zuzikis zuzikis komentáře u knih

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Miluji knihy na téma antiutopie a ani tato kniha mě nenechává chladnou!! Příběh je vymyšlený dobře a celkem z toho mrazí, když si představíte, že by se to mohlo stát. Lidé se v podstatě bojí všeho, co neznají a nechápou - celkem originální námět. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jsou sympatičtí. A hlavní hrdina, která je hvězdou ve škole a dokonalá dcera, přítelkyně, dívka a náhle se zničehonic objeví gen, který jí uvrhne na úplné dno... Děj je pořádně napínavý, ale zároveně nepostrádá lehkou romantiku. Postavy se postupem knihy utvářejí, něktěří se přizpůsobí a mají sílu a odvahu přežít tento systém, někteří podlehnou, protože nemají na výběr. Děj mě nutil k zamyšlení. Skvělá kniha!

24.07.2022 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Kvůli této sérii jsem shlédla seriál, který se vydařil více než film ze série Město kostí. Díky seriálu jsem se více přiblížila k příběhu Aleka, Magnuse, Clary a Jaceho, kteří jsou součástí i této série. Pokračování této série se ještě více vyhrotilo. Autorka nás ještě více napíná a osud rodiny Blackthornových je ještě více na hraně. Musím říct, že autorka se vůbec nebojí i smrti. Takže z fantasy pohádky se záhy stává temné drama o válce nefilim a sličného lidu. Jsem zvědavá, co bude s Juliánem a Emmou, protože v této chvíli už si nelze představit, že bude mít série šťastný konec.

24.07.2022 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Skvělá série, autorka opět nezklamala. Dříve jsem četla sérii Město z kostí, kterou jsem nedočetla (možná jsem čekala na další vydání) a od té doby jsem se k četbě nevrátila. Nicméně autorka umí psát, tak poutavě, že než jsem zjistila, že tato série navazuje, tak už jsem cítila potřebu sérii přečíst a zjistit, jak to dopadne :-) Emma s Juliánem mi přirostly k srdci a doufám, že jejich osud skončí šťastně.

Risk Risk Elle Kennedy

Autorka nezklame, je to pohodové čtení na večer, děj krásně plyne.. :-)

06.07.2022 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Krásný příběh a skvělé zakončení série. Je to miloučký a potěší romantické duše, které chtějí věřit, že vše nakonec dopadne dobře. Knihu jsem si užila! :-)

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha se mi líbila. Hlavní hrdinka si prožila něco zlého v minulosti a anotace nás nenechává na omylu, čím si prošla. Tuto špatnou zkušenost opravdu nezlehčuji a i když nechápu, co hlavní hrdinka prožívá, tak pro ní ale mám veškeré pochopení, jak se vlastně chová a jak těžké je důvěřovat lidem. Kdo si někdo něco podobného neprožije, tak je těžké se vcítit a chápat chování hlavní hrdinky. Pro mě kniha byla velmi zajímavá. Navíc ráda čtu knihy, kde se hlavní postava musí poprat se svým strachem.

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Tuto knihu opravdu od autorky miluju, ale název je trochu zavádějící. Je to úplná klasika od Howard. Romantika + napětí + humor + akce. Navíc ti chlapi mě opravdu bavily :-) :-) :-) Pohodové čtení na večer.

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Tuto knihu jsem si užívala stejně jako jiné od této autorky. Teprve až nedávno jsem zjistila, že kniha Nezvěstná následuje po této a proto jsem to musela napravit a přečíst si i tuto a vůbec nezklamala :-) spojení romantiky a detektivní zápletka Linda Howard opravdu umí a její knihy miluju :-)

Pokušení Pokušení Kateřina Plachá

Druhý díl také nezklamal a možná jsem si ho užívala ještě více, protože Mykhail!!! Těším se na další knihy od této nové české autorky :-)

Zkáza z nebes Zkáza z nebes Kateřina Plachá

Kniha mě překvapila. Na toto téma jsem četla už více knih a tato vůbec nezklamala svým příběhem. Je to pohodové čtení, romantika spolu s fantasy dějem, co si jen dalšího přát? :-) :-) Bavilo mě to.

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Na druhý díl jsem čekala jako na smilování a hodnotím o jednu hvězdičku méně. Hned vysvětlím.. Za mě to čtivé bylo a vlastně vše, co jsem čekala tam bylo, romantika, humor, napětí, další rozuzlení. Knihu jsem si užila, ale něco mi tam nesedělo. Někdy při čtení jsem si všimla, že některé dialogy mi tam neseděly a přemýšlela jsem, že ta kniha po prvním díle vlastně vyšla celkem rychle. Může to být špatný překlad? Nebo autorka si nedala tolik načas jako s první knihou? Někdy se mi zdálo, že se tam dialogy pořád opakují a kniha nepřichází s něčím novým, trochu mě to rušilo při čtení. Jinak jsem si knihu, ale užila a na autorku jsem nezanevřela :-) možná někdy doplním komentář až si zase v klidu přečtu druhý díl pozorněji a ne jí mít přetenou za dva dny :D

