Kluk v sukních

Denis vášnivě miluje fotbal, stejně jako jeho táta a brácha. Jeho další záliba je ale terčem posměchu. A jak by taky ne, vždyť Denise očaroval svět přehlídkových mol a módních časopisů a rád se obléká do ženských šatů. Možná je to proto, že mu tolik chybí máma, která od rodiny před lety odešla, a že tolik touží po její něžné ženskosti. Když se pak seznámí s Lízou, která má pro jeho zvláštní zálibu pochopení, Denisův život se rázem změní... Líza totiž dostane pěkně ztřeštěný nápad......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160510/kluk-v-suknich-wPX-160510.jpg 4111

Kluk (2.)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

The boy in the dress (2008)

Kniha Kluk v sukních

KajkaMicinka

Kniha Kluk v sikních se mi líbila. Byla zajímavá, místy smutná, ale jinak boží

Měňavka

Nevím, jestli to brát jako plus nebo mínus, že jsem začala číst tohoto autora od poslední knihy. Když se nad tím zamyslím, jsem spíše ráda, že jsem začala od konce, protože kdybych sáhla jako první po tomto příběhu, nejspíš by si mne spisovatel moc nezískal. Snaha obsah odlehčit nesmělým humorem se mi zdá trochu nepodařená. Za mne zatím nejslabší kousek :(

Terezinka890

vtipná knížka:)

Amy864

Tato kniha vypráví o klukovi jménem Denis, který miluje fotbal. Ještě víc si ale oblíbí oblékání se do dámských šatů a obecně módu. Pak potká holku Lízu, která má pro jeho zálibu pochopení. Vybírá mu oblečení, líčí ho, atd.
Nejvíc mě zaujalo, že Denis dělá to, co ho baví, i přesto, že s tím jeho táta s bráchou nesouhlasili a přišlo jim, že je to ta nejhorší věc, co někdo může dělat.
Tuto knihu doporučuji, protože je vtipná a čtivá.

helusa2
09.12.2018

Výjimečně kratší a méně propracovaná než jiné Walliamsovy knihy, ale myšlenku jedinečnosti každého z nás a podporu originality rozhodně naťukla :-) Čteno s dětmi před spaním a moc se líbila všem (ve věkovém složení 8, 10, 13, 38, 40) :-D

Eliška12
17.06.2018

Knihy o klucích moc nečtu , ale tahle mně zaujala podle názvu a obalu a proto jsem si ji v knihovně půjčila . Od knihy jsem očekávala lepší zpracování a podle mně by měla být asi o něco delší . Ale co se dá dělat :D
Celkově : problém a poučení pěkné , zpracování horší ,ale ne hrozné , prostě průměr ,ale podle pozitivních hodnocení ostatních knih tohoto autora , přemýšlím , že si nějaké přečtu .

Deny95
11.06.2018

Za mě upřímně nejslabší díl od Williamse.

Dervish
06.06.2018

Upřímně asi jsem čekal něco trošičku jiného. O tom, kdo vlastně Denis ve svém nitru je, jaké má pocity, touhy a vnitřní boje, se dozvíme ve skutečnosti strašně málo (a to je škoda). Chtělo by to minimálně o polovinu delší knihu a i tak by to dle závažného tématu bylo málo. Takhle vlastně nevím pro koho je ta knížka určena. Pro děti, aby přijali jinakost? Pro trans lidi, aby získali odvahu? Pro chlapce a dívky, aby se nebály experimentovat? Pro zlé, aby přestaly odsuzovat? Pro mámy a táty, aby naslouchaly svým dětem? Denisů je v našem okolí spousta, ale takhle dobře to nekončí ani v jednom procentu jejich životů - v tom má kniha nasazené růžové brýle. Někoho to pak může strhnout k myšlence, že je všechno možné... ale je tomu skutečně tak? Možná jednou, za pár (desítek) let, budou lidé skutečně tolerantními bytostmi. A stejně tak je možné, že se toho nikdo z nás nedožije.

David Walliams
anglická, 1971