zuzak82 zuzak82 komentáře u knih

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

(SPOILER) Tento druhý díl série Milesův klub byl mnohem lepší než první. Už dlouho jsem se u romanticko-erotické knížky takto nezasmála.
Zajímavé je už to, že hlavní hrdinka Claire je trochu starší než svůdník Tristan a navíc má doma tři děti. Tím autorka vytvořila prostor pro mnoho vtipných situací, kdy děti dávají novému nápadníkovi zabrat.
Rovněž se mi líbily oba pohledy hlavních hrdinů, protože hodně myšlenkových pochodů a poznámek hrdinů bylo vtipných.
A kdyby nebylo posledních asi 20% knihy, kde se řeší "povinný" konflikt, tak bych byla nadšena. Bohužel tato část mi přišla velmi slabá až nesmyslná, vzhledem k vývoji děje i povaze hlavní hrdinky Claire (viz. spoiler). Přesto knihu doporučuji, protože je možné, že Vám poslední část přijde dobrá a budete knihou nadšeni.
Celkově bych hodnotila 90%.

Spoiler k posledním asi 20% knihy:
Jak už to bývá pravidlem, autorka nám přináší konflikt, který má prověřit vztah hlavních hrdinů. O tento konflikt se postará Claire. Tristan navrhne, že jim koupí nový dům a že si děti adoptuje. Claire začne vyvádět a vmete Tristanovi do tváře, že její děti rozhodně nebudou nikdy jeho, protože navždy budou jejího milovaného mrtvého manžela. A dokonce mu řekne, ať si pořídí vlastní děti s někým jiným... a rozejdou se... samozřejmě ne na dlouho.
To jako myslela autorka vážně? To mi vůbec k postavě Clair nesedělo. Od začátku knihy Clair říkala, že její děti jsou pro ni nejdůležitější. A pokud by měla chlapa pro dlouhodobý vztah, tak takového, který přijme ji i její děti. A navíc se bála, aby její děti Tristana schvalovali. A když to vše má, tak ho pošle někam?.... Působilo to na mě jako vynucený a nesmyslný konflikt, až mě to naštvalo, protože do té doby skvělá kniha tím u mě hodně klesla.
Bylo tolik možných variant konfliktů (navíc i v knize naznačených), které mohly být při dobrém pracování výborné a uvěřitelné. Ale nestalo se. Přesto budu zvědavá na další knihy autorky.

21.08.2021 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

(SPOILER) Tohle je jedna z nejdojemnějších knih, co jsem četla. Připravte si hodně kapesníků.

Nevyléčitelně nemocný 26-letý Émil se rozhodne vyrazit karavanem na poslední dobrodružnou výpravu po Francii. Zbývají mu maximálně dva roky života, než ho jeho nemoc pohltí tak, že už nepozná ani své rodiče a fyzicky ho nemoc zničí. Chce toho ušetřit svou rodinu, přátelé i sebe. Podá si tedy inzerát, že hledá spolucestujícího na cestu. Na ten mu odpoví 29-letá Joanne. Vegetariánka, milovnice meditace, citátů z knih, málomluvná a ochotná vyrazit s ním okamžitě na cesty, aniž by ho jedinkrát viděla. A tak spolu odjedou na výpravu, která jim oběma změní život.

Příběh je vyprávěn nejprve spíše z pohledu Émila, jeho zápisků i dopisů, které píše své rodině a příteli. A tak vnímáte nejprve jeho pohnutky, pocity a skrz něj nejprve poznáváte Joannu. Jak se spolu oba sbližují, tak postupně autorka přidává i pohled do minulosti a duše Joanne. Aby byl nakonec příběh dovyprávěn z jejího pohledu.

Nejvíce se mi líbilo, že autorka dokázala vyjádřit, že Émil měl omezený čas života a nemoc mu postupně vzala nejen budoucnost, ale i přítomnost a minulost. Nejsilnější je kniha v momentech, kdy z jeho pohledu začněte vnímat, jak ho nemoc ovlivňuje. Momenty, kdy neví, kde je, co se stalo, proč na něj mluví ta holka v černém tílku, nebo jak prožil poslední dny.

A pak dostanete pohled od Joanne, která ho provází na této cestě. Díky ní pak vidíte, jak se mění jeho osobnost a vnímání reality. Je to tak dobře napsané, až je to zdrcující.

