Co číhá v temnotách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V hlubinách temnoty číhá Prokletý král. V hlubinách temnoty číhá Smrt. Je tam Marnost. Hymna podsvětí. Nekropolis. A možná i Milost. Sbírka hororových básní opředených závojem hříchu, fantastiky, filosofie, erotiky a bizarnosti. Na knize se podílelo 21 umělců, kteří svůj vztah k hrůze reprezentují stylem takřka opojným. Tato jedinečná sbírka vás pohltí a vezme do nejtemnějších zákoutí vaší duše. Troufnete si vstoupit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456359/big_co-ciha-v-temnotach-EPo-456359.jpg 3.922
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Co číhá v temnotách

666Jitka
13. dubna

Velmi zajímavá antologie 21 Erbenových následovníků dokazuje, že horor, strach, tajemno a podivnost mají v poezii stále své oprávněné místo. Sbírka se mi velice dobře četla - v několika kusech jsem se skutečně našla, u některých jsem se dobře bavila a některé dokázaly příjemně mrazivě pohladit mojí duši. Neodpustím si ještě podotknutí - poslední z autorů, Kamil Princ, JAKOBY byl oddenkem mého velkého oblíbence Jiřího Háska.

Morbidus
01.12.2022

Poměrně svěží sbírka moderní hororové poezie, která zaujme a překvapí. Autorskou osobitost jsem zde vnímal snad ještě více než u sbírek povídkových. Přesto se většinou u každého z poetů podařilo najít minimálně jeden kus, který s mou rozervanou duší rezonoval. Samozřejmě, někdy verše daného autora jen splynuly po povrchu... a jindy jsem je zhltal všechny a marně hledal přídavek.
V této knize spojili síly jak temní básníci „z lidu“, tak členové uměleckého hnutí Infernalismus. Obojí druh umělců si v rámci knihy drží svou kvalitu; emoce na škále hluboký smutek až morbidní humor se našly napříč knihou všude (i když Infernalisté zde do svých veršů vkládají více „darkness vibes“, které knize v pár případech vyloženě kralují). Zaujme i obálka knihy, ovšem s vnitřními ilustracemi jsem to měl jak na houpačce - některé kusy můj zrak nezaháčkovaly, u jiných jsem naopak našel nečekané detaily. Ovšem do tohoto svazku dobře zapadají.
Pokud se nemáš z horor-poezie strach, nastal čas zjistit, co číhá v temnotách!


zdenicka586
28.10.2022

Jedna z nejlepších básnických sbírek, co jsem kdy četla. Některé básně se mi líbily víc, ale celkově je to úžasné dílo.

miklaras
01.11.2021

Každý takový počin je skvělý a obdivuji ty, kdo se nedají a antologie menších žánrů vydávají

eraserhead
26.08.2021

Jak vidno, český, moderní horror žije nejen v próze, ale i v poesii. Co číhá v temnotách je obecně velmi povedený výběr současné české temné poesie v mnoha jejích odstínech. Jak už to tak u výběrů bývá, najdou se zde básně slabší, ale já osobně byl potěšen a mile překvapen počtem básní výborných až skvělých. Až na pár výjimek takřka každý autor nebo autorka dokázali nějakou básní potěšit, zaujmout a překvapit. Tohle byla radost mít v ruce, radost na to hledět (skvělá obálka, výborné ilustrace, příjemné vizuální zpracování), radost číst.

Piperman
11.12.2020

Jen víc takových knih!