Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144988/co-by-kdyby-snehurka-nesnedla-otravene-jablko-144988.jpg 4 72 20

Bylo, nebylo… a zase bylo Žily, byly… dvě normální děti z normální rodiny v normálním městečku. Desetiletá Abby a sedmiletý Jonáš. Abby si potrpí na pořádek, a až bude velká, chce být soudkyní. A Jonáš - ten má plnou hlavu klukovin, jako třeba vypravit se v noci na výzvědy do sklepa, kde objeví neobyčejné zrcadlo. A pak se stane něco, o čem by se Abby a Jonášovi nezdálo ani v nejdivočejších snech: během jediného okamžiku se děti ocitnou v docela jiném světě - v jednom hodně známém pohádkovém příběhu. A dřív, než stačí zjistit, co se to vlastně děje, podaří se jim tuhle pohádku pořádně zašmodrchat… Vtipný, napínavý a od začátku až do konce zábavný příběh o tom, co se může stát, když to v pohádce nefunguje podle plánu. První z řady pohádek, které po zásahu zvenčí nežijí už jen svým životem. Po Sněhurce prožije nečekaná dobrodružství v další knize i Popelka.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Jota

Whatever After: Fairest of All , 2012

Tucaka
03.04.2024 4 z 5

Mile napsaná a místy vtipná pohádka. Čte se snadno a pěkně, pobaví i v dospělosti.

Booky84
03.01.2024 4 z 5

Milé a lehce dobrodružné vyprávění - jiný pohled na známou pohádku a třeba trpaslíci se mi tady líbili více a zrcadlo bylo moc roztomilé. Na knihu jsem narazila díky letošní čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda.

simca9342
09.02.2023 5 z 5

Humorné převyprávěni pohádky, kterou všichni přece znají - O Sněhurce. Ale nebylo to nakonec tak trochu jinak? To zjistí dva malí sourozenci v kouzelném zrcadle.. příběh je ale lepší než obálka knihy, takže za mě o hvězdičku míň

DK197
22.07.2021 3 z 5

KNIHA: Tento příběh odpovídá na otázku, kterou jsem si kladla už jako dítě. Co kdyby něco narušilo pohádku a ta se neubírala tak, jak má? Nápad nebyl zle zpracován a tak bych čekala, že budu nadšená. Inu, asi jsem příběh podvědomě přirovnávala k sérii "Země příběhů", která si na paškál bere pohádky trochu jinak, ale propracovaněji. Také mě rozčilovala postava Sněhurky, což chtě, nechtě mé pocity nejspíš ovlivnilo. (Paradoxně mi nevadila atypická hrdinka, která povahou lezla na nervy jiným čtenářům - mně přišla originální a zábavná.) Tak, či onak - ať už si o charakterech myslím cokoli, knížka pro mě zapadla ve svém žánru. Celkem pobaví, děj odsýpá, (ale občas něčím naštve) sem tam překvapí... Ale jako celek průměrná pohádka. Přes klady a námět to není nic k čemu bych se měla potřebu vracet.

Knihomolka506
11.07.2020 5 z 5

Jak by dopadla pohádka o Sněhurce, kdyby si nekousla....? Kdoví, tenhle díl z edice Co by kdyby čtenářům přináší humorné teorie jak to asi mohlo skončit. Hlavní vypravěči jsou malé děti.

sunkasmakem
10.03.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem četla, když mi bylo třináct. Z počátku jsem to tipovala na největší blbost, ale teď se nebojím říct, že by mě nebavila i teď. Moc hezky napsané.

zsykorova
21.08.2017 2 z 5

Ti krokodýlové byli fakt super, A navíc jak chtěla Zlá Evelína Sněhurku umlátit palicí, jsem nestačila valit oči:)

brumais
17.06.2017 5 z 5

Báječná

LucieValterová
08.06.2017 4 z 5

Myslela jsem, že to bude až moc dětská knížka, což jsem soudila jen podle nepropracované obálky a věku hlavních hrdinů, ale děj byl opravdu krásný. Dokonce mi i bylo líto když jsem knihu dočetla. Doporučuji až na pár menších chybek.

Princezna22
27.07.2016 3 z 5

Kniha poměrně slabší. Ale i tak se mi líbila. Taková odchovka na jeden nádech.

Anonymka1
12.07.2016 1 z 5

Nic moc :( Byla jsem zklamaná

LiGu
04.01.2016

Dokonalá knížka. Někde sice děj trochu vázne ale jinak úžasná knížka - doporučuji :D

Dym
28.12.2015 4 z 5

Krásně čtivá a pohodová knížka : )

BojácnéKuře
31.08.2015 1 z 5

No, čekala jsem něco jiného. :( Podle mě by se takový příběh měl napsat na více stránek.
Žádná z hlavních postav mi nepřišla sympatická (dokonce ani samotná Sněhurka :D) a chování Abby bylo fakt děsné.
Zkusím si přečíst příběh o Popelce, možná bude lepší, ale tenhle díl mě moc nezaujal. :(

Majča Mishix
30.01.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala protože mě zajímalo co by se opravdu stalo. Ale očekávala jsem to lepší. V knihovničce na mě čeká ještě Co by kdyby Popelka neztratila střevíček a doufám že to bude lepší.

--nora--
09.07.2014

kdybych byla mladsi tak by se mi líbila víc, ale i tak ma strasne malo stranek , coz plati i o dalsim dilu

Poutnice
22.05.2014 3 z 5

nápad dobrej...nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale je vlastně vážně pro děti. Jen mě tak napadlo: pokud je určena věkové skupině okolo deseti let (hrdinka má deset, její bratr sedm), tak nevím, jak se na to děti budou tvářit. Ti mají pohádky ještě rádi takový, jaký jsou, ne? Ale nápad vážně skvělej

Kyta
29.03.2014 4 z 5

Je to milá a promyšlená kniha pro děti. Autorka měla skvělý nápad, napsat pohádku s takovými komplikacemi - to ten příběh dělá zajímavější. První díl ze série Co by kdyby se mi líbil, ale ten druhý o Popelce mě zaujal víc.
Autorka zase mile překvapila. :)

hlina
01.01.2014 4 z 5

Dobré nápady. Líbil se mi i vztah sourozenců. Knihu jsme četla jako matka.

simatko
22.11.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbí. má dcera má 6 let a byla nadšená.Už máme i druhý díl co kdyby popelka neobula střevíček .... super

pro děti americká literatura

Sarah Mlynowski