Kluk v sukních

Kluk v sukních https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160510/bmid_kluk-v-suknich-wPX-160510.jpg 4 185 33

Denis vášnivě miluje fotbal, stejně jako jeho táta a brácha. Jeho další záliba je ale terčem posměchu. A jak by taky ne, vždyť Denise očaroval svět přehlídkových mol a módních časopisů a rád se obléká do ženských šatů. Možná je to proto, že mu tolik chybí máma, která od rodiny před lety odešla, a že tolik touží po její něžné ženskosti. Když se pak seznámí s Lízou, která má pro jeho zvláštní zálibu pochopení, Denisův život se rázem změní... Líza totiž dostane pěkně ztřeštěný nápad...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The boy in the dress , 2008

Bonda
12.02.2024 5 z 5

Potěšil mě anglický humor, který v některých chvílích jde do karikatury a crazy grotesky. Působí na mě tak, že ani životní pech nemusí mít sílu vzít nám pravdivé vidění situace a vtip. Dobrý prostředek proti literární přeslazenosti. Otázka záliby v nošení dívčích šatů je podaná sympaticky jemně a cudně, bez snahy dotknout se pikantních strun. Kniha, která má potenciál zvednout člověku náladu.

dájavídek
09.11.2023 5 z 5

Knížka o tom, že můžeme být jaký chceme. Mně se moc líbila.

šárofka
15.10.2023 5 z 5

Super kniha, taková jednohubka kterou jsem přečetla za hoďku. Určitě doporučuji :)

Lubošovo
01.03.2023 5 z 5

Tohle je moje asi desátá Walliamsovka a pořád mě to baví. Kombinace autora s hereckým uměním pana Lábuse je prostě skvost. Jen škoda, že do audia nejdou promítnout i ilustrace, které v tištěných knihách jsou. Kluka v sukních určitě doporučuji, i když je to jednohubka. Myslím, že hlavní myšlenka tohohle příběhu je "Ať se každý obléká, jak se mu líbí", a to je přeci super. Ať už chcete nosit kanady, šaty nebo rolák z kašmíru. Knihu vřele doporučuji.

kruppe
17.04.2022 3 z 5

V téhle knize zůstal Walliams na pomezí. Chtěl zůstat svůj, ale zároveň se mu tentokrát jeho psaní zvrhlo v intimní drama o rozpolcené duši 12letého chlapce. Ale ani jeden žánr nedotáhl do konce. Takže se tentokrát s vaší drobotinou nenasmějete, a ani si neužijete propracovanější psychologii postav. Až budete s dětmi číst, připravte se na ostřejší slovník.
Za mě 3 hvězdy a nejslabší Walliams...

simon9946
16.03.2022 3 z 5

Knihy byla dojemná, tak jak to u knížek Walliamse bývá, ačkoliv mně nějak extrémně moc nenadchla, chvílemi jsem se docela nudil.

Kupcovka
10.03.2021 5 z 5

Tahle knížka je vážně suprová, občas si ji přečtu znovu, protože je to knížka plná humoru a ten já miluju. David Williams podává skvělý výkon, jeho knížky jsou vážně dokonalé.

ZuKo
19.10.2020 4 z 5

Četla jsem to jako dospělá. Nevím od kolika let by se tato kniha měla číst: Ja bych ji nezatracovala, ne všechny knížky musí hýřit vtipem. Je to prunik do hlavy kluka, ktery má jinou zalibu než ostatní kluci. Je tady i hezky popsano, jak to může vypadat, když odejde matka.

Monika1717
16.07.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne u vody a už několik dní nad ní přemýšlím. Nepřišla mi humorná, spíš smutná. Kluk vyrůstá bez maminky a tolik by potřeboval její lásku. Najde si kamarádku, která má pochopení pro jeho zálibu oblékat se jako dívka. Ale jak dlouho? Až si najde nějakého přítele, na Denise se vykašle a on zůstane zase sám. Protože tolerance k někomu,kdo je jiný, se v dnešní společnosti nenosí.

