zsykorova zsykorova komentáře u knih

Uteč, než doroste měsíc Uteč, než doroste měsíc Helena Drdlová

Rok 2023 jsem nemohla začít lepší knihou. Temné, dobrodružné, strašidelné - jedním slovem perfektní.

04.01.2023 5 z 5

Řev Řev Cecelia Ahern

Jak to u sbírek příběhů bývá, některé jsou výborné a některé zas horší. I zde to tak bylo, ale i když jsem některé příběhy nepochopila, čtení jsem si maximálně užila.

30.12.2022 4 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Krásný, poučný příběh. Občas trošku těžší na porozumění, ale stále hezký.

28.12.2022 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Bylo to.. zvláštní. Nikdy jsem nic takového nečetla a i možná proto to ve mně zanechalo takovou stopu. Některé příběhy jsem nepochopila a nebavily mě, ale některé byly zase úžasné a já u nich prožila celou škálu emocí.

27.12.2022 4 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Borovský byl prostě mistr svého oboru. Jeho tvorba je geniální.

26.12.2022 5 z 5

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

Tak tohle byla jízda. Zákulisí hudebního průmyslu je mnohem temnější, než jsem si myslela a příběh skupiny Gloss to skvěle ukazuje. Postavy i příběh byl naprosto skvělý a i když mě trochu zmátl konec, bylo to velmi dobré čtení.

25.12.2022 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Neskutečně silné a dojemné. Jedna z mála knížek, u kterých jsem nedokázala udržet slzy

22.12.2022 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Dostala jsem se do půlky, ale nedokázala jsem pokračovat. Nudné, dlouhé - knížka se mi vůbec nelíbila.

19.12.2022 1 z 5

Hrozně jsem se na knížku těšila a musím říct, že to bylo mnohem lepší než jsem čekala. Moje obrozenecké srdéčko zaplesalo.

16.12.2022 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Popravdě jsem se čtení trochu bála, ale text mě donutil přemýšlet o věcech, o kterých bych normálně nepřemýšlela. Velmi pěkné dílo.

11.12.2022 4 z 5

Pikové eso Pikové eso Faridah Àbíké-Íyímídé

Já ani přesně nedokážu popsat, jak se cítím. Tohle byla tak úžasná kniha, nikdy jsem takovou nečetla. Více se mi líbily kapitoly z pohledu Chiamaky, ale i Devon mě bavil. Knížka rychle utíkala a ten konec? Ten jsem vůbec nečekala. Jsem hrozně ráda, že knížka s takovou tematikou vznikla, protože je to pořád aktuální téma a je potřeba o tom mluvit.

08.12.2022 5 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

Ze začátku jsem byla hrozně zklamaná, knížka mě nebavila a já se musela do čtení nutit. Až ke konci jsem se začetla a příběh mě chytil. Hlavní hrdinka Clara mě štvala celou dobu, byla opravdu na facku. Sang mi taky k srdci úplně nepřirostl, ale zato jsem si oblíbila Paige. Námět byl dobrý, zpracování už bylo trošku horší, ale jedná se o docela příjemné počteníčko.

02.12.2022 3 z 5

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Miluju všechny bytosti a stvoření, miluju nadpřirozeno a miluju bestiáře. Když jsem tuhle knížku zaregistrovala, bylo mi jasné, že jí prostě musím mít. A teď po přečtení jsem naprosto nadšená. Ke knížce se budu často vracet a připomínat si, jaké bytosti žijí mezi námi. Plus ty ilustrace jsou dokonalost!

01.12.2022 5 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Abych byla upřímná, váhala jsem, jak knihu ohodnotit. Po jazykové stránce je to velmi kvalitní text, ale příběh ve mně vyvolává strašný odpor. Po celou dobu jsem cítila hrozný neklid a bylo to pro mě horší než čtení knihy Má temná Vanessa, která zpracovává podobný námět. Tampa je jedna z nejodpornějších knížek, co jsem kdy četla. Dávám ale 5⭐ za zpracování a ukázku toho, že pedofilové nejsou jen muži. O téhle problematice se musí mluvit více.

25.11.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

(SPOILER) Za mě trochu slabší než další knihy autorky. Začátek docela zdlouhavý a nudný, linka Helen a Natea mě vůbec nebavila a vůbec jsem nechápala, co tam dělá Olive, ale to propojení se mi celkem líbilo. Postava Hattie i její rodiny byla naprosto perfektní a celkem mě mrzí, že jsme se o jejím životě nedozvěděli víc. Ke konci to začalo být akčnější a zajímavější, avšak konec byl až moc zrychlený a možná by bylo lepší vyškrtnout dlouhé kapitoly o stavbě domu Helen a Natea a víc si pohrát s koncem. Ale i tak to byla hezky napínavá a i celkem strašidelná knížka.

23.11.2022 3 z 5

Některé holky ano Některé holky ano Jennifer Dugan

(SPOILER) Ze začátku se mi knížka hodně líbila, hlavně kapitoly z pohledu Ruby. Ke konci to ale bylo horší - Morgan mě začala štvát, hlavně tím, jak nutila Ruby do coming outu. Ruby se jí snažila vysvětlit, že na to ještě není připravená, ale Morgan myslela jen na sebe a tím si to u mě potopila. Nakonec jsem ráda, že dostala rozum a dala Ruby prostor, ale stejně mám raději Ruby. Celkově se mi knížka líbila, je to jedna z nejhezčích LGBTQ+ knížek, co jsem kdy četla.

16.11.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Knížka mě vůbec nezaujala. Hlavní hrdinové mi strašně lezli na nervy a příběh jsem taky čekala jiný. Celkem zklamání.

11.11.2022 2 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco je prostě bohyně a tato knížka je další mistrovské dílo. Už se nemůžu dočkat druhého dílu.

06.11.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Zdálo se mi to takové hrozně idylické a nereálné, ale je dost možné, že Lale takové štěstí vážně měl. Jinak to byl pěkný a dojemný příběh, rychle se četl, ale jak říkám, připadalo mi to moc zalité sluncem. Druhý díl Cilčina cesta byl mnohem líp napsaný

02.11.2022 3 z 5

Co číhá v temnotách Co číhá v temnotách * antologie

Jedna z nejlepších básnických sbírek, co jsem kdy četla. Některé básně se mi líbily víc, ale celkově je to úžasné dílo.

28.10.2022 5 z 5