zsykorova zsykorova komentáře u knih

Knihu jsem si pořídila pouze ze zvědavosti, ale v životě by mě nenapadlo, že se z toho vyklube takový bizár. Já ani nedokážu říct, jestli se mi to líbilo nebo ne.

27.04.2024 3 z 5

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Zajímavá publikace, ale autorčiny rádoby vtipné poznámky mě občas dost štvaly.

24.04.2024 4 z 5

Bowie: Ilustrovaný životopis Bowie: Ilustrovaný životopis Fran Ruiz

Já mám pocit, jak kdyby ta knížka byla nějaký sen. Hezky zpracováno.

22.04.2024 4 z 5

Jsem z toho hrozně smutná. Autora obdivuji a přála bych si, aby takových lidí bylo víc.

21.04.2024 5 z 5

Pacienti Sigmunda Freuda Pacienti Sigmunda Freuda Mikkel Borch-Jacobsen

Občas nudné, ale docela zajímavé.

20.04.2024 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Já mám hrozně rozporuplné pocity. Jsem hrozně zmatená, smutná, šokovaná, znechucená. Je to strašidelná představa.

14.04.2024 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Nic moc.

05.04.2024 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová si mě získala Listopádem a na Hanu jsem se moc těšila, i když mě trochu mrzí, že jsem se k ní dostala až teď. Moc se mi líbil styl psaní a prolínání časem mi nevadilo, spíše naopak. Trošku mě ale zklamal konec, který se mi zdál rychle ukončený, ale celkově jsem si čtení moc užila, i když téma není zrovna veselé.

03.04.2024 4 z 5

Skutečné zločiny po Česku Skutečné zločiny po Česku Miloš Vaněček

Občas trochu náročnější na porozumění, ale jinak skvěle zpracováno.

30.03.2024 4 z 5

Zakázané knihy Zakázané knihy kolektiv autorů

Výstižné a krátké shrnutí těch nejkontroverznějších knih na světě. Ani mě nepřekvapuje, že na skoro všechny zmíněné knihy si stěžovali v Americe a je to kolikrát až k podivení, co všechno si lidé najdou. Musím také pochválit celý vzhled knihy, to se opravdu povedlo. Na seznamu čtení mi hned přistálo několik nových titulů.

26.03.2024 5 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Miluju antologie všeho druhu a ty strašidelné obzvlášť. Některé povídky byly fenomenální, některé slabší, ale tak to bývá vždycky. Nejvíc se mi líbily povídky Drobná ochutnávka bývalé vlasti a Neotáčej se.

22.03.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Knížka, jež mi zamotala hlavu. Gaslighting je mně osobně známá věc, ale přečíst si to na papíru je něco úplně jiného než to zažívat. Je to jako facka, která mě donutila si uvědomit hodně věcí. Skvěle zpracováno.

17.03.2024 5 z 5

Za prokletými zdmi Za prokletými zdmi Lauren Blackwood

Za mě hrozné zklamání. Hlavní postavy nesympatické a tak strašně otravné, že mě to až fyzicky bolelo to číst.

12.03.2024 2 z 5

Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Sérioví vrazi: Patnáct příběhů, které otřásly světem Jack Rosewood

Zajímavá kombinace zločinů. O některých jsem slyšela poprvé, některé mi byly známé. Šokující, výstižné, smutné.

08.03.2024 5 z 5

Severoamerické jezerní příšery Severoamerické jezerní příšery Nathan Ballingrud

Celkem povedená sbírka pro mě neznámého autora. Některé povídky pro mě ale byly trochu těžké na pochopení a muselo se mi to rozležet v hlavě, než mi docvakl autorův skutečný záměr. Jinak ale povídky hodnotím celkem pozitivně.

01.03.2024 4 z 5

Habsburkové: Mýty a pravda Habsburkové: Mýty a pravda Katrin Unterreiner

Habsburkové mě vždy fascinovali, takže jsem ráda, že jsem se o nich dozvěděla něco nového.

26.02.2024 5 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Upřímně vůbec nevím, co si mám myslet. Je to kontroverzní, je to šokující, je to smutné. Přečteno za jeden večer.

22.02.2024 4 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Já k tomu asi nemám co říct. Občas to bylo vtipné ale mísí se ve mně spíše děs a znechucení. Přečteno pouze ze zvědavosti.

20.02.2024 3 z 5

Stará škola Stará škola Petr K. Procházka

Ze začátku jsem byla skeptická, ale nakonec se z toho vyvrbil celkem milý příběh. Kytici miluji a tohle bylo hezké propojení. I když knížka nemusela být tak dlouhá, bylo to příjemné čtení.

Pozn: Jarmilku bych nejraději zfackovala.

18.02.2024 4 z 5

Prózy a deníky Prózy a deníky Karel Hynek Mácha

Zajímaly mě hlavně ty deníky, ale nakonec jsem si mnohem víc užila čtení Máchových próz.

04.02.2024 5 z 5