Povídky a pohádky

Autor populárních Lesních novin přináší v knize jednak pohádkové příběhy a bajky, jež přibližují dětem charakteristické znaky i zvyky lesní zvěře a lesního ptactva, a jednak žertovné a poučné příběhy o setkání lidí se zvířaty a ptáky v přírodě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31395/povidky-a-pohadky-5I3-31395.jpg 3.52

Rasskazy i skazki (1954)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

eraserhead
02.10.2011

Z téhle knihy mám trošku rozporuplné pocity. Na jednu stranu výborné a poučné příběhy z přírody, jež evidentně vychází z vlastních autorových zkušeností a zážitků, výborné pohádky - naprosto nejlepší z celé knihy je pohádkový příběh o Myšáčkovi Pikovi, to bych strašně rád viděl jako animovaný film nebo seriál. Na druhou stranu se mi části o lovu zvířat, respektive o tom, jak někdo střílí po zvířatech ne z existenční nutnosti, ale jen čistě pro zábavu (vím, že je to prostě realita, se kterou by mělo být dítě obeznámeno, ale mě to moc příjemné nebylo) dost špatně četly. Ale je/byla to zřejmě součást tehdejšího života. Nevím, asi má dlouhá léta vegetariánství a veganství ve mě zakotvila hodně hluboko. Až na tento malý šrám na kráse opravdu velmi hezká kniha. Až zamrzí, že jsem se k ní dostal až v dospělosti. Za zmínku stojí i velmi hezké ilustrace.

pro děti od 6 let

Vitalij Valentinovič Bianki