zp87 zp87 komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Pobavila jsem se. Bylo to dost nereálné, pak už i dost přeslazené, ale tak no a co, četlo se to výborně. Takže tomu odpouštím i některé prvky vztahového sci-fi.
Víc mě bavila první polovina knížky.
A jak už tu někdo zmínil, zvláštní že Ryanovy kapitoly byly psané v ER formě, zatímco Poppy byla v ICH formě, docela mě to vždy zarazilo a čekala jsem, kdy to tak nebude... A bylo to tak celou knihu.
Pokud někdo hledá sladkou knížku na odpočinek, bez žádných velkých zvratů, ale zato s notnou dávkou humoru (někdy až moc) a romantiky, tak rozhodně doporučuju.

26.09.2022 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

To byla taková sladká, romantická krása. A i vtipné to bylo. A Richard nebyl zas takový hajzlík, jak o sobě říkal, nebo jak možná na někoho působil, četla jsem už o větších. A zažila jsem větší. I když se choval jak hulvát, aspoň jednal na rovinu a nevešel nikomu bulíky na nos. Takže když to pak pořád opakoval, jaký je zmetek, už jsem musela protáčet oči jak Katy.

První půlka mě bavila asi o něco víc, bylo to takové svižné, svěží, zábavné. Druhá půlka byla těžce romantická, sakra, aj jsem si pobrečela. A teda až neuvěřitelná, no zkrátka pohádková.
Pak nemáme mít my ženy představy o princích na bílých koních...
Líbilo se mi to moc, četla jsem dlouho do noci, zase bych klidně dala 6 hvězd z 5ti... Ale uznávám, že to byla pouze pohádka pro ženy, žádný hluboký příběh.

15.09.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje první Lapena - a jako dobré. Ale ne nejlepší.
Dost mi vadily faktické nesrovnalosti, jak je zmíněno v předešlých komentářích (ohledně nočních návštěv domů v sousedství) - to nemá tak slavná autorka někoho, kdo to po ní přečte? Některé čtenáře totiž takové základní rozkoly ve faktech pěkně štvou. Třeba mě.

Thriller... No... Spíš je to slušná, ale jednoduchá a svižná detektivka. Na pořádný thiller se běžte podívat ke Carterům do dílny, případně - pokud vám připadá moc profláklý - ke Castillům, Mastertonům a jiným...
Při ideální konstelaci hvězd (nechci provokovat zaměstnané rodiče a jiné, kteří jsou rádi, když si pro sebe urvou 30 minut klidu v kuse) je možné přečíst knížku za jeden den, na jeden zátah. Potažmo i za jedno odpoledne-večer, když zrovna nic nemusíte. Čtivé to totiž je.
Většina postav mě ale nijak hlouběji neoslovila, ani nezasáhla. Žádné velké sympatie. Snad jen manžel oběti ve mě vyvolával nějaké emoce a pak ta vlezlá baba, co obcházela baráky. Co toto bylo za můru...

Takže shrnutí - taková krimi jednohubka o několika rodinách, ve které má každý máslo na hlavě (mohlo by se to jmenovat 'každý něco skrývá', ale to je zase jiná kniha, že), kterou si bohatě stačí vypůjčit v knihovně.

31.08.2022 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

To bylo - divné, bože, jak toto bylo divné.
Celé. Ale bavilo mě to, když mě to teda zrovna nerozčilovalo.
Bavila jsem se, až na to, že jsem si u čtení připadala taaak stará :D.
Callum byl hrdina pro mě, fakt že jo.

Ella ukradla občanku své mámy a prokazovala se jí, protože nebyla plnoletá. Mámě na ní bylo tolik, co teď mně (mladá ženská :D), takže když pak čtu: 'vyšel plešatící chlápek asi něco přes třicet' (...) ' Reed jakoby věděl, že mu projde, když bude staršímu chlapovi říkat, co má dělat'... Tak no tvl, to je na mě moc toto...

