Kluk v sukních

Denis vášnivě miluje fotbal, stejně jako jeho táta a brácha. Jeho další záliba je ale terčem posměchu. A jak by taky ne, vždyť Denise očaroval svět přehlídkových mol a módních časopisů a rád se obléká do ženských šatů. Možná je to proto, že mu tolik chybí máma, která od rodiny před lety odešla, a že tolik touží po její něžné ženskosti. Když se pak seznámí s Lízou, která má pro jeho zvláštní zálibu pochopení, Denisův život se rázem změní... Líza totiž dostane pěkně ztřeštěný nápad......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160510/big_kluk-v-suknich-wPX-160510.jpg 4145
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

20.11.2021

Pohodové čtení :)

Kupcovka
10.03.2021

Tahle knížka je vážně suprová, občas si ji přečtu znovu, protože je to knížka plná humoru a ten já miluju. David Williams podává skvělý výkon, jeho knížky jsou vážně dokonalé.

ZuKo
19.10.2020

Četla jsem to jako dospělá. Nevím od kolika let by se tato kniha měla číst: Ja bych ji nezatracovala, ne všechny knížky musí hýřit vtipem. Je to prunik do hlavy kluka, ktery má jinou zalibu než ostatní kluci. Je tady i hezky popsano, jak to může vypadat, když odejde matka.

Monika1717
16.07.2020

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne u vody a už několik dní nad ní přemýšlím. Nepřišla mi humorná, spíš smutná. Kluk vyrůstá bez maminky a tolik by potřeboval její lásku. Najde si kamarádku, která má pochopení pro jeho zálibu oblékat se jako dívka. Ale jak dlouho? Až si najde nějakého přítele, na Denise se vykašle a on zůstane zase sám. Protože tolerance k někomu,kdo je jiný, se v dnešní společnosti nenosí.

Taflu.
07.06.2020

Nad touhle knihou jsem strávila ještě víc času než třeba nad Ďábelskou Zubařkou, protože mě to moc nebavilo. Sice zajímavé, ale pro mne nudné a ne moc vtipné, jako některé ostatní knihy od Davida Walliamse.
o(TヘTo)

book_fan
08.01.2020

Walliams napsal i mnohem lepší knihy. Do každého příběhu se snaží skrýt nějaké (morální) ponaučení. Většinou je důmyslně skryté, nebo nám ho alespoň autor nevnucuje snad na každé druhé straně, jako tady.

Od Walliamse jsem toho četla dost, tak jsem si čekala, že by to mohlo být dobré jako Ďábelská zubařka, všechny tři díly Nejhorších dětí na světě, nebo třeba Příšerná teta a Malý miliardář (tam je sice ponaučení také zřejmé, ale je podané daleko nenucenějším způsobem).

Jenže ono nebylo. Tahle kniha je nejhorší z těch, co jsem od něj četla. Tento příběh byl nepovedený, nepobavil (narozdíl od jiných knih, které mi vykouzlily úsměv na tváři), byl příliš krátký a ponaučení nám Walliams příliš vnucoval.

Celkově knihu hodnotím jednou hvězdou.

happy-smile
23.08.2019

Některé Walliamsovy knihy jsou postavené na ztřeštěném příběhu. Tato má příběh jednoduchý, až všední, ale spíše se zaměřuje na morální poučení. Knížka se opět čte rychle a jedná se o milé čtení, i když místy smutné, ale nakonec samozřejmě zvítězí spravedlnost. I tak ale v rámci Walliamsovy tvorby lehký podprůměr.

KajkaMicinka
11.06.2019

Kniha Kluk v sikních se mi líbila. Byla zajímavá, místy smutná, ale jinak boží