zsykorova zsykorova komentáře u knih

Velká kniha magie Velká kniha magie Lidia Pradas

Knížka byla docela fajn, ale moc stručná. Ocenila bych, kdyby se autorka více rozepsala, některé věci tam byly nedodělané a vyvolaly spíš otázky, než odpovědi.

06.05.2023 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Fajn rozptýlení, ale nic pro mě.

30.04.2023 3 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Je strašné, co udělal. Je ještě horší, že celé ty roky tvrdil, že je nevinný a až když měl být popraven, tak začal mluvit. Děkuji autorce, že knihu napsala. Jedna z nejvíc šokujících věcí, co jsem kdy přečetla. Ještě dlouho to z hlavy nedostanu.

29.04.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Čtení jsem si moc užila. Příběh mě hned chytil a já se od něj nemohla odtrhnou, s každou novoz kapitolou jsem víc a víc toužila vědět, jak to všechno bylo. Konec mě dostal, do poslední chvíle jsem si ničím nebyla jistá. Pipa byla naprosto úžasná hlavní hrdinka a poslední kapitola mě i rozplakala.

20.04.2023 5 z 5

Krvavá hraběnka Krvavá hraběnka Linda Lafferty

Postava Alžběty Bathoryové mě nikdy nepřestane děsit a fascinovat zároveň. Příběhy v Krvavé hraběnce se mi líbil, ale místy byl zmatený. Spousta věcí zde nebyla vysvětlena, což mě mrzí, protože to mělo být velký potenciál.

17.04.2023 3 z 5

Díky knize jsem se dozvěděla o osudech mnoha českých žen, které se svými skutky významně zapsaly do dějin. Čtení jsem si moc užila.

13.04.2023 5 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Podcast mám naposlouchaný, takže příběhy znám, ale bylo fajn si je připomenou. Velkým plusem jsou rozhovory na konci, obzvlášt se mi líbil ten s panem Štočkem.

10.04.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Slova nedokážou vyjádřit, jak moc tuhle knížku miluju.

07.04.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tato knížka mě velmi zasáhla. Nedokážu si představit, co sestry musely cítit a jak musely bojovat samy se sebou. Je hrozné, co jim matka prováděla a ještě z toho měla radost. Je mi děvčat neskutečně líto.

05.04.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

No, mám trochu smíšené pocity. Námět je opravdu dobrý a anotace slibovala skvělý příběh, ale ve skutečnosti to zas tak skvělé nebylo. Spousta věcí zůstala nevysvětlitelná, což kazilo celý dojem. Postavy byly průměrné, ani dobré ani špatné. Já osobně moc nemusím dlouhé popisování okolí nebo toho, co se právě stalo, čehož je tady hodně, takže to pro mě bylo takové utrpení. Obálka je ale nádherná.

03.04.2023 3 z 5

Ariadna Ariadna Jennifer Saint

Další náhled do řecké mytologie, kterým mě donutil se do ní ještě víc zamilovat. Kniha mě nalákala nejen obsahem, ale i tou přenádhernou obálkou, která se opravdu povedla.

31.03.2023 5 z 5

Laura a Robin za sedmero pračkami Laura a Robin za sedmero pračkami Barbora Robošová

Kniha mého dětství. Bylo hezké si zavzpomínat, i když dnes mi příběh nepřijde tak úžasný jako dřív

30.03.2023 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Určitě bych to neoznačila jako horor, ale něco do sebe to jistě má. Autorčiny knihy mám moc ráda, ale tohle nebyl její nejlepší kousek. Příběh je dobrý, ale má pár nesrovnalostí a určitě by to mohlo být víc propracované. Také by vadily ty chyby a překlepy, ale stane se.

26.03.2023 3 z 5

Stalin Stalin Zdeněk Ležák

Nebylo to špatné, ale čekala jsem trochu víc, když jde o tak známou postavu světových dějin.

25.03.2023 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Milá, příjemná oddechovka na jeden večer. Párkrát jsem se zasmála i dojala. Konec byl předvídatelný, ale jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Děj byl možná až moc rychlý, určitě by se to dalo lépe propracovat, ale zas úplně špatné to nebylo.

24.03.2023 3 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Wow. Tohle byla jízda od začátku až do konce. Různé fantasy světy a náboženství mám moc ráda a tady se mi to moc líbilo, i když některé věci tam nebyly vysvětleny. Deka jako hlavní hrdinka byla moc sympatická a fandila jsem jí od první kapitoly. Nejvíc mě ovšem zaujala postava Běloručky, do které jsem se tak trochu zamilovala. Konec byl trošku zvláštní a ne moc dobře zvládnutý, ale líbil se mi a druhý díl si určitě přečtu.

18.03.2023 5 z 5

Srdce čarodějky Srdce čarodějky Genevieve Gornichec

Tohle byl úžasný výlet do severské mytologie, o které jsem věděla jenom základy, ale teď toho vím mnohem víc. Naprosto skvělá knížka, i když v některých místech byl děj příliš natahovaný.

15.03.2023 5 z 5

Lexikon světla a tmy Lexikon světla a tmy Simon Stranger

Velmi silný příběh. Dělalo mi velký problém se vyznat v postavách a v časových obdobích, ale četlo se to celkem dobře.

12.03.2023 4 z 5

Děsivé důsledky Děsivé důsledky Ramsey Campbell

Sbírka je to pěkná, ale některé povídky se mi vůbec nelíbily.

10.03.2023 3 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Zajímavý a dojemný příběh. Plyne rychle, autor má skvělý styl psaní. Občas tam byly nějaké momenty, kdy mě postavy trochu štvaly, ale jejich jednání jsem víceméně chápala.

04.03.2023 4 z 5