zsykorova Online zsykorova komentáře u knih

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Já nemám slov. Knížka ve mně zanechala tolik emocí... Smála jsem se u ní, ale i plakala. Prožívala jsem s Corym všechny slasti i strasti jako by se to stávalo mně. Bylo to tak nádherné čtení, které mě přeneslo na nejkrásnější místo na zemi. Je to mistrovské dílo.

29.10.2023 5 z 5

Bestie z Buchenwaldu Bestie z Buchenwaldu Max Czornyj

Román psaný čtivě popisující hrůzy, za něž byla Ilse Kochová zodpovědná. Četla jsem již hodně románů z prostředí koncentračních táborů, ale tento mě šokoval asi nejvíc. Člověku se ani nechce věřit, že se něco takového dělo. Je mi smutno.

23.10.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Naprosto skvělý příběh. Čtivě napsaný, držíc napětí až do konce, každá stránka vás nutí číst dál a dál, abyste konečně zjistili, co se skrývá za nedělí odpoledne. Ještě hodně dlouho o tom budu přemýšlet.

20.10.2023 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zpočátku mi hrozně vadil styl psaní, ale když jsem si na něj zvykla, hezky to utíkalo. Konec za mě moc hezký.

16.10.2023 4 z 5

Velmi zajímavé vyprávění. Líbily se mi různé historky a méně známé případy, o kterých pan Mareš mluvil.

07.10.2023 4 z 5

Největší světové záhady Největší světové záhady Lucie Bártová

Nemastné, neslané. Dozvěděla jsem se něco nového, ale obvykle jsem o záhadách věděla všechno.

04.10.2023 3 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

To bylo krásné čtení! Moc se mi líbila zápletka, která byla pohodová a s příměsí tajemna. Konec mi udělal velkou radost.

29.09.2023 5 z 5

Metráček - I.a II.díl Metráček - I.a II.díl Stanislav Rudolf

Metráček je pro mě srdcová záležitost. Od dětství miluju film a teď i knížku. Bylo to moc krásné čtení.

26.09.2023 5 z 5

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Otomar Dvořák

Bylo to docela fajn, ale někdy se mi to zdálo nudné. Autor hodně odbočoval od tématu a míchal více věcí dohromady, což mě trochu mátlo.

22.09.2023 3 z 5

Démonologové: Ďábel v Connecticutu Démonologové: Ďábel v Connecticutu Gerald Brittle

Velmi zajímavé čtení. O tomto případu jsem něco málo věděla, ale netušila jsem, že to bylo tak tragické. Chudáci celá rodina.

18.09.2023 5 z 5

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

Skvělé čtení, které mě blíže zasvětilo do případu Zodiac. Doufám, že se někdy dočkáme vyřešení.

15.09.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

(SPOILER) Jedno velké zklamání. Rozhodně se nejednalo o horor, ale o nějakou splácaninu protkanou duchy a blázincem, což mělo vyvolávat strašidelný dojem, ale mělo to spíše opačný účinek. Hlavní postavy katastrofa, Hattie byla na zabití, Jude ještě ušla. Zápletka žádná, vyvrcholení nebudu komentovat a jediné, co se jakž takž povedlo, bylo opětovné shledání celé rodiny na konci.

11.09.2023 2 z 5

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Další skvělá kniha autorky. Tentokrát jsem se ale nebála jako u jiných jejích děl, ale tento příběh mi pořádně zamotal hlavu. Trošku mě zklamal konec, ale jinak to bylo dobré čtení.

09.09.2023 4 z 5

Nejznámější atentáty v dějinách Nejznámější atentáty v dějinách John Withington

Docela zajímavé, ale čekala jsem něco trochu jiného.

08.09.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Za mě teda trochu slabší díl. Příběh byl dobrý, ale na některých místech příliš natahovaný, konec byl zase naopak moc rychlý. Audrey Rose zde opět byla na facku, ale nakonec dostala rozum. Těším se na další díl.

05.09.2023 4 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Oblíbila jsem si podcast i autorku samotnou, takže Národní opruzení v mé knihovně nesmělo chybět. A rozhodně nezklamalo! Miluju a děkuju za krásný výlet do 19. století!

30.08.2023 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Celkem dobře zpracované známé příběhy českých vrahů. Dozvěděla jsem se pár nových informací, ale dojem z knížky mi kazily různé překlepy a chyby. Je to škoda, protože jinak se jedná o dobrou knížku.

27.08.2023 4 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Bylo to napínavé čtení, které mě pohltilo od první stránky a od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Spíše bych to ale zařadila do žánru thriller, horor to není ani omylem.

25.08.2023 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Bylo to docela zajímavé, ale moc se mi nelíbilo, jak autorka popsala postavu Rudolfa II.

21.08.2023 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zatím nejlepší drama, co jsem četla.

15.08.2023 5 z 5