zuzak07 zuzak07 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Překvapivě se mi druhý díl líbil o něco více než první. Což je co říct, protože i první byl skvělý. Bála jsem se, že kvůli délce to bude rozvleklé, ale naopak jsem si užila každou stránku a myslím, že každá postava, i když se objevila jen na chvíli, měla svůj smysl v ději. Lednická je paní spisovatelka, umí, a její literární styl jí může závidět každý autor/ka. Těžké téma se čte lehce a samo a to neumí každý!

26.05.2022 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

To byla panečku jízda. Přečteno za tři dny. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Díky tomu, že je další případ Cormorana a Robin osobnější, jsme mohli také oba lépe poznat. A právě ta osobitost dala příběhu šťávu a já se cítila součástí příběhu. Těším se na další díl.

20.06.2016 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi milé překvapení. Ke knize bych se vůbec nedostala nebýt doporučení, jelikož autorku vůbec neznám a ani jsem nepostřehla nějaké recenze. I když jsem si nevytvořila nějak silné pouto s hrdinkami, pouto mezi nimi mi to dostatečně vynahradilo. Takové závěrečné vyvrcholení a propletení mi vyrazilo dech. A styl vyprávění je také neotřelý a zajímavý.

15.02.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Docela mě překvapilo, že to napsala žena, že píše o sexistickém chlapovi. Nezajímavý příběh o nezajímavém muži, který se svojí vinou řítí ke dnu a stahuje tam i lidi kolem sebe. Kdybych knihu neměla do čtenářské výzvy, tak se k ní nejspíše nikdy ani nedostanu nebo ji rozhodně nedočtu. Je to napsané dost jednoduše, takže se to čte dobře a rychle, ale vadí mi v knihách i nespisovné a hovorové výrazy. Nebudu tedy fanoušek autorky, i když jsem obdivovala lékařské popisy.

08.12.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Hodně zajímavé téma, překvapivý příběh, skvělé vedlejší postavy, ty hlavní už moc ne a velice jednoduchý styl - prostě už nejsem cílová věková skupina. Ale počtení příjemné, oddechové.

16.04.2021 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Kombinace mých oblíbených autorů prostě nemohla dopadnout špatně. Je to čtivé, zábavné, chytré a plné easter eggů. Ten na E.T. byl výborný :)

25.07.2019 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tohle byla neskutečně velká a dobrodružná jízda. Čtivé, chytré a díky skvělému závěru taky uvěřitelné. Vědecké pojmy byly dobře vysvětlené i pro laika a postavy byly reálně vykreslené. Prostě obyčejní lidé, kteří se perou o své místo ve světě, žádní hrdinové, kteří zachraňují svět, ale svůj zdravý rozum.

09.07.2017 5 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Příběh zde končí dříve než pořádně začal. Slušně načatý námět nevyužívá svůj potenciál, naťukává několik příběhových linek a několik postav a ve chvílí, kdy se začíná něco dít, končí. Škoda. Kresbu jsem si ale užívala.

10.03.2017 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Je to jiné než film, ale moc pěkné. Taková hezká pohádka, která pohladí na duši. A nadávající hvězda je vtipná.

22.09.2022 4 z 5

Racek Racek Anton Pavlovič Čechov

Moje nejoblíbenější hra od Čechova a jedna z nejoblíbenějších celkově. Je jiná než jeho ostatní hry, poetická, plná zajímavých postav, hrdosti a pýchy, která předchází pádu. Krátká, ale úderná. Kdykoliv ji hrají v divadle, zajdu si.

01.09.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Tak závěr série mě dost zklamal. Zajímavě rozjetý příběh, který měl potenciál vyústit v něco silného a poučného, ale měla jsem pocit, že si autor už nevěděl rady se svými postavami, tak pro ně vymyslel jednoduché zakončení. Četlo se to dobře, jako všechny díly, a nejlepší postavou pro mě byl Nimbus. A tolik šťastných náhod, které vždy zachránily Rowana, nemůže v životě potkat žádného člověka :)

14.06.2021 3 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Knížky od Naomi Novik miluji. Umí zaujmout silnými charakterními postavami, překvapivým dějem i krásným poetickým jazykem při popisu. Mám od ní přečtené vše, doporučuji hlavně tuto knihu a Ve stínu hvozdu.

09.07.2020 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Perfektní, smála jsem se od začátku do konce. Jen ti spolucestující v tramvaji mě museli mít za blázna :-)

24.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem se u knihy takhle nezasmála, výborné, zábavné.

07.09.2015 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Četlo se to samo, líbí se mi styl psaní Katalpy, příběh je překvapivý, ale pro mě nedotažený.

05.06.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl se mi líbil více než první, přišel mi takový propracovanější (i když dějově stále předvídatelný) a postavy mi byly sympatičtější, jelikož se mentálně posunuly. Promluvy Nimba se mi moc líbily.

08.05.2021 4 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Liou Cch´-sin je jako závan čerstvého vzduchu. Je to mistr slova a vět. I když je v knize dost popisů a některým vědeckým věcem jsem nerozuměla, tak jsem knihu četla se zájmem a bavila mě. Po dlouhé době téma, které je nové a neokoukané.

02.03.2020 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Druhý díl se mi líbil více než první. Konečně se něco dělo a nebylo zde tolik technických termínů jako v prvním díle, tudíž jsem si ho více užila. Jsem zvědavá jaké to bude mít pokračování.

23.07.2018 5 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Prvním dvěma dílům jsem dala 5*, kdyby to šlo, tomuto dílu jich dám 6. Zatím nejlepší ze 3 dílů. V Koruně stínů nevyniká tolik scénář jako kresba. Ta je dokonalá a říká nám vše podstatné i beze slov. Hill s Rodriguezem jsou ta nejlepší dvojka na světě. Nejlepší komiksová série, na kterou jsem zatím narazila, nápaditá, chytrá a přiměřeně strašidelná.

16.02.2017 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Zatím ten nejlepší komiks o Batmanovi, co jsem četla. Napínavý příběh dokonale podkreslený a se správnou atmosférou. Těším se na pokračování.

04.01.2017 5 z 5