zuzi.d zuzi.d komentáře u knih

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Čtení jsem si užila stejně jako v předchozích dílech, jen vraha jsem tentokrát uhodla již docela brzy a z toho uspěchaného konce a nedořešeného vztahu hlavních postav jsem byla zklamaná.

05.11.2019 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Chlebíček a jednohubka v jednom balení. Dva zajímavé námět, které autor asi nechtěl rozpracovat až do knihy a tak zvolil tuto formu. Jen škoda, že nepočkal a nedal takovýchto povídek dohromady víc.

25.10.2019 3 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Dobře napsaná kniha, strhující příběh. Pár dní pro mě šlo všechno mimo čtení bokem (výsledkem byla mimo jiné mražená pizza k obědu a několik zmeškaných zápasů čtvrtfinále ragby:)
Víc už napsali autoři dvou komentářů přede mnou, takže bych to nechtěla opakovat.

22.10.2019 4 z 5

Urašima Urašima Zlata Černá

Jednoduše řečeno - překrásná kniha.

22.10.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Lenka Lanzová obalená v sentimentálním patosu posypaném rádoby vzletnými a dobře znějícími frázemi. Škoda, že se v tom utopil slibný námět na prožitek mladého člověka, kterého dostihuje smrt. A mladík, co cucá nezapálenou cigaretu a říká tomu metafora... asi si měl první zjistit, co to slovo metafora znamená... nebo si to spíš měl zjistit autor?

21.10.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pokud bych měla srovnávat s dosud čtenými hnihami od autorky a hodnocením, které jsem jim dala (Hana *****, Slepá mapa ****), dala bych asi hvězdy tři. Ale pokud budu hodnotit, bez tohoto zaměření, tak si kniha určitě jen tři nezaslouží.
Kniha se četla dobře, charaktery postav jsou dobře vykreslené. Příběh není nabitý zvraty a událostmi, ale tak nějak na vlnách plyne. Vlastně oceňuji, že místo našlapaného příběhu se tato kniha věnuje niterným prožitkům. Rozhodně stojí za přečtení.

16.10.2019 4 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Mám ráda dobré tlusté knihy, protože s jejími hrdiny mohu strávit více času. Čtení této knihy jsem si užila a hrdiny si oblíbila, takže mám teď pocit, jako bych se vrátila z letního tábora:)
Díky různým formám - deníkové zápisy různých postav, přepisy konverzací, záznamy - čtení nebylo jednotvárné.
Moc zajímavý nápad a zápletka. Pěkné vystavění příběhu. Jen mi některé věci stran toho přeskakování časem a měnění budoucnosti/současnosti přišly trošku nedotažené.
Každopádně kniha stojí za přečtení a uvažuji o tom, že zkusím další knihy od těchto autorů.

28.09.2019 4 z 5

Slovegán Slovegán Nikoleta Kováčová

Autentické recepty, které mnohdy znám už od dětství a které patří i do naší české kuchyně ... ve veganském podání. Bravo této krásně zpracované knize.

27.09.2019 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Barvitě a košatě podané drobné příběhy s milostnou tématikou, které by se daly sice shrnou do krátké anekdoty, ale podobě epizod postupně vedených k vyvrcholení jsou daleko zábavnější.
Jednohubka, která dostojí názvu edice - čtení na dovolenou.

24.08.2019 4 z 5

Příběhy Staré dámy Příběhy Staré dámy Tomáš Macek

Více než století dějin společnosti, sportu a cyklistiky na pozadí žlutého závodu. Překvapivě poutavě a v souvislostech napsáno. Nejsem sportovní nadšenec, ale tento závod jsem si v posledních letech oblíbila a kniha mě nezklamala.

21.08.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Souhlasím s předchozími komentáři - kniha je uvěřitelná, poutavá, upřímná, otevřená. Také pro mě splnila očekávání - dozvědět se vlastní verzi příběhu Michelle. Našla bych několik věcí, které se mi na jednu stranu líbily, ale na druhou stranu jich občas bylo až moc. Našla bych silné i slabé stránky této knihy. Ale vlastně se mi je tady rozepisovat nechce. Celkově jsem si čas strávený čtením užila a jsem ráda, že jsem se seznámila s prozatimním životním příběhem paní Obamové, tak jak ho vidí ona.

08.07.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Do knihy jsem se prostě ponořila. Neskutečně mě bavilo, jak autorka přechází z jedné linky postavy ke druhé a pak se zase vrací, aby jí doplnila pointu. Jen ten konec mi přišel trochu nedotažený.

20.06.2019 4 z 5

Plovárna Plovárna Libby Page

Milé čtení na léto. Pohladí a potěší. Jen mi přišlo, že psychický stav hlavní hrdinky je trochu moc popisován, míto aby byl prižit a ke konci jsou emoce už trochu ždímány.

19.06.2019 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pomalý rozjezd, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Výborné jsou drobné připomínky na děj minulé knihy.
Po přečtení jsem se trochu zamyslela... spousta lidí považuje žánr YA distopie za méně kvalitní, ale už jsem pár těchto knih přečetla, ač už věkově nepatřím k cílové skupině, a dokázaly mě pěkně vtáhnout do děje a snadno se četly, takže to je pro mě první plus tohoto žánru - přitáhnout nebo udržet mladé u toho, aby četli knihy. A to druhé plus... stejně jako budoucnost světů v těchto knihách, i budoucnost našeho světa stojí na mladých, a pokud by jim tyto knihy s mladými hrdinkami a hrdiny měly dát jen toto jediné poznání, byla byla bych spokojená.

07.06.2019 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Mám velkou představivost a dokážu si představit hodně různých světů, ale vžít se do světa, kde se neumírá, oživuje a kosí bylo pro mě zatím nejtěžší. Dobře a čtivě napsáno.

07.06.2019 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Doporučuji číst na místě zalitém sluncem a okolo mít lidi.

27.05.2019 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Zvlastni, jak jsem mela behem cteni pocit, ze se v knize vlastne nic nedeje a otacela jsem stranku za strankou az jsem byla na konci. Vubec mi nevadi, ze jsem se nedozvedela jak to doopravdy bylo, ale neco knize proste schazelo.

19.05.2019 4 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

V dřívějších komentářích je řeč o literární hodnotě a stylu a formě textu od autorky, která studovala a pak se i živila žurnalistikou. Nechce se mi to opakovat a naprosto souhlasím s komentářem BabaJaga11.
Když si odmyslím všechny své připomínky ke stylu a formě, beru tuto knihu jako autentický pohled na část života jedné dívky. Víc jak tři hvězdy dát nemohu.

23.04.2019 3 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Neskutečně čtivě napsaná série. Pokud by chtěl někdo začít se sci-fi, doporučila bych mu tyto knihy.

17.04.2019 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Čtivě a chytře napsáno. Užila jsem si každou stránku.

09.04.2019 5 z 5