Letní něžnosti

Letní něžnosti

Gymnazistka Simona je opakem své samotářské sestry Kamily. Zatímco ta se utápí v depresích způsobených nepřijetím na žádnou z vysněných vysokých škol, mladší a extrovertní Simona si užívá léta plnými doušky. Ráda tancuje, chodí do společnosti, ráda se baví, má kolem sebe kamarádky i spoustu kluků. Vůbec nevadí, že prázdniny kromě pár dní strávených na rockovém festivalu tráví pracovně – brigádničí celé léto. A není to léto ledajaké – pro Simonu zlomové, nabité událostmi, zážitky a především láskou, pro Kamilu pak přímo osudové. Ačkoli jsou sestry povahově rozdílné, jedno mají společné – chtějí milovat a být milovány, přestože jejich představy o lásce se různí. Nový román vypráví o hledání a nalezení, vzletech i pádech, touhách a snech, poznání i zasvěcení, a také o tom, že láska umí být něžná i krutá zároveň. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122/letni-neznosti.jpg 3.7233
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

zdenicka586

Velmi krásná kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout:)

makushenka

Literární brak jako bič. Nedávám tomu odpad, protože to bylo vcelku čtivé a oproti Padesáti odstínům šedi na lepší úrovni (srovnávám to, protože je to taky brak). Každopádně chování postav je naprosto příšerné, neumím si představit, že by se takhle někdo choval a byl tak vygumovaný... ani v pubertě.

MíšaK.
24.08.2016

SPOILER!
Fakt skvělá knížka. Zase jsem narazila na jednu, co mě dokázala rozbrečet. Děj byl opět nádherně napsaný, měl spád a nikdy jsem se nenudila. Ze začátku jsem Kazima neměla vůbec ráda. Zmínka o Vandě z Náhradního prince byla suprová a konečně se jí to nějak vymstilo. Zajimavé jak se i takoví dokaři dokáží polepšit. Kazima jsem začala mít ráda asi od scény v kuchyni. Pochopila jsem, že to myslí vážně. Pak když to Simoně s Romanem přestalo klapat, jsem ji litovala. Vím, jak se musela cítit s lidmi, se kterými si nemá vůbec, co říct. Když Kamila zjistila, že je těhotná, dostalo mě to. No a při poslední scéně s Kazimem? To mě dostalo, strašně jsem si přála, aby byli spolu. I za cenu toho, že se bude Kamila dál utápět v depresích. Jo, je to asi hodně necitlivé. Konečný ctitel? Tuto scénu bych opravdu vynechala. Ať se tam sakra neplete ještě někdo další! Myslím si, že tato knížka by stála za pokračování. Je tam spousta věcí neukončeno a je toho opravdu hodně na to, abych si to mohla domyslet. Tak ze prvé asi Kamila. Její dítě a to, jak se zachoval Kazim. Pak Stela by mě taky docela zajímala. V neposlední řadě i Andy, jestlipak se vzdala svých předsevzetí o užívání a starších klucích? A hlavně bych ráda věděla jak to dopadlo se Simčou.

Ann98
30.07.2016

Musím připustit, že to byla suprová knížka. Má spád a říz, vážně skvělý! Ze začátku mi byla Kazimova postava nesympatická, ale pak jsem ho i docela litovala. Moc se mu to s tou pomstou nevyvedlo. Odskákala to chudák Kamila, kterou stejně nemiloval. Roman se Simonou se k sobě absolutně nehodili, byli dost odlišní a každý měl jiné zájmy. Simča nakonec pochopila, komu patří její srdce, ale to už bylo dost pozdě něco s tím udělat.

Sabka123
14.08.2015

Mně se kniha líbila, je pravda, že má lepší knihy, ale i tato se četla rychle. Opět jsem ji ohodnotila 5 hvězdičkami a opět nemám co vytknout.

ptavichripkaa
08.11.2014

Knihu jsem četla několikrát a patří mezi moje srdcovky. Kazima je mi na konci líto, ale zavařil si to sám.

sarias13
22.09.2014

Skvělá knížka ale já bych toho kazima uškrtila za to co dělal

nikinikiniki
08.08.2014

Celkem dobrý a poutavý příběh, ale její sestra Kamila mě tedy neuvěřitelně štvala těmi depkami, pak taky nalítla prvními frajerovi na špek, a Simona... prostě střívko, no. Dávám 3 hvězdy. Lenka má mnohem lepší knihy než je tato! ;)

1v8na
05.08.2014

Pekný příběh, ostatně jako všechny knížky od Lenky :-)

bibi 24
03.08.2014

Pěkná kniha, ale ráda bych věděla jak to s Kamilou a Kazimem dopadlo.
Škoda, že tam o Kamče moc napsáno nebylo, vlastně skoro jen
na začátku a na konci. Roman se podle ně choval dost blbě.

Lucka66
06.05.2014

Mrzelo mě že nebyl více popsán osud Kamily, hlavně na konci bych ráda věděla jak se k tomu Kazim postavil. Podle mě byla totiž Kamila zajímavější postava než puberťácká Simona..

Bet
25.10.2013

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem ráda že se tam objevil Kazim, bylo to milé překvapení :)
na Romanovi mi vadilo jeho chování, ale i tak zajímaví příběh.

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes bych sáhla po jiné literatuře :)

herotabe53
19.01.2013

Řekla bych, že tahle knížka byla trochu slabší. Ničím mě extra neuchvátila, zezačátku docela problém se začíst. Nevím, jestli to je ovlivněno příběhem nebo mým soukromým životem. Když se člověk nudí, tak se to dá i číst.

lennyd
13.06.2012

Tradiční Lanczovka, tentokrát o dvou naprosto rozdílných sestrách a jejich prvních milostných krůčcích. Tato byla o chlup slabší - hlavní hrdinka a její eskapády až moc nudné, o to zajímavější byla sestra Kamila, jenže té se autorka až tolik nevěnuje - až ke konci, a ten je bohužel až příliš otevřený. Docela by mne tentokrát zajímalo co bylo poté...

Monisek.B
12.04.2012

Klasická Lanczovka s otevřeným koncem... Zhltla jsem jí za dva dny :) Není z nejhorších, ale z nejlepších také ne... Za přečtení ale stojí...

Kituna
18.02.2012

moc mě tahle kniha ničím neuchvátila..

Hancza
07.09.2011

Kdo si jednou Lanku Lanczovou zamiluje, líbí se mu asi všechny její knihy. Tato není vyjímkou - povedený dívčí román.