Fajn, takže už jen to, že postavy se chovaly jako sebestřední bezmozci, v mnohém na svůj věk až moc dospelě, kluci v šestnácti - sedmnácti řešili hlavně své závislosti a sex (s kýmkoli prakticky), asi osmnáctiletý frajer se prezentoval jako největší samec a kápo, a sexuální bůh, se zkušenostmi až na půdu (kurňa, tak žít u nás, tak v 17- necelých 18letech mu cigára ani chlast ještě neprodají, trestní odovednost má teprve max. 3 roky, na řízení auta si ještě počká, nebo teda bude teprve dělat řidičák, ale v usa je mentálně a dovednostmi někde u toho skoro důchodce třicátníka?), sedmnáctiletá holka fakt řeší jen své libido?! a samozřejmě ve druhé řadě 'dostat se na vysokou' a samozřejmě všichni Royalové jsou nádherní, mužní, s vytesanými těli a ostře řezanými čelistmi. Dokonalost sama, kam se hrabe Adonis.
No nevím, já mám na své 17-18ti leté spolužáky jiné vzpomínky, byli to tak trochu trdla, co si hlavně házeli s hakisákem, muskulaturu někteří získali, ale rozhodně až později a většina z nich bojovala hlavně s uhry ve tváři.

Čtivost se tomu rozhodně nedala upřít.
Dva dny jsem se od toho nemohla odtrhnout.
Ale dceři /neteři/mladší ségře bych radši doporučila jinou knížku. A klidně z podobného soudku, proti romanticko-erotickým romancím nic nemám, naopak.
Tady mi to dění zrovna kolem sexu až tak nevadilo, vadilo mi ovzduší kolem toho příběhu.
A zrovna 'erotická' linka - konkrétně mezi hlavními hrdiny (po nějaké době 'v paláci' ne ty všechny ujeté věci na začátku), až se někteří trochu zklidnili... Tak ta byla na knížce to nejlepší, to jediné, co mi přišlo na místě.

Zkrátka tento příběh nedává úplně zdravý náhled na život-především protože je o tak mladých lidech.
Možná kdyby jim všem bylo aspoň tak o 5 let více, bylo by to o něčem jiném. Ač jsem se nemohla odtrhnout, nevím, jestli budu shánět další díly, nebo mi stačilo...

27.06.2022 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Nehodnotím, nedočetla jsem, nebavilo mě to. Prokousala jsem se téměř do poloviny, musela pokládat jinými knihami, nutit se do čtení. Snad můj komentář pomůže nějakému rozhodujícímu se čtenáři, uvažujícímu nad koupí. Máte radši pomalé vycházkové tempo detektivky? Jednu nenápadnou vraždu? Obšírné popisy? Rozbor mentality obyvatel jedné vesničky? Klasického vyšetřovatele typu 'něco mezi Barnabym a Sherlockem'? Pak je to čtení pro vás. A jako bonus nádherná obálka.

Já jsem fanynka Chrise Cartera (pokud jde o thillery), takže i detektivky mám ráda svižnější, drsnější. Po Carterovi Graham Masterton, Angela Marsons, James Carol, Daniel Cole, teď mě překvapil Bernard Aichner.
Zátiší bylo rozvláčné, upovídané... Někdo zde trefně přirovnal Gamacheovy případy k 'Vraždám v Midsomeru', bingo.
Nalákala mě obálka... ale dál - pro mě nuda. Já to radši drsnější.

06.06.2022

Omega Omega Jasinda Wilder

Pro mě by klidně mohl být jen tento příběh. Harris a Layla, no - ona mě až tak nezajímá, ale oceňuji, že je vtipná... Ale ON?! Harris je bůh!
Pár knížek tohoto typu mám už za sebou (Mountova trilogie - Nemilosrdný král..., Smlouva na lásku, samozřejmě 50 odstínů...) a ve všech jsem strašně litovala, že se autorka nevěnuje tomu druhému muži v příběhu (bodyguardovi/řidiči/tiché hrozivé síle ve stínu, pro mě kolikrát mnohem rajcovnější postavě, muhehe). A tady jsme to, drahé dámy, dostaly! Případně i pánové, pokud toto, ehm dílo, vzal některý z vás do rukou.
Harris je prostě... Chlap. To se nedá popsat. To se musí přečíst.
Sex je zde nakonec také, a stojí rozhodně za to, ale už to není 'alfa omega' příběhu, haha, dnes jsem ve formě.
Akce je přehršel, často nereálná, ale no ták, kvůli autentičnosti to přece nikdo nečte.
Dokonce jsou tam i city, takže nikdo nemůže říct, že je to kniha jen o sexu.

'Soudě podle těch asi 500 vyznání lásky, které jsem od něj za tu noc slyšela.
Ne že bych to počítala, nebo něco takového.

Ani jsem nepočítala, kolikrát mě přivedl k orgasmu.
(Devětkrát.)
Ani kolikrát se udělal on.
(Čtyřikrát ve mně a popáté těsně před ránem na moje prsa, těsně předtím, než jsme oba usnuli).'