A nakonec se uzavře i příběh Joanne, jejíž osud nebyl o nic méně tragický, přesto je to právě ona, kdo dokáže Émilovi poskytnout na jeho poslední cestě podporu, sílu, lásku i oddanost.

Je to příběh o lásce, rodině, přátelství, síle pokračovat dál, bolesti i krutosti života.

22.08.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

(SPOILER) ,,Elliot Miles stále věří v lásku na první pohled. A vím, že to nejsem já, na koho čeká. Já nejsem výjimečná.
Neměli jsme ten úchvatný okamžik prvního pohledu a rozhodně si nerozumíme. Tohle není žádný velkolepý milostný příběh. Jsem jen obyčejná holka a jeho zamilovanost míří pouze do horizontální roviny.
Opřu si bradu o ruku a zadívám se z okna.
Ale to nevadí.
Jednoho dne sem vstoupí muž, ze kterého se mi podlomí kolena. Odjedeme spolu do západu slunce a budeme žít šťastně až do smrti.
Zasněně se usměju. Myslím, že s Elliotem Milesem máme přece jen jednu věc společnou.
Taky věřím v lásku na první pohled..."

Tohle je příběh plný horizontálních poloh, emocionálních vývrtek, osudovosti i náhod.

Skvělá série pokračuje. Zatím u mě vyhrává druhý díl, pak bych dala tento a nakonec první.

Autorka každé dvojici vymyslela trochu jiný příběh, který umí okořenit žhavými erotickými scénami, ale zároveň se jí daří podmanit si srdce čtenáře různými emocemi. Obdivuji, že u jejich knih opravdu vnímám pocity hrdinů - jejich vášeň, přitažlivost, důvěru, lásku, až po jejich zklamání, bolest nebo smutek, aby pak opět dokázala vytvořit naději a posílit ještě jejich pouto. A vše zastřešuje určitá lehkost, humorné i ironické popisy či vtipné scény, které to vše doplňují.

Prostě doporučuji a už se moc těším na příběh Christophera.

26.07.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

V knížce se opakuje motiv, který byl napsán už několikrát. Žhavý chlap (kluk) bude radit neprůbojné ženě (holce), jak sbalit jiného chlapa, který je jejím domnělým mužem snů. Tato kniha se u mě zařadí mezi ty, které to zvládly skvěle. Tak jako například kniha Návh (Elle Kennedy) nebo Pravidla dohazovačů (Rachel Van Dyken).
Je to příběh vtipný, romantický i s dobrými erotickými scénami. Hlavní hrdinové jsou oba sympatičtí a jiskří to mezi nimi. Jejich slovní přestřelky jsou vtipné. Navíc se kromě přitažlivosti a sexu řeší i jiné témata (sebedůvěra aj.).

K tomu fajn epilog, kdy mě potěšilo, že při rozhovoru spolu postavy mluví stejně jako na začátku. Zdá se to jako prkotina, ale krásně to drží "ducha" knihy až do konce. Nevím, zda jste si totiž toho všimli, ale často se v takových příbězích stává, že se postavy půl knihy vesele škádlí a jakmile jsou spolu ve vztahu, tak najdou je to pryč. Což je škoda.

Rovněž jsem ocenila, že v Poděkování autorka poodhalila, co ji částečně inspirovalo při psaní. A moc se ji to povedlo, protože to téma je v knize opravdu znatelné.

Hodnotila bych 90%.

16.12.2021 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Knížky od S.J.Maas patří mezi mé nejoblíbenější. První díl se mi líbil. Než jsem se pustila do čtení druhého dílu, tak jsem si ho znovu celý přečetla a zase bych mu dala 5*. Ale tento díl je pro mě velké zklamání.
Především se mi zdálo, že děj je hodně rychlý a zhuštěný. Obsahoval několik překvapivých odhalení, ale tím, že jich bylo až tolik, tak to na mě působilo až násilně. Objevuje se hodně nových postav, které však mají často málo prostoru, takže když mají mít nějaký emocionální dopad na našeho oblíbeného hrdinu/hrdinku, tak to moc nefunguje. Osobně bych raději méně překvapení, méně nových postav a více času věnovaný budování vztahů a prohloubení děje .
Co mi ale vadilo nejvíc, byl nadměrný počet sexuálních scén a sexuálních narážek mezi hrdiny. Podle mě byla více jak polovina zbytečná a Maasová je ještě neumí psát tak dobře, aby mě bavily půl knihy (ano tak hodně jich tam je). Je to zvláštní, ale od ní mám mnohem raději, když buduje postupně napětí a touhu mezi hrdiny nebo přátelské vztahy, než "instantní" románky a spojenectví. Což se potvrzuje třeba v lince Dne a Noci, která podle mě funguje dobře, protože postavy mají čas spolu normálně hovořit a řešit problémy.
Závěrečná kapitola byla dobrá a už se těším, co autorka vymyslí. A budu jen doufat, že příště ubere na sexu a přidá na pořádném budování atmosféry a vztahů, což jí šlo v minulých sériích mnohem lépe.

