zuzikis zuzikis komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha stojí za to už kvůli dopisům, ale celou dobu si říkám, sakra, opravdu musela celá kniha být o tom, jak spolu nedokázali komunikovat a situaci řešit? Kdy oba zůstali na mrtvém bodě po takovou dobu? Přála bych si více stran po přečtení těch dopisů a více toho, kdy se situaci opravdu snažili řešit.. čtení knihy pro mě bylo utrpení, ale ne z důvodu, že bych tolik soucítila s hl. hrdiny (i když s Grahamem jsem trochu víc soucítila a Quinn byla opravu dost nesnesitelná, fakt jsem jí nesnášela), ale protože bylo tak těžké číst, jak se ani nesnaží situaci nijak řešit a upřímně, i když dopisy byly dojemné, tak jsem brečela až tehdy, kdy Quinn potkala štěně se smutnýma očima :-), navzdory všemu knihu doporučuji, protože konec za všechno utrpení stojí.

16.05.2020 3 z 5

Pomalá dieta Pomalá dieta Marc David

Kniha vám nepřinese rady kolik jídla jíst, jaké jídlo jíst, anebo jak a kdy cvičit, ale spíše vám ukáže, jak pracuje mysl a psychika a ovlivňuje celkový tělesný stav. Pokud někdo rád přemýšlí nad tím, jak pracuje tělo a mysl, tak je to skvělá knížka. Určitě mám vyzkoušené, že metody, které autor popisuje a podkládá studiemi fungují a za mě jsou věrohodné, ale kniha už nedává rady, jak hubnout, jen jiný způsob uvažování nad jídlem, jakým způsobem jídlo jíme a za jakých podmínek a právě autor chce dokázat, že i tyto věci ovlivňují naše hubnutí a jak vlastně vnímáme své tělo.

24.04.2020 5 z 5

Nebezpečné chvíle Nebezpečné chvíle Renata Gavenčiaková

Kniha je velmi zvláštní. Příběh se pořád stupňuje a stupňuje až si říkám, že to nemůže být horší. Děj začíná velmi tragicky a nevypadá, že by se to zlepšilo. Z toho důvodu mi to přijde dost nereálné a chování hlavní hrdinky někdy dost extrémní. Kyra mi přišla dost hysterická, ale copak já vím, jak bych se zachovala na jejím místě? Byl to strhující děj a musela jsem to dočíst, abych věděla, jak osud Kyry dopadne. Tuhle knihu jsem četla už podruhé a vždy mi tyto knihy připomenou, že může být i hůře.

17.11.2019 4 z 5

My My Elle Kennedy

Tohle je nejlepší gay romance, jakou jsem četla! Kluky jsem si neskutečně zamilovala, kniha mě dostala víc než jakákoliv kniha, kterou jsem v poslední době četla. Autorka má skvělý dar, že dokáže popsat takový vztah. Doporučuji :-)

13.11.2019 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Velmi dojemná kniha. Začetla jsem se hned a to jsem se docela dost dlouho zdráhala si ji přečíst. Byla něčím jiná, než knihy, které čtu a upřímně jsem za to ráda. Knížky s ,,happyendem" čtu také ráda a je to odpočinkové čtení, ale nad touhle knížkou se člověk zamyslí. Byla jsem překvapená, že se tento nepředvídatelný děj skrýval v této knize, která se tváří jako normální romantická knížka pro mládež. A byla jsem nadšená, že kniha byla trochu i psychologická a autorka nám ukázala jeden směr, jak může vypadat kóma. Kniha mě opravdu překvapila, nečekala jsem to. Velmi doporučuji, kdo vyhledává toto téma.

16.02.2019 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Děj byl sice o něco slabší, ale postavy mi byly sympatické a bylo to milé čtení. U mě vede 1. a 3. kniha :-)

24.01.2019 4 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Mám ráda příběh s miminkama, jsou tak bezbranná, nevinná, rozkošná a závislá na péči odpovědné osoby. Nechápu, že se v Taře neprobudily mateřské instinkty.. někdo to prostě v sobě nemá, ale nemůžu to pochopit. Jack se stal mým oblíbencem hned po Gageovi :-) Co na těch Travisových asi je.. doporučuji, krásné, sladké čtení.

