Zasvěcená

Zasvěcená https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483852/bmid_zasvecena-BII-483852.jpg 4 20 20

Zasvěcení představuje nový začátek: otevřou se před vámi dveře, kterými můžete projít. Zasvěcená je mystickou biografií o hledání smyslu, krásy a moci prostřednictvím čarodějnického života. Dvanáctiletou Amandu Yates Garcia do čarodějnictví a uctívání Bohyně zasvětila její matka. Skutečnou čarodějkou se ale autorka stala až po dlouhé řadě vlastních bolestivých, traumatizujících i nečekaných zasvěcení. Ještě jako dítě zažila sexuální zneužívání, rozpad vlastní rodiny a chudobu. Byla vtažena do podsvětí materiálního nedostatku a misogynie a ve snaze se uživit musela nastoupit na sebezničující cestu sexuální pracovnice. Navzdory počáteční nechuti poddat se volání Bohyně se vydala najít samu sebe a svou moc a zjistila, že to nejsilnější zasvěcení se neobejde bez osobních obětí. Trnitá cesta životem jí nakonec umožnila se ze svého podsvětí, v němž mnoho lidí zůstane lapených navěky, vynořit nejen živá, ale i silnější. Vzpomínky podávané bez příkras jsou okořeněné mytologickými příběhy bohyň i životy žen-umělkyní, filozofek, básnířek i čarodějek v průběhu historie. Autorčina prvotina stojí na průsečíku čarodějnictví a feminismu, ale jak autorka uvádí, není určena jen ženám, nýbrž každému, kdo je ochoten naslouchat a zamýšlet se nad magickou podstatou přírody i našeho světa. Amanda Yates Garcia vysvětluje, že magie není jen míchání lektvarů a sesílání kouzel – je to ve své podstatě převzetí kontroly nad sebou samým a znovuzískávání naší planety ve jménu lásky, porozumění a péče. Zasvěcená je nejen knihou pamětí, ale i manifestem svolávajícím všechny magické osoby světa, aby pozvedly své kouzelné hůlky a vytvořily kouzelný svět, ve kterém chtějí žít.... celý text

Literatura světová Pro ženy Literatura naučná
Vydáno: , Jota
Originální název:

Initiated: Memoir of a Witch , 2019


více info...

Přidat komentář

veronika3878
11.04.2024 2 z 5

Asi mi úplně uniklo, co chtěla autorka říci. Samozvaná čarodějka, která sice čte v kartách a vzývá Bohyně, ale ve které já vidím neukotveného a vnitřně nevyrovnaného člověka, který má nutkavou potřebu vytvářet toxické vztahy a myslí si, že sex a drogy vyřeší její problémy. Asi jsem čekala víc magie.

Zmiu
03.04.2024 5 z 5

Neříkám, že jde o nějaký literární skvost, ale tato kniha je psaná srdcem a stejně tak jsem ji četla. Pocitově se mi zrovna trefila do období, kdy jsem potřebovala slyšet nějaké věci, co v ní zazněly. Autorku jinak neznám a tak neposuzuju, jakou provozuje magickou praxi, jen tuto knihu.


carcassonna
25.02.2024 1 z 5

Dávam jednu hviezdu za obálku, inak to bola totálna skomolenina. Už od prvej stránky bolo jasné, že autorka nevie písať, alebo možno vie, ale podla mňa tlačila príliš na pílu. Ďalšia vec, chýba tomu určitý naratív. Témy, čas, postavy, alebo dej tu skákali z jedného miesta a času na druhý, že mi to nedávalo zmysel. Všetko bolo akoby vytrhnuté z kontextu, neprepojené, neviete, či to čo opisuje sú jej predstavy, alegórie alebo tomu naozaj verí, že sa to stalo. Tá magická stránka, ktorá má byť hlavnou témou, tu je na okraji, a preto mám problém veriť tomu, čo tu popisuje. Je to hlavne o jej traumách, autorka má s veľkou pravdepodobnosťou aj nejaký mentálny problém a možno by jej pomohla terapia (?), čo je v poriadku, ak by od začiatku bolo jasné, že to bude o tom. Kniha však názvom láka na niečo iné, než o čom to v skutočnosti je, a bohužial to zlyháva ako v podobe memoáru, tak v podobe spirituálnej knihy, lebo sa snaží spojiť v jej prípade dve odlišné veci a vo výsledku Vám tak ani jedno nič nedá. Myslím si, že dovod, prečo bola táto kniha vybraná a preložená, napriek tomu, že existujú lepšie, je ten, že to má všetky populárne témy ako anti-patriarchát, feminizmus, LGBT, trauma a na každej stránke je to nasilu pretláčané. Ak hladáte zaujímavé "počtení" o živote modernej čarodejky, toto to nie je.

zsykorova
31.01.2024 4 z 5

O magii se již nějakou dobu zajímám, ale tato kniha mi přinesla nový pohled na celou věc. Jsem ráda, že jsem se k autorčině práci dostala a jsem si jista, že mě bude provázet na mé další cestě.

okeey
28.06.2022 5 z 5

Tato kniha byla pro mě něčím jiným a zajímavým. Velmi si vážím autorky za to, že byla ochotná se před světem takto "obnažit" a dokázala psát i o temných stránkách svého života. Narovinu píšu, že tato kniha není pro každého, je pro lidi, které se zajímají o spiritismus nebo věří v "něco víc" než jsme my, lidé.
Jsem ráda, že jsem knihu četla, vnesla mi do života závan čerstvého vzduchu a vůbec nevylučuji, že se k ní jednou zase vrátím. Pokud to tak můžu napsat, tak to bylo hezké počtení.

kirkpatrick
31.03.2022

Nevím co o téhle knize napsat. Jednak to jsou životní zážitky autorky s příměsi magie a tajemna, ale řekl bych, že to je spíše kniha určená pro ženy, pro ně tato kniha více řekne.

DreamerX9
09.12.2021 4 z 5

Za mě zajímavá kniha a především pro spiritualni duše. Životní příběh dívky která se změnila v ženu a dospěla rychleji než měla. Řekla bych že autorku spiritualno zachranilo a dopřává si tím terapii. Je to zvláštní počtení i o ženské síle ale něco to má do sebe zároveň obdiv autorce za sílu toho vrátit se k traumatickým zážitkům a otevřít je světu

Štítky knihy

čarodějnice autobiografie

Autorovy knížky

2021  74%Zasvěcená