20.10.2022 3 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

(SPOILER) Tentokrát nám autorka představuje příběh typu od kamarádství k lásce. Tuhle knihu si asi budu pamatovat podle velkého počtu rozchodů, které Penelope absolvuje, než se dají s Haydnem dohromady.
Samotný vztah těch dvou je hezky budovány a moc dobře se to čte. Přesto mi nesedí některé věci, kvůli kterým nemůžu dát lepší hodnocení.
Už jen počet rozchodů Penelope (17) mi přišlo vysoké, na to, že šlo o vrcholovou sportovkyní, která nemá moc času na soukromé věci a ještě vše zvládne během 10 let. Taky důvody k rozchodu byly často až komické, ale ne v tom vtipném smyslu.
A pak tu je Hayden, který má střídat přítelkyně jak na běžícím pásu, ale v samotné knize o tom vlastně nejsou skoro zmínky a ani to Penelopa více neřeší. Vlastně řeší, ale jen na úrovni typu, nemůžu s ním být, protože nikdy neměl žádný dlouhodobý vztah (jako by snad ona měla). Pořád se řeší jen její neúspěšné vztahy.

Celkově však kniha na mě působila čtivě, bez nudných pasáží, erotiky bylo tak akorát na typ příběhu a hlavni dvojice byla sympatická. Za mě je to lepších 70%.

17.09.2022 4 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) Výrazným kladem knihy je netypický svět, kde se prolínají motivy několika různých druhů magií a legend (Artuš a jeho rytíři kulatého stolu prezentující bílou tisíciletou historii versus magie půdočar předávanou po několik generací černošek).

Hlavní hrdinka Bree je černoška, proto se zde objevují i motivy rasismu, předsudků, otrokářství a určité vykořeněnosti, kterou Bree pociťuje. Dalším důležitým motivem je ztráta blízké osoby (podle mě však tento motiv mohl být lépe a více emocionálně zpracován).

Největším překvapením pro mě však byla postava Selwyna Kane, kterou jsem si v průběhu knihy velmi oblíbila a je mnohem více propracovanější než Bree nebo Nick. Rovněž vztah mezi ním a Bree je zajímavější, uvěřitelnější a jiskřící.

Což se bohužel nedá říct o dvojici Bree a Nick, kteří prožívají typickou lásku na první pohled. Celý jejich vztah na mě působil jako uměle rychle vytvořený a směšně fatální. Ale snad lze přivřít obě oči, protože přece jen Bree je 16 let a jde asi o její první velkou zamilovanost. Škoda, že autorka nevěnovala více péče a nápadů i postavě Nicka.
Pravděpodobně nás čeká v dalších dílech milostný trojúhelník, což nevím, zda bude fungovat, když už nyní vztah Bree a Nicka není zajímavý.

Bohužel i v této knize se setkáme s typickým nešvárem YA fantasty knih, kdy Bree nemá sice žádný výcvik, ale poráží několik let trénované protivníky a nestvůry. Navíc mi chce autorka říct, že 16-letá Bree a její náctiletí kamarádi by fyzicky zvládli zkoušky a útoky nestvůr jako mnoho let trénovaní dospělí?

Celkově tedy hodnotím 80%.

10.12.2021 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Na knihách Penelope Ward je pro mě zajímavé, že jsou pro mě většinou takovou jednohubkou a obvykle je nemám potřebu podruhé číst. Přesto si vždy koupím další novou knihu. A opět jsem dostala to co obvykle.
Příběh, který se lehce čte, sympatické postavy a děj docela utíkal. Bavila mě více první část z mládí Raven a Gavina, než následující děj o 10 let později. Příjemně mě překvapil vývoj u bratra Gavina.