20.01.2019 5 z 5

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Spoiler:
Bylo těžké tuto knihu číst. Projít si domácím násilím není nikdy lehké a myslím si, že Haven měla štěstí, že se její rodina postarala o to, aby v tomto manželství nebyla déle. Ne všechny ženy v tomto postavení mají možnost od toho utéct, bohužel. A tím, že fyzické násilí jde ruku v ruce s psychickým týráním, tak se tyto rány jen tak nezahojí. Ženy si to v sobě nosí už pořád. Sice se mi více líbila 1. kniha, ale také hodnotím plným počtem hvězdiček.

19.01.2019 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Tak tato kniha mě dostala. Už vím, jak je Lisa Kleypas skvělá autorka, ale tahle kniha je pro mě srdcovka. Co všechno musela Liberty překonat. Troufám si tvrdit, že ne každý by na jejím místě tohle zvládl.

SPOILER:
Hardyho jsem si na začátku knihy dost oblíbila. Opravdu jí hodně pomáhal. A dokonce, když chtěl odejít do světa a něco dokázat, tak jsem ho chápala a říkala si, že se určitě někdy v průběhu knihy ,,náhodou" setkají :-) Když se seznámila s Churchillem a poté se zamiluje do jeho syna, tak jsem si říkala, že už nemůže potkat Hardyho, protože by to bylo od autorky kruté vybírat si mezi nimi a upřímně Gage mi hodně přirostl k srdci. Když poté Hardyho potkala na večírku, tak mě to dost překvapilo (i když to asi bylo jasné...) a nevím proč, ale ještě než vyšlo najevo jaký je Hardy hajzl, stejně jsem fandila Gageovi i přes to, že si Liberty chvíli myslela, že jí podvedl Gage i Churchill! Do Gagee jsem se zamilovala a chvíli jsem si myslela, že dá přednost Hardymu a skoro mi to zlomilo srdce :-D A Churchilla jsem měla hodně ráda a chápala jejich vztah, kde jí nahrazoval otce, o kterého přišla. Churchille byl dar z nebes.

No je vidět, že jsem knihu prožívala a už od začátku mi přišlo, že se jedná o životní příběh Liberty (na začátku může být příběh zdlouhavý a nudný, ale já jsem si Liberty oblíbila a zajímalo mě, jak to dopadne), i když se to nakonec jeví jako pohádka. Doporučuji! :-)

18.01.2019 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Další úžasná kniha a Alex se mi zalíbil asi nejvíc z bratrů. Trochu nepřístupný, chladný a uzavřený typ, ale když rozlousknete slupku, tak zjistíte, že má srdce na pravém místě. Kniha mě chytla za srdce. Zase bohužel jsem knihu přečetla až moc rychle, doporučuji.

15.01.2019 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Úžasná kniha. Jen je škoda, že první část byla tak krátká. Zasloužila by si příběh na celou knihu. Do filmu to má daleko, možná kdybych film viděla první...? Kouzelný, sladký příběh a kdo by si nezamiloval Holly? A ti chlapy Nolanovy, byla jsem z nich úplně odvařená! Knihu jsem slupla jak malinu. Doporučuji! :-)

15.01.2019 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Tak tato série se vydařila! První kniha se mi nelíbila tolik jako další díly. U druhé knihy s Helen jsem si říkala, že se mi další kniha ani víc líbit nemůže, ale byla jsem opravdu mile překvapená :-) nejvíc se divím, že jsem se k této autorce nikdy nedostala a rozhodně jsem netušila, že mě může historická romance nějak překvapit. Většinou tyto knihy mají stejný charakter (urozená dáma-čekanka čeká na svého prince-zhýralý vévoda, lord atd... a nečekaně hl. hrdina zjistí, že bez ní nemůže žít a napraví se díky lásce :D) klišé, ale ráda se někdy k těmto knihám vracím, ale s čím jsem nepočítala byl styl psaní autorky! Její knihy nejsou napsány běžným způsobem, její postavy jsou úžasné a reálnější, hl. hrdinky mají své špatné stránky jako dobré, její postavy prostě nejsou plytký, nevýrazný svým charakterem a tím mě autorka dostala, takto skvělé knížky z tého doby jsem dlouho nečetla a nutně si musím přečíst víc knih od autorky a vůbec jsem šokovaná, že jsem se nikdy nedostala ke čtení autorčinných knih, když už jsem přečetka takovou spoustu knih. DOPORUČUJI!!!!! :-)

