Řev

Jsem žena. Slyšte můj hlas. Představili jste si někdy jiný život? Stáli jste někdy nerozhodní na křižovatce? Zažili jste moment, kdy jste chtěli jen křičet? Ženy v těchto překvapivě originálních příbězích zažily všechno z toho: ženy, které si z nás udělaly přátele, ženy, které nás povzbuzují, ženy, které vzbuzují naši odvahu. V příbězích objevíte třicet žen, které jsou naprosto rozdílné, ale každá jedna z nich se dotkne vaší duše, často dokonce s úsměvem. Vtipné, něžné, překvapivé, ostýchavé příběhy promluví k nám všem a povypráví o momentech, kdy všichni chceme křičet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458866/big_rev-4LH-458866.png 3.628

Vydáno: , Red

Roar, 2018

Kniha Řev

Nula.nula.nic

Skvělá kniha! Zaujala mě anotací, tak jsem ji zkusila víceméně bez jakéhokoliv očekávání a velice mile překvapila.
Krátké příběhy, každý s trochu jinou myšlenkou.. u pár z nich se člověk opravdu zastaví a musí se zamyslet. Myslím, že v každém jednom příběhu poznáme někoho z našeho okolí nebo dokonce nás samotné. Super práce!

ssyyllvvaa

Souhlasím, že to asi nebude kniha pro každého, ale přesto ji všem doporučuji - ženám i mužům. Třicet příběhů se rovná třiceti podobenstvím, v případě ženy , která si obula manželovy boty i té, která byla pevná v kramflecích, podobenstvím doslovným, v jiných jde o velmi přiléhavé metafory. Dokáží čtenáře rozesmát i roztesknit i přivést k zamyšlení.

Gauri

Autorka má hlavu plnou originálních nápadů, to se jí musí nechat. Povídky z této knížky mě ale příliš neuchvátily. Jedná se však o milé a především oddechové čtení. Knihu jsem otvírala, když jsem si chtěla něco číst, ale nechtěla jsem moc přemýšlet nebo se soustředit. Jsou tam i zajímavé myšlenky, ale většina příběhů ve mně nic nezanechala a spousta z nich mě vyloženě nudila.

Potvurka735
20.12.2021

Super povidky, ale ne pro kazdeho. Spis pro zeny, ktere dokazou pochopit ruzne zivotni situace.

sarah7586
22.08.2021

Třicet žen, třicet příběhů..a každý je jedinečný. Každý jeden příběh se zajímá o jinou problematiku a oslovuje čtenáře tak jemným a nenuceným způsobem. Inspirativní, k zamyšlení, nevšední. To vše vám může nabídnou tato kniha.

RoseDadas
16.06.2021

Dílo má velice vydařenou obálku, jež na mě působí až nadpozemsky. I samotné příběhy uvnitř knihy jsou jako z jiného vesmíru. Obsah povídek se nedrží fyzikálních a jiných zákonitostí, překračuje jejich hranici, čímž se příběh posouvá na jinou rovinu, na které se dá moc dobře poukázat na danou problematiku, na kterou autorka chce upozornit. Spisovatelka ke sdělení poselství bravurně využívá metafor a dalších jazykových prostředků. Ani u jedné ze všech 30 žen není zmíněno jméno, díky tomu se lze snáze do vyprávění ponořit, jako kdyby písmenka na stránkách promlouvala přímo ke svému čtenáři.

Kniha Řev nebude dle mého názoru čtením úplně pro každého. I já jsem od titulu očekávala něco trošku jiného, přesto jsem se rozhodla přistoupit na autorčinu hru. I když mě nenadchly úplně všechny příběhy, našla jsem si tam některé, které mě oslovily a donutily k zamyšlení.

DreamerX9
03.06.2021

Čekala jsem mnohem víc. Ty příběhy žen...hodně podivné. Až na pár z nich mi žádný nesedl a vlastně ani nedával smysl toho co tím autorka chtěla vzkázat. Dobrá byla žena se zrcadlem nebo hned úvodní příběh ale tím končím. Žádné velké poselství ani podporu žen to nepřineslo

Booksaddict
31.05.2021

Zvládla jsem tři kapitoly a pak jsem s klidným svědomím knížku vrátila do knihovny. Nádherná obálka, ale neoslovil mě obsah.