25.09.2020 3 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Mám ráda knížky od E. Kennedy, její knihy Návrh a Skóre patří mezi mé nejoblíbenější v tomto žánru. Ale bohužel příběh Maggie a Bena mi přišel průměrný. Necítila jsem mezi postavami tolik chemie. A povinný konflikt, který by měl být katalizátorem jejich vztahu, na mě nefungoval.

13.08.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Skvělá kniha. Děj má tři hlavní linky.

První souvisí se světem, ve kterém hlavní hrdinka Tierney žije. Muži rozhodují o životě, trestu i smrti, berou si co chtějí a ví, co je pro všechny nejlepší. A dívky a ženy v tom vyrůstají, žijí a dovoluji jim to. Může vůbec něco změnit 16-letá dívka, kterou vyženou spolu s ostatními stejného věku, aby se zbavila magie, která se brzy prý projeví a je tedy nutné se jí zbavit? Tahle magie je totiž pro muže nebezpečná, pokud není zničena nebo dávkována po porcích (ano ti kdo četli, ví jak to myslím).

Druhá linka představí svět dívek, které jsou spolu zavřené na rok na jednom místě a musí bojovat o přežití. Měly držet při sobě, aby přežily v krutém a nehostinném lese, konečně jim přece muži nediktuji, co mají dělat a jak. Navíc za ohradou na ně číhají pytláci, kteří čekají na příležitost je zabít nebo unést. Jenže dívky dokážou být k sobě kruté stejně jako muži, když ovládnete jejich strach a mysl. Tierney musí zjistit, zda její magie je skutečná a jak zachránit nejen sebe.

A poslední linka je láska v mnoha podobách. Láska mezi mužem a ženou, matkou a dcerou, přítelkyněmi. Zamilovala jsem se spolu s Tierney do Rykera a ten konec mě dostal.

Svět Tierney byl krutý, nespravedlivý, plný bolesti, naděje i lásky, a tak to je i ve skutečnosti.

03.02.2020 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

(SPOILER) Tohle bylo vážně dobré. Podle anotace to znělo jako další elfí romantasy. A on děj začne nejprve prologem z 18.toleti, pak skočí do současného New Yorku, aby se vzápětí přesunul do jiného světa, kde vládnou elfové a lidé jsou jejich otroci. Přidejte k tomu originální nápad, že hrdinka se probudí v těle princezny obviněné z vraždy rodičů jejího snoubence - prince Zandera. A může začít pořádna hate to love romantická linka...

04.02.2024

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Opět další převyprávění klasické pohádky o krásce a zvířeti. A docela originální. Ale... chemie mezi hlavními postavami nic moc, děj někdy příliš zkratkovitý a celkově takový zapomenutelný průměr.

02.02.2024 3 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

(SPOILER) Na začátku mi to připomínalo stylem vyprávění a humorem díl s Tristanem. Potom se to trošku zklidnilo, ale popichování mezi Hayden a Christopherem mě bavilo. Potom mi to najednou přišlo nic moc a vše se změnilo trochu ke konci. Přiznávám, že mi několikrát přišel Christo pěkně egoistický a to, co přišlo Hayden vtipné nebo normální, mě přišlo docela mimo. Někdy se choval fakt jak puberťák. Celkově bych hodnotila teda spiš 70%.
Musím však říct, že jako celek je tato série opravdu velmi povedená a příběhy všech bratrů jsou zajímavé. Nejlepší je podle mě druhý díl s Tristanem.

10.08.2023 3 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

(SPOILER) Tentokrát mě to moc nechytlo. Příběh ani postavy Brogana a Lydie mě moc nezaujali. Naopak třeba o Fionnovi nebo Eileen bych si přečetla víc.

23.09.2022 3 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

(SPOILER) Četla jsem od autorky dvě knížky vydané v češtině. A tato kniha mi přijde z nich nejlepší, přesto pro mě pořád patří do skupiny průměrných knih.

Ava, Knox, Dane i Chance jsou zajímavé postavy. Bavily mě věci týkající se rodinných vztahů u Knoxe a milostná linka mezi Avou a Knoxem. Také je zajímavý nápad, že Ava neví, kdo ji ublížil, ale má dost síly se tomu postavit a stále hledá viníka. Je schopná žít určitým způsobem dál, zamilovat se a mít bezproblémový sexuální život. Což tedy je podle mě u toho posledního nereálné, ale tak je to taková pohádka, co se hezky poslouchá...

