zsykorova zsykorova komentáře u knih

Co ti svírá hrdlo Co ti svírá hrdlo Chimamanda Ngozi Adichie

Za mě nic moc. Většina povídek se mi zdála o ničem, neměly ani pořádné konce, připadalo mi, jako by autorka přestala uprostřed příběhu psát a už povídku nedokončila. Nejvíc se mi asi líbila poslední povídka Umanutá historička.

14.08.2023 3 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Velmi povedené antologie, i když jsem se u povídek moc nebála. Potěšil mě příspěvek Kateřiny Šardické, kterou mám jako autorku moc ráda. Nejvíc se mi líbily povídky Čubčí hrob a Něco za něco, i když Prasklina taky nebyla špatná.

12.08.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Neskutečná jízda. Příběh mě pohltil hned od první stránky, měla jsem několik teorií, co se Adriance stalo, ale ani jedna nebyla správná. Je mi z toho zle, jak tohle někdo může udělat. Přečteno za jeden večer.

10.08.2023 5 z 5

Nevěry Habsburků - Dynastie ve víru vášní Nevěry Habsburků - Dynastie ve víru vášní Robert Seydel

Pěkný náhled za oponu. Členové královské rodiny jsou také lidé a tudíž se není čemu divit, že byli nevěrní, obzvlášť když se jednalo o domluvené manželství.

09.08.2023 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

(SPOILER) Skoro vůbec se mi to nelíbilo, žádný velký příběh se nekonal, jen sáhodlouhé popisy sexu mezi Connie a myslivcem. Některé myšlenky byly dobré, ale mě upřímně tedy tato knížka nenadchla.

05.08.2023 2 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Kniha, která mi vzala dech. Zpočátku se mi četla těžce, kvůli specifickému stylu psaní, ale po pár stránkách jsem si zvykla a šlo to samo. Hned od první strany jsem byla vržena do krutého světa, kde se k ženám a k lidem s jinou barvou pletí než bílou chovali hrozně. Bolí mě z toho srdce. Jsem ráda, že jsem se o této problematice něco dozvěděla. Je mi to hrozně líto a chtěla bych obejmout každou postavu z knížky.

28.07.2023 5 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Edice True crime mě opravdu baví. Philip Carlo skvěle zpracoval život a zločiny Richarda Ramireze, který fascinuje celý svět. Nikdy nedokážu pochopit, proč někdo dělá takové hrozné věci.

26.07.2023 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Knihu jsem přečetla v rámci výzvy. Je to první dílo autora, co se mi dostalo do rukou. Nechci říkat, že mě to vyloženě zklamalo, ale čekala jsem od toho víc. Nejvíc se mi líbila povídka Když teče krev.

17.07.2023 3 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Moje první kniha od proslulého krále detektivek. Přiznám se, že tento žánr moc nemusím, ale tyto povídky se mi celkem líbily. Nejlepší za mě byla povídka Fronta.

12.07.2023 4 z 5

Hrdá Hrdá Elżbieta Cherezińska

Naprosto skvělý výlet do 10. století! Ani jsem netušila, jak jsou dějiny celého světa tak moc propojeny. I když někdy to bylo vyčerpávající, čtení jsem se moc užila.

10.07.2023 5 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Jízda od začátku až do konce. Líbilo se mi prostředí univerzity, spolky byly taky super, i když bych ocenila jejich větší představení. Velmi povedená kniha.

09.07.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Docela povedená fantasy. Líbilo se mi fungování fiktivního světa, i když jsem se v tom občas ztrácela. Uvítala bych zde mapu, abych se víc orientovala v zemích.
Hlavní postavy byly super, i když Reda mi mockrát lezla na nervy. Eammon je kapitola sama o sobě, ale jeho úloha v příběhu se mi líbila. Jediný, kdo mi tam přišel trochu zbytečný, byl Raffe. Jeho postava se mi tam nehodila a nějak jsem nepochopila, co měl představovat.
Konec byl trochu předvídatelný a na mě moc rychlý. V některých částech autorka příběh zbytečně natahovala a konec - nejzásadnější část díla - vměstnala do pár krátkých kapitol. Jinak celkem dobré.

24.06.2023 4 z 5

Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči) * antologie

Tato kniha mi byla darována z nesmírné lásky a i to byl důvod, proč mi pomohla překonat moji vlastní trnitou cestu. Je plná nádherných textů a nádherných myšlenek od neskutečně silných lidí. Jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost si knížku přečíst. Budu se k ní vracet nejen v časech smutku.

24.06.2023 5 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Úplně nevím, co k tomu říct. S tímto žánrem nemám vůbec žádné zkušenosti, takže jsem do toho šla s nulovým očekáváním. Docela mě to překvapilo a možná si přečtu další příběhy spadající do Bizzaro fiction.

04.06.2023 3 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Jedním slovem - wow. Úplně nedokážu najít správná slova, kterými bych popsala pocity, co ve mně kniha vyvolala.
Zpočátku jsem se do čtení musela nutit, nebavilo mě, přišlo mi to nudné. Ale nevzdala jsem to a odměnou mi byl jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četla. Neskutečně poutavá kniha, která vám odhalí tajemství jedné rodiny, která jsou mnohy velmi šokující. Opravdu skvělé dílo.

01.06.2023 5 z 5

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Docela zajímavý příběh, i když kniha Nikdy se nepřestala usmívat se mi líbila víc.

28.05.2023 3 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Knížka mě chytla hned od začátku, styl psaní je poutavý a autor neztrácí čas se zdlouhavými popisy, jde rovnou k věci. Zápletka je velmi originální a docela nečekaná, podle anotace jsem čekala typickou vražedkyni a ono je to takové překvapení. Byla to velmi kvalitní četba.

21.05.2023 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zpočátku mě kniha nebavila a říkala jsem si, že to zabalím, ale nakonec jsem to zvládla až do konce. Hlavní hrdinka June byla často na zabití, hlavně po seznámení s Tobym. Greta mě štvala snad ještě víc, ale nakonec holky dostaly rozum a už byly snesitelnější. Konec mě naprosto zničil a Tobyho bych hrozně chtěla obejmout.

18.05.2023 4 z 5

Neskutečně silná kniha. V některých částech jsem se s autorkou ztotožnila a tím pádem mě to zasáhlo ještě víc. Bylo to těžké čtení, ale jsem ráda, že jsem si příběh přečetla.

15.05.2023 5 z 5

Ďábel a temné vody Ďábel a temné vody Stuart Turton

Tohle mi zas zamotalo hlavu! Byla to ohromující jízda, napínavá od začátku až do konce. Měla jsem několik teorií, jak by to mohlo skončit, ale ani jedna nebyla správná. Autor se s tím skvěle popral a tato kniha je mnohem lepší než ta předchozí.

13.05.2023 4 z 5