zsykorova Online zsykorova komentáře u knih

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Upřímně vůbec nevím, co si mám myslet. Je to kontroverzní, je to šokující, je to smutné. Přečteno za jeden večer.

22.02.2024 4 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Já k tomu asi nemám co říct. Občas to bylo vtipné ale mísí se ve mně spíše děs a znechucení. Přečteno pouze ze zvědavosti.

20.02.2024 3 z 5

Stará škola Stará škola Petr K. Procházka

Ze začátku jsem byla skeptická, ale nakonec se z toho vyvrbil celkem milý příběh. Kytici miluji a tohle bylo hezké propojení. I když knížka nemusela být tak dlouhá, bylo to příjemné čtení.

Pozn: Jarmilku bych nejraději zfackovala.

18.02.2024 4 z 5

Prózy a deníky Prózy a deníky Karel Hynek Mácha

Zajímaly mě hlavně ty deníky, ale nakonec jsem si mnohem víc užila čtení Máchových próz.

04.02.2024 5 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Amanda Yates Garcia

O magii se již nějakou dobu zajímám, ale tato kniha mi přinesla nový pohled na celou věc. Jsem ráda, že jsem se k autorčině práci dostala a jsem si jista, že mě bude provázet na mé další cestě.

31.01.2024 4 z 5

Drákula Drákula Bram Stoker

Co k tomu říct. Perfektní kus literatury.

25.01.2024 5 z 5

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Hallie Rubenhold

Velmi zajímavá a podrobná kniha o pěti obětech Jacka Rozparovače, který mě vždycky tak trochu fascinoval. Autorka si s hledáním informací dala obrovskou práci a ta jistě přinesla svoje ovoce. Bylo mi těžko, když jsem četla popisy života v chudobincích a v chudých ulicích. Díky této knize nikdy nezapomeneme na pět zmařených životů. Budiž jim země lehká.

16.01.2024 5 z 5

Past na ďábla Past na ďábla Kerri Maniscalco

(SPOILER) Skvělé zakončení mojí milované série. Moc se mi líbí, že autorka propojila historií s fikcí. Audrey Rose mě klasicky občas trochu štvala, ale stejně ji miluju. A neustále čekám na to, až se objeví můj Thomas Creswell.

11.01.2024 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Krásná sbírka poezie. Je mi až líto, že mi tento skvost tak dlouho unikal.

04.01.2024 5 z 5

Knížka o Babičce a její autorce Knížka o Babičce a její autorce Václav Černý

Zajímavé, ale občas nudné.

01.01.2024 3 z 5

Červi v hlavě Červi v hlavě * antologie

Další skvělá horová sbírka, která zahřála moje strachu chtivé srdéčko. Nejvíc se mi líbily povídka Houpací křeslo, Našeptávač a Márnice.

28.12.2023 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Srdcovka.

26.12.2023 5 z 5

Srdce tajgy Srdce tajgy Alexej Viktorovič Ivanov

Čtení této knížky jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála její délky, ale zakousla jsem se do toho a nepustila. Přiznám se ale, že jsem čekala něco jiného. Pak jsem si ale na příběh zvykla a zajímalo mě, jak to dopadne. Občas jsem se ztrácela ve velkém množství postav, ale jedná se o zajímavý pohled do mě neznámých krajin.

26.12.2023 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zabiják ve mně zanechal hluboký dojem. Gervaisy mi bylo moc líto, kolikrát jsem ani nechtěla číst dál. Sledovat její postupný úpadek mě ničilo. Taky jsem si udělala obrázek o Paříži v 19. století, hrůza děs. Jsem ráda, že teď žijeme v jiné době.

16.12.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Já nemám slov. Už dlouho se mi nestalo, že by ve mně knížka probudila takové pocity. Tady bylo všechno - soucit, láska, štěstí, vztek, smutek. Neprosto perfektní příběh, který mi bude v hlavě rezonovat ještě dlouho. Konec mě dostal a ještě teď se z toho třesu. Slova nemůžou popsat, jak moc tuhle knížku miluju.

08.12.2023 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Slovanskou mytologii já můžu vždycky. Ale tohle bylo takové nemastné, neslané. Není to špatný příběh, ale už jsem četla i lepší.

02.12.2023 3 z 5

Návrat zmizelého Návrat zmizelého Philip Gray

Za mě nic moc, ale byl to zajímavý pohled do doby po první světové válce. Ten plot twist na konci byl ovšem výborný.

26.11.2023 3 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Co k tomu říct... Je hrozné, že se to vážně dělo.

13.11.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nějaké podvědomí o situaci v KLDR jsem měla, ale že je to tak hrozné jsem vážně nečekala. Myslím na všechny, kteří utekli i ty, kteří zůstali.

09.11.2023 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Krásný kus české literatury, který mě rozesmál i rozplakal.

04.11.2023 5 z 5