Níže popíšu větší spoilery, které však uvádím hlavně proto, že díky těmto věcem nemohu knihu hodnotit více....
Velmi slabé mi přišlo celé to pátrání po viníkovi, především tedy to, že Ava slovně i v mysli obviní Knoxe i jiné, ale ani jednou ji nenapadne doslova ten čtvrtý z party přátel Žraloků, který se chová jako idiot a hajzl i ke svým přátelům a k ní? A že by to nenapadlo ani Knoxe nebo Chance? Mě to bylo jasné už po třetí kapitole.
Dále se v knize pořád řeší, kdo ji to udělal, jak chtějí Ava i Knox odhalit viníka a ke konci, když už tedy viníka odhalí, tak to odbyde autorka pár odstavci - ráno měl Knox a Dane jasno, v pátek šli Knox a ostatní na večírek k tomu viníkovi (o tom večírku se nakonec nic nedozvíme, přitom by to bylo ideální pro nějaké scény, protože oni už věděli, že to byl on a museli to v sobě držet, ale autorka nic takového neudělala), v sobotu šli na policii a pak už autorka napsala jen pár vět, že viník dostal klepeta a jaký trest obdržel. Mohlo tu být tolik prostoru pro konfrontaci mezi Avou a viníkem, případně Knoxem/Dane a viníkem. A ono nic.
Taky linka s tajným ctitelem je úplně zbytečná a rovněž úplně předvídatelná.
A nakonec zmíním epilogy, jsou rovnou dva a oba mi přijdou úplně zbytečné, hlavně ten druhý.

Podle mě autorka měla v rukou potencionálně silný příběh, který však využila tak na půl.

24.08.2022 3 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

(SPOILER) Tak to bylo tak nudné a přitom mě to i docela štvalo. Pořád jsem si říkala, že to snad ani nepsala Elle. Hřísná noc vyšla v roce 2014 a jedna z mých oblíbených knih Návrh v roce 2015. Jen rok od sebe a rozdíl úplně propastný.

V této knize nic nefungovalo - hrdinové, děj, romantika (byla tam vůbec nějaká?) a scény sexu byly nudné. Kniha je vlastně plná sexu a okolo nic, co by stálo za zapamatování.
Hlavní hrdinové si protiřečí snad ve všem. V první kapitole sami sebe i sebe navzájem onalepkují - ty jsi hodná holčička, já jsem pro tebe špatný, ty chceš vztah a já sex.
Jako to je normální v těchto knihách, že jo. Ale způsob, jakým to je napsané, mě iritoval. Nehledě na to, že ty jejich řečičky ani neodpovídali ději. Příklad?
Na jednu stranu tvrdí sama hrdinka v prvních větách, že je zdrženlivá v sexu a musí mít vztah, aby měla sex. Trošku chce zlobit, a tak si to málem rozdá s úplně cizím chlapem v temné uličce za klubem, úplně bez rozpaků a nějakých pochybností. A nakonec se potom ta "hodná" holčička nechá odvést domů chlápkem, se kterým přišla do klubu. Ale pozor, to není ten, se kterým se muchlovala v uličce. Následně ho další den v podstatě pronásleduje, hned na něj skočí v kanceláři a ani v tom sexu není vůbec upejpavá.
On naopak pořád mluví, jak chce jen sex, protože na vztahy není a přenese na ni svou temnotu jak dehet (něco podobného tam fakt bylo napsáno :-) ). Ale není tam v tom ději moc cítit, proč to pořád opakuje. Že dělá tak trochu ilegální boxerské zápasy, má bratra skoro závislého a kvůli jeho ochraně se zaplete s mafiány? Jenže z toho plynoucí napětí je rovno nule a pocit nějakého nebezpečí nebo že by se nějak špatně přímo on sám choval, to tedy ne.

Několikrát jsem se doslova musela nutit to dočíst, protože nerada nechávám knihy nedočtené.

Za mě slabých 40%, ale protože to je Elle a od ní jsem zvyklá na úplně jinou úroveň, takže dávám jen 2*.

Moje rada, raději si přečtěte znovu Návrh. No a pokud vás zaujalo to, že hrdina dělá box, tak raději zkuste třeba knihu Legenda od Katy Evans (to je až 6.kniha v sérii, ale lze ji číst i samostatně).