No jo, je to těžká romantika.

03.06.2022 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Na mě už trochu přeslazené, trochu patetické. A nemůžu se rozhodnout, jestli tomu vůbec věřím. Ale zkusím to.
Od prvního dílu jsem čekala větší drasťárnu, že Mount bude chtít Keiru pouze jako milenku, žádný společný život, že nevyměkne, takže mě jeho zjihnutí hodně šokovalo včetně životních plánů do budoucna.
Ale vlastně celý příběh je taková pohádka pro dospělé (asi spíš ženské), takže tento pohádkový konec k tomu i patří...
A jelikož tato série ve mně vyvolává lítost, že si o Lachlanovi a Keiře už nemůžu přečíst víc, nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd.

31.03.2022 4 z 5

Plyšákokalypsa Plyšákokalypsa Carlton Mellick III

Drsné čtení, na mě místy až moc.
Někdy před rokem jsem četla 'Zbouchnul jsem Satanovu dceru', to mě bavilo mnohem víc.
Začátek byl zajímavý, nápad s transformací na plyšáka velmi neotřelý... Říkala jsem si, jo, to bude dobré čtení. Prostřední část, kde se vyloženě válčí, zuří bitva, kapitán Krá se snaží dovézt generála do tábora živého mě nebavila, nejsem na válečné čtení. A ten konec, to mi spadla brada.
Jo, název v originále je Cuddly holocaust... Ale toto jsem nečekala. Takže 5 hvězd za vyražený dech a šokování čtenáře.
A úplný závěr, poslední kapitola, ta už asi jen dovršila absurditu všeho.
Fakt by mě zajímalo, na čem autor jede. To musí být kvalitní matroš.
A obdivuji český překlad.
Teď, jak to tak píšu, asi změním hodnocení z 3* na 4*... Fakt je, že ve svém žánru jde evidentně o dost dobrý kus.
Já už si Cuddly Holocaust ale nepřečtu, bylo mi z toho až moc ouzko.
Vždyť lidé přeci hračkám zas tolik neubližují, ne?

20.02.2022 4 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

To bylo strašné !
Kvalita literárního díla - 1
Sympatičnost hlavních postav - 1
Příběh - 2
Erotické scény - 3 (furt samá felace, až se z toho málem vybudil i můj dávicí reflex)
Humor - 5 (o to víc, že nebyl plánovaný, ale bylo to prostě směšné)
Chytlavost - 5
Dostala jsem, co jsem chtěla? - 5
Spokojenost po dočtení - 5
Bylo to strašné! Ale strašně jsem se bavila. Oproti knihám s jistě větší literární hodnotou, kterým jsem dala třeba 3, je to trochu nefér... Ale nejsem kritik, hodnotím, co mě bavilo, co méně a co ne. U čeho jsem se odreagovala a těšila se na čtení a u čeho ne.
Smlouva na lásku, no, lásku... To určitě. Ten konec byla už hodně velká blbost.
Ona je na facku, několik facek. Chápu, že ji okolnosti přinutily dělat striptérku, ale to dál? Bez řečí ho cizímu chlapovi blafnout? Přefiknout jeho zaměstnance? Jako tato baba myslela fakt jen tou svojí . Felace obchodního společníka před zraky manžela i jeho bodyguarda, na příkaz manžela... To chce hodně bujnou fantazii autora. Nádhera, jaké se z těch antihrdinů staly nakonec hrdličky.
A on? No comment. To už nejde říct slovy. Vyžívat se v sexu před zaměstnanci? A to nezmiňuju jeho chování.
Dlouho byla moje oblíbená postava Drew, ale ten pak jaksi vyšuměl.
Snad jsem ještě nečetla knihu, kdy mi byly ústřední postavy tak nesympatické. Ale opravdu mě to bavilo, fakt že jo.

