Dobrodružství veverky Zrzečky

Dobrodružství veverky Zrzečky

Vyprávění pro děti o životě lesních zvířat v křivoklátských lesích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73522/dobrodruzstvi-veverky-zrzecky-cOR-73522.jpg 4.699
Literatura česká, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno:, Vesmír

buccaneerka

Neskutečně geniální spojení spisovatele a ilustrátora. Snad nikde jinde jsem neviděla tak nádherné ilustrace, jako ty, které namaloval Karel Svolinský. Mám vydání z roku 1941, kde jsou nádherné barvy. Bohužel novější vydání jsou jakási vybledlá, nevýrazná a ztrácejí se drobné detaily a ostrost kontur. Zřejmě každé další vydání už bude mít ty ne úplně pěkné ilustrace, ale i tak nádherná přírodní próza nejen pro děti.

Jana283

Kniha mého dětsví. Umím jí takřka nazpamět. Je v ní všechno - dobrodružství, láská k domovu, zodpovědnost, úcta, pokora i láska. Ilustrace K.Svolinského jsou nezapomenutelné

Veggi
31.03.2016

I přes jisté nepřesnosti z hlediska biologie a etologie je to úžasná kniha, kterou by měli číst povinně malí i velcí : )

Ewik
13.02.2016

Taková krásná kniha. Jedna ze srdcovek mého dětství.

gleti
15.01.2016

moje první knížka, kterou jsem přečetla sama a ke které jsem se neustále vracela. Vlastně ze mě udělala knihomola.

Dostala jsem ji ve druhé třídě, když jsem byla nemocná a díky ní jsem objevila, že čtení není námaha ale zábava.

Malachit
07.01.2016

Půvabný příběh. Jako dítě jsem knížku četla stále dokola.

medvedice3
06.01.2016

Nostalgie - jedna z mých prvních knížek,

Rade
01.03.2015

Od dob mého dětství patří veverka na základě četby této nádherné knížky k mým hodně oblíbeným zvířátkům. A kdykoliv suším houby, vzpomenu si, jak veverka Zrzečka sušila plátky hub na šňůrkách ve svém doupátku.

MP17
04.02.2015

Nádherné ilustrace, promyšlený příběh, barvitý popis lesa a jeho obyvatel. Povedená kombinace naučné knihy a pohádky.

rašule
19.07.2013

Moc hezká a krasný děj.

tyzik.cejka
03.04.2013

znám jenom 1 dobrodružný to nený spíš pro menší děti ale je to super

Eneo
02.08.2012

Moje první knížka z knihovny... :)

pankaplan
13.02.2011

První knížka, kterou jsem jako malé dítko četl. Kouzelná, krásná a naprosto nezapomenutelná.

veverky lesní zvěř příběhy zvířat

Josef Zeman

Josef Zeman