17.02.2022 2 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

(SPOILER) Knížka má dvě části. První se odehrává v roce 2003, kdy se poprvé potkají 17-letý Greyson a 16-letá Eleanor. Je z toho první láska, ale ne taková ta poblázněná, ale naopak plná přátelství, pochopení, podpory, síly a prvních polibků. Než se však stihne rozvinout, tak život obou ovlivní nemoc matky Eleanor. Brzy jsou oba rozdělení, a jak už to bývá, časem zbydou z této lásky jen vzpomínky.
Druhá část se odehrává v roce 2019, kdy se oba znovu osudově setkají. On je však zlomený vdovec, který přišel o milovanou manželku a matku svých dvou dcer. A ona se stane jejich novou chůvou. Dokáže se Greyson vyrovnat s vinou, žalem a být znovu podporujícím otcem svým dětem? Dokáže být někomu znovu partnerem a otevřít své srdce lásce?
Zaujalo mě, že v knize zemřou dvě ženy, které měly v životě svých blízkých dvě role - matky a manželky. V první části nejprve vidíme, jaké to je pro dceru ztratit milovanou maminku. V druhé části naopak vnímáme spíše pohled Greysona, který přišel o svou manželku. Zároveň však díky tomu dokážeme pochopit bolest i dalších postav, především Greysonových dcer a taky bolest otce od Eleanor. Kniha se dotkne i dalších témat - traumatu z nehody nebo šikany.
Ale na druhou stranu jsem měla u Eleanor pocit, že je až příliš dokonalá postava. Linka starší dcery Karly by podle mě zasloužila více prostoru nebo svoji knihu, vlastně mi ji bylo ze všech postav nejvíce líto, protože to měla opravdu těžké.

27.12.2021 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Oceňuji, že autorka otevřela téma, které jsem v romantické knížce ještě nečetla. Tajemství, které skrýval Julian jsem neodhadla. Bohužel to bylo asi tak jediné, co mě na knížce více zaujalo. Pro mě osobně se zařadí tato knížka mezi ty, které měly potenciál, ale nevyužily ji naplno.
Vztah Mickey a Juliana mi přišel průměrně zajímavý už od začátku a po odhalení to nebylo lepší. O Julianovi se nic moc nedovíme, o tom jaký je, s čím bojuje, proč je pro něj těžké se svěřit (zde je to fakt podle mě zcela nevyužito). Ano, nakonec se to stručně dozvíme. Ale vše vidíme z pohledu Mickey, která to vezme úplně v pohodě. Skoro ji nevadí, že ji lhal a jeho tajemství není pro ni taky vůbec problém. A zde jsem se zarazila, protože mi neříkejte, že když toto zjistíte, tak jen řeknete. Aha, já tě miluji takového jaký jsi, a teď mi jen řekni, jak to spolu uděláme v posteli... Bylo tu tolik místa pro emoce i drama, ale nebylo tu skoro nic.
Jak byl pro mě tento pár průměrný asi dokazuje i to, že mě více zaujali Cassi a Maurice, a to tam byli na pár stránek. Třeba bude díl o nich lepší.

25.12.2021 3 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

(SPOILER) Příběh vypráví Sage, která se snaží po příchodu na vysokou školu, nechat svou minulost za sebou. Přesto musí den za dnem bojovat se stavy úzkosti a strachem, který cítí k mužům. Je vystavena velké zkoušce, když zjistí, že má při brigádě ve skladu knihovny pracovat s Lucem. Ten ji na první pohled přijde jako ztělesnění všeho čeho se bojí, je vysoký, silný a potetovaný. Ale práci potřebuje a on se vůči ní chová zdrženlivě, takže se pokusí tomu dát šanci.

Níže uvádím pro mě pozitiva i negativa, bohužel jsem se nedokázala vyhnout spoilerům.

Velmi se mi líbilo, jak byly popsané stavy Sage, kdy si uvědomovala, že se nesmí nechat zničit svou minulosti a dokázala i vyhledat odbornou pomoc. Jindy naopak stačila maličkost, aby opět upadla do stavu hrůzy a pohltila ji minulost. Rovněž její vztah k Lucovi se vyvíjel velmi zvolna a byl uvěřitelný.
Luco byl rovněž dobře vykreslený. Spisovatelka se ho snažila popsat jako normálního hodného a přátelského kluka, který upřednostňuje své opravdové přátele, rodinu a dobrou knihu, před nějakými večírky. To však neznamenalo, že by si nemohl najít někoho na jednu noc a užít si bez závazku, na který nebyl připraven. Ocenila jsem, že hlavní hrdinka ho za to neodsuzovala.

