ZuKo Online ZuKo komentáře u knih

Lovci Lovci John Flanagan

Po 3 dílech musím řici, že mě serie Bratrstvo baví mnohem více než než Hraničářský učen. Thorn mi přirostl k srdci a když ho srovnám s Haltem, tak jednoznačně vede.

24.10.2020 5 z 5

Kluk v sukních Kluk v sukních David Walliams

Četla jsem to jako dospělá. Nevím od kolika let by se tato kniha měla číst: Ja bych ji nezatracovala, ne všechny knížky musí hýřit vtipem. Je to prunik do hlavy kluka, ktery má jinou zalibu než ostatní kluci. Je tady i hezky popsano, jak to může vypadat, když odejde matka.

19.10.2020 4 z 5

Bol raz jeden život - Srdce Bol raz jeden život - Srdce Jean-Charles Gaudin

Ano, brnka to na naší nostalgii ale pořad dobré pro děti a jak si povídat o srdci a možná krok ke čtení.

08.10.2020 5 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

U druhého dílu už jsme měla problem to dočíst. Když viděla, že vyšel 3 díl, tak jsem tomu dala šanci. Na stránce 95 mi došlo, že mě nezajímá vyprávění hlavní hrdinky a davám do seznamu nedočteno. Třeba se k tomu někdy vrátím.

07.10.2020

Vypůjčený život Vypůjčený život Ashley Farley

Takova jednohubka jak je tady zmíněno. Občas jsem při čtení měla pocit, že čtu knihu pro mládež. Ty dialogy mi nějak neseděly pro lidi ve věku hlavních hrdinů.

07.10.2020 3 z 5

Tanzanie Tanzanie Jindřich Dejmek

Težké hodnotit * ale pro laika jako je stručný popis historie Tanzanie. Nemohla jsem najít jinou knihu o Tanzanii pokud nepočítám průvodce.

02.10.2020

Supernova Supernova Marissa Meyer

Celá serie je dobrá, jen mám poslední dobou nechut číst knihy, kde si někdo honí triko, má jen svou pravdu a dělá nechutné věci. Tady je hezky popsano, že nic není černé nebo bílé. Také jak je těžké jít svoji cestou aby mu to nebylo vyčítano.

01.10.2020 4 z 5

Průvodce architekturou Průvodce architekturou Emily Cole

Pro laika, který chce znát opravdu zakládní architektonické slohy je to super knížka a z tohu důvodu jsem si ji pořídila.

19.09.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Ja tento druh knih moc nectu ale tady jsem podlehla a dala za jeden zatach. Tohle jsem necekala a nevim co si o tom mam myslet. Musim rici, ze me to nutilo cist dal. Jo a nevim jak ti co to cetli ale musela jsem si pri tom cten vyhledat na netu jak vypadaji obrazy o kterych je zminka v knize.

23.08.2020 2 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Halt mě začal hodně iritovat s tím jak pořad věci schazoval a to i v předchozích dílech. Také mě zaráží, že těm mladým musí být něco hodně přes dvacet a Halt se k nim chova jak k dětem a oni se chovají jak děti. Teď by ty přiběhy měly mít trochu jinou strukturu než ty na začatku.

17.08.2020 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Zatím neslabší díl. Myslím si, že předchozí díl měl být prodloužen o několik x stránek a tento díl by nemusel být.

16.08.2020 3 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Myslím si, že Horác je větší hrdina než Will a mám ho raději. To jeho co bude k jídlu a mám hlad. :) Jinak jak tady už bylo napsáno xkrát. Pro mládež hezké čtení a pokud donutí děti aspoň na chvilku odložit mobil a pc, ještě lépe.

16.08.2020 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Je težké pro dospělého hodnotit knižku pro děti protože se na ten děj divá jinak. Celá série je super, jen na můj vkus je tam hodně toho jak je Will skvělý na svůj věk.
Co se mi také líbí je to, jak spisovatel použivá věci z historie Evropy.

10.08.2020 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Pořád říkám, že knížky si vybirají dobu, kdy je budeme číst. Jak už se tady psalo, nejlepší z celé serie. Ten příběh jsem jim opravdu veřila.

06.08.2020 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Já si takové knížky čas od času přečtu ale občas mi vadí jak všichni v tak mladém věku mají nějakou “temnou” minulost a pak jak jsou děsně uvědomělý. Pro mě slabší než první kniha ale četlo se to hezky. Říkám si, jestli existuje kniha, kde jsou všichni “normální”.

05.08.2020 3 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Po 2 prohlídkách s Pragulic jsem si přečetla tuhle knížku.Musím řici, že je to velice zajímavé čtení a kloboul dolů před těma co se z ulice dostanou zpatky do “normalního” života. Jen ten Hanuš mi tam nějak nesedl. Toho bych jako bezdomovce nebrala. A to, že vařil pervitin. Alkohol je take droga. Nechci tady soudit ale je jen na nás jak to zvladnem.

03.08.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Čekala jsem knížku u které se zasměji a to jsem dostala. Nejsem žádný velký čtenař knih toho to druhu ale moje ženská duše občas zatouží přesně po druhu humoru a příběhu v této knize.

21.07.2020 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Ty popisy událostí byly opravdu hodně podrobné ale nějak jsem se pořad nemohla začíst. Je to první kniha od tohoto autora. Nedokázalo mě to vtáhnou to děje.

11.06.2020 3 z 5

Skok nad hvězdami Skok nad hvězdami Natalja Ščerba

Autorka má pořad stejné téma ve všech seriích ale dokáže to podat tak, že jste stejně zvědavý jak se ten příběh bude odvíjet. A jako pokaždé nádherna obálka. Zdaleka nejsem cílová skupina ale ráda se vracím do “dětských” let.

24.05.2020 4 z 5

Zajímavé čtení během covid-19 karantény. Tento druh knih je dobrý k zamyšlení o životě a vlivů kolem nás.

24.05.2020