Sovětském svazu. V každém měsíci roku je řada různých hádanek a vědomostních otázek, které jsem měl z celé knihy nejraději.

petrzelka
16.10.2012

Máme doma.Zakoupena ve výprodeji za 5 kč.Děti si v ní rády četly.

Hrefna
22.12.2011

Tady je snad opravdu všechno!! Vzpomínka na dětství...krásná poučná kniha

Ikkju
15.09.2011

Jé, to jsem četl, ou jé! těsně po vydání x). Díky za vzpomínku!

WEIL
03.08.2011

Ideální pro děti od devíti let, i mladší, když jsou bystřejší než je běžné dítě v devíti letech.