Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35098/neuveritelne-jevy-a-podivuhodne-bytosti-35098.jpg 4 36 8

Záhadolog Otomar Dvořák přináší další sérii nejpozoruhodnějších případů, s nimiž se setkal při svém takřka detektivním pátrání po skutečné podstatě mnoha podivných jevů či bájných bytostí. Komu patřily hromady kostí v zazděném sklepení v Tuchoměřicích? Spatřily německé dívky na rožmberské hradní věži skutečně Bílou paní? Je Černé jezírko na hradě Točníku zakletým místem? Setkávali se staří Čechové s draky a lovili v lesích divé muže? Pomáhali neandrtálci postevníkovi stavět kapličku? Sídlili ve skalách obři a chodívali trpaslíci do vsí na koledu? Dívají se na nás nemrkající oči Pekelných děťátek? Byl příšerný Pes baskervillský pohou legendou? Jak se člověk stane vlkodlakem? Lze tancem měnit podobu světa?... celý text

zsykorova
22.09.2023 3 z 5

Bylo to docela fajn, ale někdy se mi to zdálo nudné. Autor hodně odbočoval od tématu a míchal více věcí dohromady, což mě trochu mátlo.

Arev122
22.11.2022 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala, záhady byly spíše trochu úsměvné.

Eicherik
24.01.2021 5 z 5

Velmi příjemná, záhadologická kniha, zaměřená na českou kotlinu a české dějiny. Kniha je rozdělena do těchto tematických okruhů: Neviditelný labyrint pod hradem Okoří, Putování za bílým přízrakem, Magické jezírko Václava IV, Záhadolog Alois Jirásek?, Setkávali se staří Čechové s draky?, Ve slujích lidožravých obrů, Podivný svět trpaslíků, Rdousivá děťátka z křivoklátských lesů, Vytí pekelných psů, Kdo přichází v hodině vlků a Ďábelské tance a kouzelné kruhy. Některé myšlenky autora jsou velmi odvážné, ale to k tomuto druhu literatury patří. Kniha je pěkně ilustrovaná a probouzí čtenářovu fantazii.

Kulhajs
18.12.2018 4 z 5

Příjemné čtení o záhadách, mýtech, strašidlech a folkloru převážně z našeho území. Kniha může sloužit i jako tip na výlet.

eraserhead
30.10.2018 3 z 5

Předně je třeba říci, že si Otomara Dvořáka vážím jako spisovatele. a vlastně tyhle knihy čtu i rád, protože kromě několika zajímavých informací, ohledně zvyků, pověstí atd., přinášejí i trochu zábavy. Ale některé "dedukce", tedy ani ne ty samotné vývody a závěry, jako spíše prameny, skutečnosti a informace, z nichž vycházejí, mi prostě přijdou hodně úsměvné.

pfa
31.10.2014 4 z 5

Pohodová čtení mého oblíbeného autora mohu jen doporučit, provede vás příjemným putováním po zemích českých za záhadami, tajemnem a strašidly. Nahlédneme tedy i do světa divů a jevů přírodních sil, naproti tomu i lidských neznalostí, a nebojím se říci často i hloupostí nás prostých lidí. Ale neberte to zle, to jen aby bylo jaksi jasno. Záhady, taje a mrazivá vyprávění mám rád a strašidla mě uklidňujou. Povětšinou, tedy...

[7/10] Literatura faktu; Mytologie a záhady, země české

Night
24.10.2013 2 z 5

Chvílemi přehnané, ale celkový dojem je velmi pozitivní.

WEIL
20.08.2011

Záhad je zde jako máku. A vyvolávají další.