zsykorova zsykorova komentáře u knih

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

(SPOILER) Abych pravdu řekla, mám z toho smíšené pocity. Ze začátku se to docela táhlo a bylo to lehce zmatené, ale jak jsem se dostávala víc a víc do příběhu, pochopila jsem různé souvislosti. Ale zhruba od půlky začal příběh plynout a já hltala každou stánku. Lazlo i Sarai byli fajn, romantická linka se mi moc líbila. Naopak mě hodně štvala Minya. Bylo to příjemné čtení a konec mě opravdu překvapil, zklamal, naštval a zároveň rozesmutněl

Pravidla pro holky Pravidla pro holky Candace Bushnell

(SPOILER) Tato knížka mě docela překvapila. Dostala jsem se k ní náhodou, takže jsem neměla žádná velká očekávání, ale nakonec to bylo docela fajn. Marin byla sympatická hlavní hrdinka a její emoce jsem chápala, i když mi občas lezla na nervy. Moc se mi nelíbilo, jak se chovala ke Grayovi - bylo to pro ni náročné, ale nemusela ho odstrkovat pokaždé, co se jí snažil pomoct. Gray byl samozřejmě úžasný a tímto se zařadil na seznam mých knižních manželů. Štvala mě i Chloe a Bex, ale když se to na konci vysvětlilo, všechno jsem pochopila. Konec se mi líbil, ale připadalo mi, že je to celé takové uspěchané. Knížka možná mohla být delší, ale i tak se mi líbila.

26.03.2022 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tak tohle byla jízda. Příběh mě chytil hned od začátku, nemohla jsem se od něj vůbec odtrhnout. Skvěle to plynulo, stránky mi mizely pod rukama rychlostí blesku. Kiva je úžasná hlavní hrdinka, Jaren, Tipp i Naari byli taky výborní. Vůbec jsem se nenudila a na konci na mě čekalo skvělé rozuzlení. Konec jsem absolutně nečekala a opravdu mě překvapil. Rozhodně nelituju, že jsem si tuhle knihu koupila a nemůžu se dočkat, co dalšího autorka vymyslí. Must-read pro všechny milovníky fantasy.

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem se opravdu těšila, protože obsah mě velmi zaujal. A jsem vážně překvapená.
Hledám správná slova, ale bylo to dobré čtení. Autorka skvěle vystihla pocity a chování jedenáctiletých dětí. Františka i Magda byly super, hrozně mě mrzí, co se jim a všem v divadelňáku stalo. Mirek je nechutný prase a nechápu, jak takový člověk mohl pracovat s dětmi. Určitě doporučuji přečíst, je důležité, aby se o tomto problému vědělo.

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Musím říct, že jsem příjemně překvapená. Básně jsou osobní a krásné, zanechávají hluboký dojem. Ještě dlouho mi zůstaly v hlavě. Poezii nevyhledávám, ale tohle se mi moc líbilo a v budoucnu si určitě přečtu ostatní sbírky této autorky. Ilustrace jsou taky moc pěkné.

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Phoebe Morgan

Ze začátku jsem byla docela skeptická, protože příběh se táhl a nebavilo mě to. Ale jak jsem četla dál a dál, pohltilo mě to a ke konci jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout. Corinne mě v některých částech docela štvala, ale její chování se dá omluvit. Na konci přišlo moc odhalení najednou, takže jsem se občas nestíhala orientovat, ale to mi neubralo na skvělém zážitku. Celou dobu příběh pronásledovala temná atmosféra a hned od první stránky jsem měla divný pocit. Na to, že thrillery moc nemusím, tento se mi celkem líbil.

26.03.2022 3 z 5

One Direction - Kdo jsme One Direction - Kdo jsme kolektiv autorů

Moje já z roku 2014 by křičelo radostí, protože tato skupina mě provázela celým dětstvím. Jsem trošku pozadu, protože One Direction už nefungují, ale je to výborný návrat do minulosti. Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla, víc mi přiblížila život kluků a dozvěděla jsem se i pár nových informací.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Mísí se ve mě tolik pocitů - šok, překvapení, nechápavost, znechucení, naštvání, zmatenost.
Příběh mě pohltil hned od začátku, přečetla jsem ho za jeden večer. Autorka skvěle vystihla pocity dvanáctileté Báry. Bylo mi jí hrozně líto, štvala mě oblíbenější Katka a to, jak se rodiče k Báře chovali. Nejvíc mě dostalo chování jejího otce, že kterého jsem byla opravdu znechucená a chvilku mi trvalo, než jsem přišla na to, o co vlastně jde. A jsem vážně v šoku.
Úplně nedokážu popsat všechny pocity, co ve mně tato knížka zanechala. Určitě doporučuji, i když jsem příliš nepochopila ten konec.

26.03.2022 4 z 5

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

Ti krokodýlové byli fakt super, A navíc jak chtěla Zlá Evelína Sněhurku umlátit palicí, jsem nestačila valit oči:)

21.08.2017 2 z 5

Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Super kniha.

21.08.2017 3 z 5

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Tato série knih o Viki mě zaujala. První díl mě moc nebavil, ale druhý je mnohem lepší.

21.08.2017 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Nádherná kniha. Četla se mi hodně dobře. Jak tam bylo, že Vincent a Nate odpálili tu lod, úplně mi přeběhl mráz po zádech. Skvělá kniha.

21.08.2017 4 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Kniha se mi četla moc dobře. Děj je hodně zajímavý. Vážně skvělá kniha.

21.08.2017 5 z 5

Princezna bílých tygrů Princezna bílých tygrů Eva Bešťáková

Je to napínavý příběh, který poučí.

04.08.2017 4 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Kniha se mi líbila strašně moc. Líbí se mi styl autorčina psaní. Ted od ní čtu Vůně deště, a i když jsem teprve na začátku, zaujalo mě to.

04.08.2017 4 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Velmi krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout:)

30.07.2017 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Tato kniha je poučná hlavně pro lidi, kteří tuhle dobu nezažili. Prostřednictvím této knihy si můžeme představit, jak to v té době vypadalo. Moc se mi kniha líbila a na konci jsem si i trochu poplakala :)

22.07.2017 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Tato kniha je skvělá a poučná. Při čtení o morovém průvodu mi přeběhl mráz po zádech. Než jsem zjistila, že je to parta z Puštíku, fakt jsem se bála. Je to vážně skvělá kniha !!!!!!!!!!

22.07.2017