Taflu.
07.06.2020 3 z 5

Nad touhle knihou jsem strávila ještě víc času než třeba nad Ďábelskou Zubařkou, protože mě to moc nebavilo. Sice zajímavé, ale pro mne nudné a ne moc vtipné, jako některé ostatní knihy od Davida Walliamse.
o(TヘTo)

happy-smile
23.08.2019 4 z 5

Některé Walliamsovy knihy jsou postavené na ztřeštěném příběhu. Tato má příběh jednoduchý, až všední, ale spíše se zaměřuje na morální poučení. Knížka se opět čte rychle a jedná se o milé čtení, i když místy smutné, ale nakonec samozřejmě zvítězí spravedlnost. I tak ale v rámci Walliamsovy tvorby lehký podprůměr.

KajkaMicinka
11.06.2019 4 z 5

Kniha Kluk v sikních se mi líbila. Byla zajímavá, místy smutná, ale jinak boží

Měňavka
25.03.2019 3 z 5

Nevím, jestli to brát jako plus nebo mínus, že jsem začala číst tohoto autora od poslední knihy. Když se nad tím zamyslím, jsem spíše ráda, že jsem začala od konce, protože kdybych sáhla jako první po tomto příběhu, nejspíš by si mne spisovatel moc nezískal. Snaha obsah odlehčit nesmělým humorem se mi zdá trochu nepodařená. Za mne zatím nejslabší kousek :(

Terezinka890
03.02.2019 4 z 5

vtipná knížka:)

Amy864
15.01.2019 3 z 5

Tato kniha vypráví o klukovi jménem Denis, který miluje fotbal. Ještě víc si ale oblíbí oblékání se do dámských šatů a obecně módu. Pak potká holku Lízu, která má pro jeho zálibu pochopení. Vybírá mu oblečení, líčí ho, atd.
Nejvíc mě zaujalo, že Denis dělá to, co ho baví, i přesto, že s tím jeho táta s bráchou nesouhlasili a přišlo jim, že je to ta nejhorší věc, co někdo může dělat.
Tuto knihu doporučuji, protože je vtipná a čtivá.

helusa2
09.12.2018 5 z 5

Výjimečně kratší a méně propracovaná než jiné Walliamsovy knihy, ale myšlenku jedinečnosti každého z nás a podporu originality rozhodně naťukla :-) Čteno s dětmi před spaním a moc se líbila všem (ve věkovém složení 8, 10, 13, 38, 40) :-D

Eliška12
17.06.2018 3 z 5

Knihy o klucích moc nečtu , ale tahle mně zaujala podle názvu a obalu a proto jsem si ji v knihovně půjčila . Od knihy jsem očekávala lepší zpracování a podle mně by měla být asi o něco delší . Ale co se dá dělat :D
Celkově : problém a poučení pěkné , zpracování horší ,ale ne hrozné , prostě průměr ,ale podle pozitivních hodnocení ostatních knih tohoto autora , přemýšlím , že si nějaké přečtu .

Deny95
11.06.2018 2 z 5

Za mě upřímně nejslabší díl od Williamse.

Dervish
06.06.2018 3 z 5

Upřímně asi jsem čekal něco trošičku jiného. O tom, kdo vlastně Denis ve svém nitru je, jaké má pocity, touhy a vnitřní boje, se dozvíme ve skutečnosti strašně málo (a to je škoda). Chtělo by to minimálně o polovinu delší knihu a i tak by to dle závažného tématu bylo málo. Takhle vlastně nevím pro koho je ta knížka určena. Pro děti, aby přijali jinakost? Pro trans lidi, aby získali odvahu? Pro chlapce a dívky, aby se nebály experimentovat? Pro zlé, aby přestaly odsuzovat? Pro mámy a táty, aby naslouchaly svým dětem? Denisů je v našem okolí spousta, ale takhle dobře to nekončí ani v jednom procentu jejich životů - v tom má kniha nasazené růžové brýle. Někoho to pak může strhnout k myšlence, že je všechno možné... ale je tomu skutečně tak? Možná jednou, za pár (desítek) let, budou lidé skutečně tolerantními bytostmi. A stejně tak je možné, že se toho nikdo z nás nedožije.

nai.ivka
05.03.2018 5 z 5

Líbila se víc mně, dcerce víc Babička drsňačka a Pan Smraďoch.

David Walliams
britská, 1971
2012  86%Babička drsňačka
2012  86%Pan Smraďoch
2014  85%Ďábelská zubařka
2013  87%Malý miliardář
2013  80%Kluk v sukních

Kniha Kluk v sukních je v