04.02.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Dost jsem přemýšlela, jestli 3 nebo 4 hvězdičky, nakonec dávám tři, musím totiž začít víc třídit (top knihy od méně top) a upřímně - knížka mě tak trošku zklamala.
Plusy - styl psaní, čtivý, jednoduchý, jasný. Humor, vtipné dialogy. Děj ani postavy nepůsobí zmateně. Zasazení děje do letních prázdnin a partičky dětí, střídání roku 1986 a 2016... Četlo se to velmi dobře, z tohoto pohledu klidně i 4*.
A líbí se mi, že to bylo jiné, žádný vyšetřovatel ani komisař, linie detektiva prakticky žádná.
Mínusy - tak nějak celé rozuzlení, nedotaženost, těžko to popsat - ale zkrátka konečný pocit po dočtení. A ten je asi to hlavní.
SPOILER: V jednu chvíli mě i napadlo, že pachatelem je Eddie (sběratelská vášeň), takže kdo má na svědomí hlavu, jsem si celou dobu myslela. Jen je tedy škoda, že autorka si se čtenáři víc nepohrála a velmi rychle bylo zřejmé, že on pachatelem není. Klidně to na něj mohlo ukazovat víc. Anebo na někoho z partičky. A mrzí mě, že když už se v příběhu ukázaly přízraky (Sean, pan učitel Kříďák...) tak nějak to vše vyšumnělo, přitom bylo jasné, ze nešlo jen o sny. Tak to Eddie bláznil, nebo jak? Zkrátka nedotažené...

30.01.2022 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tuto sérii si přečtu celou! Jednoduché, oddechové čtení, žádné drama, předvídatelný závěr, ale rozhodně zábava! Pohádka pro dospělé, asi spíš pro ženy, chápeme se... A asi není ideální číst jeden díl za druhým.
Co mi ale docela nesedělo - a asi se nemá nad tímto druhem knih tak přemýšlet - že Bella se Sophií tvořily dorty klidně s týdenním předstihem, vždyť to nemohlo být dobré! Dort je dobrý čerstvý, bože... To jako byl pak na svatbě týden starý dort, ale hlavně že dobře vypadal?
Spoiler - No a pak taky hrc frc ten konec... Nechci, nechci, nechci, vem si mě. Ale myslím, že to ani spoiler není, každému čtenáři musí být jasné, jak to dopadne, pokud tedy nečte první knihu tohoto druhu...

12.01.2022 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Knihu si vybavuji i po letech. Pokud od ní nebudete čekat nic hlubokého, jen relax, romantiku, lásku, pěkné chlapy, dostanete to.
Navíc sem tam vtip, krásné popisy zahrady a květin a jako bonus i jednoho ducha.

Původně jsem chtěla dát 4 body, protože přece jen znám i kvalitnější knihy, ale účel splnila přesně, ve své kategorii bych ji označila za růži, klasiku, která nezklame. A jak již jsem psala, na rozdíl od mnoha jiných si ji vybavuji i po letech, takže zjevně zaujala a 5 bodů si zaslouží, jakožto celá série.

04.05.2021 5 z 5

Černá růže Černá růže Nora Roberts

Velkým zpestřením pro mě byla love story zralé ženy, matky dospělých synů, takových knížek jsem moc nečetla.
Stejně jako předešlé díly, v kategorii nenáročného čtení, k vodě nebo na lehátko je kniha super.

04.05.2021 5 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Ideální čtení před spaním.
Třináct krátkých příběhů klasické detektivky se slečnou Marplovou mě bavilo. Příjemná změna, ač po čtení Carterovych drasťáren na mě trochu light.
Jo, jednou za čas je fajn to prostřídat.

02.05.2021 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Velmi pobavilo a zaujalo. První díl jsem (zatím) nečetla, takže nevím co čekat, ale Erik a Rhiannona si mě získali. Rhiannona mě sice občas docela štvala, jak byla až moc hrdá... Na Erikovi bylo vidět, že čeká na jakýkoli náznak jejího zájmu, ale jí ne a ne docvaknout, že je sama proti sobě, když se chová, jak se chová. Nemám ráda změkčilé muže, takže podle mě byl Erik ideální představitel hlavního hrdiny - občas jsem se až divila, co všechno Rhiannoně prošlo. Postava hlavního padoucha nebylo žádné překvapení - to mě na jednu stranu mrzí, ale na druhou stranu - o tom tyto knížky moc nejsou, že. Oceňovala jsem, že válečné scény autorka zbytečně neprotahovala. A na naopak na těch romantických nešetřila.