Několikrát mě při čtení napadlo, že Sage je docela naivní ohledně Alana a jeho dodržení slova, když ji tak ubližoval. A docela nepravděpodobně znělo, že by typ násilníka jako Alan neudělal poslední krok u Sage.

Dále mi někdy nesedělo, jak se choval Luco až příliš zdrženlivě a s pochopením, když před ním Sage několikrát uhnula, strnula nebo dokonce měla záchvaty pláče a paniky. Myslím, že tento typ kluka by na ní víc naléhal, aby mu řekla pravdu, nebo by se ji pokoušel sám zjistit.

Již před začátkem čtení jsem věděla, že jde o první díl ze dvou. Přesto mě zklamal rychlý konec knihy. Od první kapitoly je děj vyprávěn docela pomalu a podrobně se seznamujeme s pocity Sage. Ale závěrečný konflikt se odehrál tak rychle, až to pro mě postrádalo emoce a sílu.

Celkově hodnotím knihu 80%.

25.09.2020 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

(SPOILER) „Už jsme nebyli přátele. Nebo dvě osamělé oblohy – jedna prázdná jako já, druhá plná hvězd jako on. Jeden skrytý za zdmi a druhý za tetováním a vousy. Teď jsme byli svobodní, abychom prostě mohli jen být.“

Bane dostane od nevlastního otce Jessie nabídku, která se neodmítá. Dostane zaplaceno za to, že během 6 měsíců se spřátelí s Jessie, nabídne ji práci a snad ji konečně opět dostane zpět do života. A hlavně - hlavně se ji nesmí dotknou a už vůbec mít s ní sex. Jak těžké by to mohlo být? Nebude to přece poprvé, co pro peníze nebo moc bude něco předstírat. I když její minulost mu zrovna nehraje do karet, on to zvládne, protože ty peníze jsou cestou ke splnění jeho cílů.
Jenže Jessie si prožila peklo, nevěří nikomu a chlap s pověstí Bana není zrovna materiál na přátelství. Nebo je a mohl by ji pomoct překonat její minulost? Možná dokonce ji opět naučit věřit a milovat?

Obsahuje SPOILERY:
Podle mě je toto nejlepší kniha série.
Musím říci, že hned začátek knihy mě dostal. Ten drásající kontrast, kdy první kapitola je vyprávěna z pohledu Bana, který si užíval tenkrát pohody, slunce, vlny a první pohled na Jessie. A druhá kapitola z pohledu Jessi, která si tenkrát pozdě v noci ozářené měsíčním svitem prožije nejhorší noc svého života.
Moc se líbilo jak se oběma postupně měnily jejich vzájemné city. Oproti předchozím dílům jsem uvítala, že Bane nemyslí od první chvíle jen na to, jak ji dostat do postele. Ale naopak se ze začátku trápí s tím, jak se vůbec vůči ni chovat, aby mu dovolila se k ní přiblížit. Přitahovala ho, to ano, ale on měl své plány, chtěl ji pomoc, ale sobě taky, a to znamenalo bojovat s čím dál rostoucími city k ní.
Ona se naopak musela vyrovnat se svou minulosti a nakonec i láskou k Banovi.
Líbilo se mi, že jedním z motivů bylo i to, že Bane ji provázel na cestě zpět k "normálnímu" životu, ale nakonec to byla Jessie, která se musela sama rozhodnout začít žít, věřit sobě i lidem okolo a zúčtovat s minulosti.
Linka s nevlastním otcem Jessie ve mě vyvolala konflikt, na jednu stranu to bylo předvídatelné a trochu klišé, ale na druhou stranu jsem ocenila, že autorka ukázala, že Darren byl v podstatě nemocný, uvědomoval si to, nedokázal s tím bojovat a stal se prvním krokem ke zničení světa Jessie. Byl to v přímém kontrastu s tím, co Jessie zažila později a jak se k tomu stavěli tito násilníci. Protože opravdu v knize cítíte utrpení, kterým Jessie prošla a jak moc ji zničili.
Zcela navíc podle mě byla linka ohledně skutečného otce Jessie.

Dávám 90%.

28.08.2020 4 z 5