Povídky a pohádky

Povídky a pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31395/bmid_povidky-a-pohadky-5I3-31395.jpg 4 4 2

Autor populárních Lesních novin přináší v knize jednak pohádkové příběhy a bajky, jež přibližují dětem charakteristické znaky i zvyky lesní zvěře a lesního ptactva, a jednak žertovné a poučné příběhy o setkání lidí se zvířaty a ptáky v přírodě.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Rasskazy i skazki , 1954

VladCristea
22.02.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek mého dětství od tohoto Ruského bravurního autora příběhů o zvířatech, kdy jsme my dva - já a moje milovaná Jindrunka kráčeli tímto světem jako děti...

eraserhead
02.10.2011 4 z 5

Z téhle knihy mám trošku rozporuplné pocity. Na jednu stranu výborné a poučné příběhy z přírody, jež evidentně vychází z vlastních autorových zkušeností a zážitků, výborné pohádky - naprosto nejlepší z celé knihy je pohádkový příběh o Myšáčkovi Pikovi, to bych strašně rád viděl jako animovaný film nebo seriál. Na druhou stranu se mi části o lovu zvířat, respektive o tom, jak někdo střílí po zvířatech ne z existenční nutnosti, ale jen čistě pro zábavu (vím, že je to prostě realita, se kterou by mělo být dítě obeznámeno, ale mě to moc příjemné nebylo) dost špatně četly. Ale je/byla to zřejmě součást tehdejšího života. Nevím, asi má dlouhá léta vegetariánství a veganství ve mě zakotvila hodně hluboko. Až na tento malý šrám na kráse opravdu velmi hezká kniha. Až zamrzí, že jsem se k ní dostal až v dospělosti. Za zmínku stojí i velmi hezké ilustrace.

pro děti od 6 let

Vitalij Valentinovič Bianki
ruská, 1894 - 1959
1980  90%Lesní noviny
1971  81%Mravenečkova dobrodružství
1982  88%Černý sokol
1972  75%Povídky a pohádky
1956  80%Kotrmelec a jiné povídky

Kniha Povídky a pohádky je v