28.06.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Když jsem se od kamarádky dozvěděla, že je vydaná nová kniha od této autorky a ještě k komu fantasy kniha, tak jsem byla nadšená! Romantické knihy jsem od ní četla skoro všechny a její styl mám ráda. Ale tohle byly pro mě Vánoce :-) A taky, že jsem knihu měla přečtenou za 2 dny :D tak moc jsem jí hltala a oba hrdiny jsem si oblíbila. Napoprvé mi utekly nějaké detaily, ale při druhém čtení jsem si jí užívala víc, už jsem jí nechtěla mít přečtenou tak rychle a nějaké nesrovnatosti v ději jsem objevila a byly tam také náznaky, kdy už ze začátku to může někomu pozornějšímu trknout, ale to jak byla Poppy k tomuto zaslepená jsem jí neměla moc za zlé. Hlavní hrdinka byla vlastně držená po celý život v jednom pokoji, kdy mohla komunikovat jen s pár lidmi. V podstatě nevěděla nic, co bude s jejím životem, nikdo jí nic neřekl. Proto také bylo na konci knihy skvělé rozuzlení, které někoho šokovalo, někdo mohl už tušit dávno :-) ale děj jsem si opravdu užívala. Autorka za mě umí psát :-)

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tuto knihu jsem si prostě musela koupit, už jen proto, že tuto autorku miluju. A zklamaná jsem rozhodně nebyla :-) sice asi už nejsem cílovka, ale její styl mi vyhovuje a knihu nejde přestat číst :-) vždy mě pak mrzí, že za dva dny jí mám přečtenou, ale když u této autorky si nemůžu pomoct :D těším se na další knihy z této série!!!! A musím potvrdit, že se mi knihla líbila o chlup více než Království těla a ohně (více komentář u této knihy)

Kulti Kulti Mariana Zapata

Do třetice musím napsat komentář i k této knize, kterou jsem si užila stejnou měrou jako S láskou, Lukov a Srdcem proti zdi :-) (i když S láskou, Lukov je moje zatím nejoblíbenější :-) možná proto, že jsem si jí k četbě vybrala jako první?) Zase to špičkování mezi hlavními hrdiny pro Zapatu, tak typické a pomalé sbližování mezi hlavními hrdiny, kde to na začátku knihy mezi nimi tak skřípe :-) :-) Já styl paní Zapaty opravdu miluju!

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Další skvělá kniha od paní Zapaty. Její styl jsem si prostě zamilovala, to pomalé oťukávání mezi hlavními hrdiny :-) Tady už nebylo tolik děje ze sportu, jako třeba v knize Kulti nebo S láskou, Lukov, ale to vůbec nevadí. Knihu jsem si opravdu užila a to špičkování mezi hlavními hrdiny :-) to snad umí jen takhle napsat Zapata :-)

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Tak Mariana Zapata se stala oficiálně mojí oblíbenou autorkou :-) Miluju knihy ze sportovního prostředí. Knihu S láskou, Lukov jsem četla jako první a musela jsem si následně koupit i její další knihy. Navíc jsem nadšená, jak se vztah mezi hlavními hrdiny pomalu rozvíjel do přátelství a poté lásky. Je to osvěžující oproti erotickým románům, kde se jde hned na věc :-) Kniha je pohodová, romantická, humorná - pokud chcete vypnout a jen si užívat milý příběh, je to to pravé, ale z knihy jsem i dost odnesla. Bylo úžasné číst o disciplíně obou hrdinů a také pro mě motivující, začít se sebou něco dělat :D Ke knize se určitě vrátím opakovaně, nemůžu na oba hrdiny přestat myslet :-)

Vyprahlé srdce Vyprahlé srdce Elizabeth Haran

Kniha je velmi čtivá a zajímavá. Zejména kultura tamních domorodců a australská příroda. Nechybí ani dobrodružné prvky a napínavá zápletka. Je to spíše pohodové čtení..

12.09.2020 4 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Nejlepší série od Lanczové!! ♥♥♥ Na konci jsem byla překvapená, že už nemůžu číst dál.. a jak se postavy postupem času změnily/vyspěly, opravdu krásný příběh!! Určitě se k této sérii vrátím :-) ♥

Ponukám Ti seba, to si predsa chcela (písnička se k tomu krásně hodila a dostalo mě to o to více :´) ♥)

22.05.2020 5 z 5

Zašeptej do vlasů Zašeptej do vlasů Lenka Lanczová

1. kniha se mi nelíbila tolik jako 2. kniha, ale vlastně děj v první knize být musel, aby se mohl příběh rozvinout :-) a opravdu mě to dostalo, postavy se postupem času vyvíjejí a je znát pokrok.. zatím nejlepší série od Lanczové!! ♥ ♥ ♥

22.05.2020 5 z 5

Skvělá partie Skvělá partie Jude Deveraux (p)

Skvělý příběh, postavy sympatické, dokonce se mi i líbila Nateova snoubenka :-) A plusové body za překvapivou zápletku na konci knihy, doporučuji! :-)

16.05.2020 5 z 5