14.11.2015 5 z 5

Dobyvatel z Vysočiny Dobyvatel z Vysočiny Hannah Howell

Po Ženichovi z Vysočiny jsem si docela spravila chuť. Dobyvatel - Sigimor je chlap na svém místě, nenechá se zviklat, oblbnout, jde si tvrdě za svým. Není to žádný romantik, ale to vůbec nevadí, to hoši z Vysočiny nebývají - a asi proto se mi tak líbí.
A Sigimor s malým Reynardem byla moc pěkná představa. :)

22.07.2015 5 z 5

Vězeň mé touhy Vězeň mé touhy Johanna Lindsey

Samotnou mě velmi překvapilo, jak moc mě knížka pohltila, jak moc jsem ji hltala... páni, byla skvělá. A to jsem si po přečtení recenzí původně myslela, že knížce dám jen jednu šanci - a předpokládala jsem, že ji brzo odložím (právě kvůli zmiňovanému znásilňování - to mi nepřijde jako top téma)...
ALE! Ale ono to tak úplně přece není. O násilí tu nemůže být řeč - ano, nejdřív on, pak ona jsou přivázaní řetězy k posteli - ale tím všechno násilí končí. Nazvala bych to spíš "zneužitím" než znásilněním. Zneužitím moci nad tím druhým a zneužití slabosti lidského těla, kterému je působeno příjemno. :)
Nebyla to žádná sladká romantika, šlo zde o drsnější lásku a drsnější způsoby - ale právě to se mi líbilo. Člověk nemá pořád chuť na cukrovou vatu, občas si rád dá i kus pořádného masa s pikantní omáčkou. :)

10.06.2015 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zločin a trest... Nabízí se mi: "Je zločin nutit a je trestem býti nucen do čtení tohoto typu literatury" - ale to není pravda.
Jsem ráda, že jsem knihu kdysi musela přečíst - jakéstakés přeslouskání patří do základního povědomí o literatuře. Člověk si aspoň utvoří názor, co chce číst a co nikoli.
Hodnotím upřímně, kniha mě nechytila, při čtení jsem se docela trápila.
Ale myslím si, že v době, kdy jedinou možnou zábavou za dlouhých zimních večerů bylo čtení takovýchto knih si lidé museli říkat "díky bohu za Dostojevského/Tolstoje... a další klasické autory s jejich šesti/osmi set stránkovým románem"...
Pro mě příliš depresivní román, psychicky vyšinutí hrdinové a nepříznivý osud...

20.02.2015 1 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Pěkný příběh - v tomto žánru patří určitě k těm lepším (i když dle mého názoru určitě ne nejlepší). Nejdřív jsem chtěla dát jen 4 hvězdičky, ale konec příběhu byl tak výborně napsaný, že mi vynahradil to, co mě od udělení plného počtu hvězdiček drželo zpět. Možná byl Griff až nereálně dokonalý... ale byl dokonalý a já musím dát 5*.
Zpočátku příběhu se mi nelíbila Griffova povaha. Byl příliš zahleděný sám do sebe - nebo spíš své pomsty a svého plánu. Ke konci pochopitelně obrátil - jak už to v romantických románech bývá.
Opět zde musím vyzdvihnout humor - takové čtení je mnohem víc osvěžující, když se u něj člověk i zasměje.
A rozhodně se moc těším na druhý díl a příběh Daniela - což je sympaťák na entou a je rozhodně mnohem příjemnější a sympatičtější než Griff (alespoň z 4/5 knihy).

06.01.2015 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Ano ano - Popelka v podání Julie Quinn. Ta klasická je pro malé holčičky, tato už pro větší holky. Ale kouzelná je stejně.

Benedict se mi líbil o dost víc než Anthony. Ale pořád o fous míň, jak Simon z 1. dílu.
Nebo spíš celá kniha se mi líbila jen o fous míň jak 1. díl.
Možná za to mohla celá situace, kdy to vypadalo, že z hlediska společenké hierarchie je vztaj Benedicta a Sophie odsouzen k zániku. A v reálu by k takovému sňatku dojít určitě nemohlo - i přes shovívavost a moudrost a dobrotu Violet - matky Bridgertonové. Violet je skutečně velmi, velmi, velmi sympatická a dobrotivá a vtipná postava. Mám ji na scéně moc ráda. Vždycky příběh příjemně okoření.

Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že kdyby byl Benedict prvorozený - nebo kdyby se do Sophie zamiloval Anthony, tak snadno by těm dvěma jejich láska neprošla.

Líbilo se mi, jak byly v knize popsané Benedictovy pocity v souvislosti s tím, že je jen jeden z bratrů Bridgertonů. Jen číslo DVĚ. Nebyl smutný z toho, že je druhorozený, ale že v něm málokdo vidí jedinečnou osobnost.
Poté, co v něm Sophie objevila malířský talent, byl sám sebou... to mě jen přivádí k myšlenkám... jak jen tito muži trávili celé dny - zatímco čerpali majetek nashromážděný svými předky :)

Každopádně - další skvělá knížka Julie Quinn.

V mém upraveném žebříčku 5,5 HVĚZDY.

15.12.2014 5 z 5