Vánoční bestiář

Vánoční bestiář obálka knihy
Mé hodnocení:

John Kenn Mortensen, slavný a oceňovaný autor, kterého zná české publikum zejména díky knize Lepíkové příšery, se podíval na zoubek Vánocům. Svátky klidu mají mnoho různých podob a tu a tam jsou tvorové, kteří je reprezentují, poněkud zneklidňující. Autor proto vytvořil taxonomii vánočních stvoření, jak je znají lidé po celém světě. Díky jeho osobitému smyslu pro humor a ještě osobitějšímu, skvělému kreslířskému talentu je Vánoční bestiář přesně tou publikací, kterou musíte mít doma. (Hodí se přitom jak na letní, tak na zimní dovolenou.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421672/vanocni-bestiar-aXK-421672.jpg 4.352
Komiksy, Fantasy, Pohádky
Vydáno, Argo

Julebestiariet, 2017

Kniha Vánoční bestiář

Hanina61

Ač není Advent, ale spíš období předvelikonoční, sáhla jsem v rámci čtenářské výzvy po této knížce a nelituji toho. Za okny noc, duje vichr, v okolním lese houkají sýčkové a chrastí větve , takže kulisa k přečtení tohoto malého pokladu přímo dokonalá a člověk s dychtivostí obrací jednu stránku za druhou, jen aby mohl dál číst vtipný text a hlavně se kochat fantastickými obrázky. Děkuju za skvělé poučení v oboru příšerologie, ale tak či tak zůstávám vděčná, že u nás v prosinci chodí jen milý Mikuláš a pár víceméně podnapilých čertů, a samozřejmě náš hodný Ježíšek. V prosinci si ji určitě přečtu znovu. :-)

Liberi

Krásně ilustrovaný malý klenot knihovny, který otevřu každé Vánoce...

annes
21.11.2020

Krásná ilustrace i super nápad něco takového vytvořit. Na Island rozhodně o vánocích nejedu :-D jsem strašpytel už tak dost velký..

salamandrina
18.10.2020

Radši se připravuju už teď. Milé. Potěšilo.

Fazulajda
04.04.2020

Čteno do čtenářské výzvy, jinak bych se knihy pravděpodobně ani nedotkla. Asi bych tím o moc nepřišla, ale jako čtení na chvilku svou roli splnilo. Velké plus si zaslouží především ilustrace, které byly děsivější, než jsem od dětské knížky čekala.

annasglamour034
10.01.2020

Kniha je úžasným adventním počinem pro milovníky hororových povídek, vánočních tradic a zástupců různých strašidel. Na každý den adventu je připraveno jedna příšera, která vás provede svou historií, jak se proti ní bránit a jak moc je nebezpečná. Krásné a strašidelné ilustrace. Věřím, že stojí za přečtení každý advent.

Zdendula
29.12.2019

Krásný počin nabízí adventní katalog zimních příšer - od 1. prosince do Štědrého dne se představuje zástup od známých skřítků, krampusů přes Dědu Mráze po méně známé příšery z celé Evropy. Vždy je uvedena míra nebezpečnosti, doporučená ochrana a také vyobrazení, které je lepší prohlížet za světla. Osobně miluju Island a toužila jsem tam jet za pravou zimou a polární září, teď už vím, že v prosinci nikdy.

minimonisek
27.12.2019

Skvělá kniha s nadpřirozenými bytostmi, které se objevují v severní Evropě, Itálii, Rusku nebo v německy hovořících zemích v čase Vánoc. Na každý prosincový den připadá jedna bytost - popis, výskyt a jak se jí ubránit. Navíc ty kresby jsou fakt ohromné, bez nich by to nebylo ono.