07.01.2019 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Přiznám se, že začátek mě moc nenadchl. Bylo to zoufalé a říkala jsem si sakra holka měj nějakou hrdost, ALE jsem ráda, že jsem četla dál. Nečetla jsem úžasnější a vtipnější knížku :-) Dlouho jsem se tak nepobavila a úplně mě to nakoplo. Musím říct, že hlavní hrdina není klasický sexy týpek, ale o to lépe! Bylo to reálnější, postavy byly sympatické, nikdo dokonalý a přesto něco, co jen tak někdo nezažije :-) Takhle mě kniha už dlouho nenadchla a nepobláznila. Určitě se ke knize vrátím a ne jednou!!

23.09.2018 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Úžasné odreagování :-) a to jsem potřebovala. Tento styl mám ráda. Sice je spousty knížek s tímto tématem a šťastným koncem, ale nikdy mě to neomrzí, protože u takto milé knížky si nejlíp odpočinu.

31.08.2018 2 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Kniha mě teda neskutečně dostala! Škoda, že nevydali další díl spolu s tímto. Emoce ve mě doznívají a já potřebuju vědět, jak to dopadne..

27.07.2018 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

POZOR SPOILER:

Nemůžu si pomoct, ale kniha je hrozná. Mám z toho depku. Ani postavy mi nebyly sympatické. Naopak. Když jsem si přečetla ukázku, tak jsem měla radost jak Madison vzala svůj osud do rukou a chtěla začít znova. Začátek se mi opravdu líbil. Kdybych tušila, že nakonec stejně skončí s Bishopem, tak si knihu nekupuji. Jak Bishop s Madison zacházel, tak jsem z toho měla hodně špatný pocit a to mi nevadí drsnější sexuální scény, ale z tohohle jsem měla pocit jako, že jsou ženy méněcenné. Zabíjet je jen proto, že by ženy měly velkou moc? A muži nemají, když o tom rozhodují? I když jsem se snažila to brát nezaujatě jako divák, tak to prostě nešlo. Děj mě štval a to nemluvím o tom, že děj o ničem nebyl. Taková blbost! Tohle je taková až zvrácená a směšná série. Nechápu, co se komu na tom líbí.. ať si ty holky přiznají, že ty zvrácené sny, co mají o klucích nejsou vůbec reálné a kdyby na to došlo, tak utíkají jako by jim hořelo za patami!

25.07.2018 odpad!

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Miluji knihy založené na antiutopii. Ani tato kniha mě nenechává chladnou. Hlavní hrdinka je velmi psychicky nevyrovnaná a velmi často propadá sebelítosti, ale přiznám se, že mi to nevadí. Je osvěžující, že hl. hrdinka není dokonalá, ví, co má přesně dělat, co je správné atd.. ano hrozně se lituje a je to pořád dokola, ale přijde mi to lidské a i když jí někdo musí připomenout, že se svět netočí jen kolem ní a že trpí i ostatní. I když je zahleděná jen do sebe a do vlastního utrpení, tak jí chápu a dokonce chápu i tu hanbu, když si uvědomí, jak se chová sebestředně. Přijde mi, že tímto chováním je Juliette blíže nám ,,normálním" lidem. :-) Děj je velmi čtivý a je přesně, tak akční a napínavý, že nedokážu přestat číst.

01.07.2018 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Kniha se mi opravdu líbila. Mám velmi ráda napínavý děj spolu s lehkou romantikou. Doporučuji.

31.03.2018 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Kniha je ještě dramatičtější než první díl. Opravdu krásně napsané. A také zjišťujeme, že ani úžasná Helen není neomylná.

25.02.2018 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Opravdu poutavý děj. Líbí se mi, že je příběh zasažen do řecké mytologie. Kniha je plná zvratů a dramat a opravdu soucítím s hlavní hrdinkou, kterou jsem si dost oblíbila.

25.02.2018 5 z 5