Nebezpečná láska

Zámožný obchodník Griffith Knighton má jediný problém - kvůli údajnému nemanželskému původu je mu zapovězen přístup do nejvybranější společnosti, a tudíž i k nejlepším zákazníkům. Uvítá proto návrh umírajícího hraběte ze Swanlea, jenž mu výměnou za sňatek s jednou ze svých tří dcer nabízí rodové panství, šlechtický titul a především oddací list Griffithových rodičů. Griffith velmi dobře ví, že dávno ztracený dokument by prokázal jeho urozený původ a otevřel mu cestu mezi londýnskou smetánku. Zároveň však kvůli tomu nehodlá vstoupit do manželství s dobře vychovanou slečinkou, která v jeho představách zosobňuje učiněnou nudu. Vymění si proto role se svým osobním tajemníkem a přijíždí na swanleaské panství s jednoduchým plánem: najít oddací list rodičů a sám nestrčit hlavu do chomoutu. Jaké je ovšem jeho překvapení, když mu místo unylé dívenky představí půvabnou Rosalindu, z níž smyslnost a vášeň přímo čiší! Rosalinda se všemožně snaží otcův plán překazit - ženich se jí pranic nezamlouvá, a jeho tajemník je prostě nesnesitelný. Ten arogantní chlapík má zjevně jakési pokoutní plány, stále jako by na panství něco hledal…, ale zároveň se nedá popřít, že to mezi nimi pořádně jiskří. Odváží se Rosalinda nabídnout lásku muži, který by mohl navždy zranit její srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15128/big_nebezpecna-laska-nt8-15128.jpg 4.1193

Swanleovy staré panny 1.

Vydáno: , Domino

A Dangerous Love, 2000

Kniha Nebezpečná láska

lusitta05

Celkom ma to bavilo, taká pekná romantika na večer.

allyska
13.05.2021

Zápletka se mi líbila, hlavní hrdinové se k sobě hodili. Líbila se mi Griffova horkokrevnost, se kterou ale u dramatické Rosalindy narazil. Jediné, co bych tam nemusela je číst, jak se sebe prostě nemohou nedotknout, především při prvním polibku.

katkaq
03.04.2021

Strávila jsem s touhle knihou hezký večer. Něco mi tentokrát, ale u hlavního páru chybělo. Možná mě prostě jen štvala paličatost obou hrdinů. Přišlo mi, že té romantické lince chyběla lehkost, na jakou jsem u červené knihovny zvyklá a možná už jsem byla duchu spíš u postavy Daniela :)
Co můžete čekat: nenáročný příběh s paličatou sebevědomou hrdinkou

Maruš.D
31.03.2021

Já se k této autorce tak ráda vracím a nikdy mne nezklame. Příběh Griffitha a Rosalindy se mi líbí. Je tu krásně vidět vývoj postav i děje. Knize nechybí romantika, napětí, láska, trochu zrada, intriky a také ta erotika. Obdivovala jsem Rosalindu za její bojovnost, stálost, paličatost a skromnost. Griffitha si nejde nezamilovat s jeho super vzhledem, dobrým vkusem, komplikovanou povahou a docela smutnou minulostí. Krásný příběh, který nás pěkně navnadí na další.

petraj30
14.08.2019

Kniha se mi moc líbila, druhý díl byl o trošku lepší, ale i tak to stálo za to. Byly tu velmi vtipné scény, jen ten konec s tím herectvím jakoby tam snad ani nepatřil

Barbora H
17.06.2019

No... nic moc...

havrmoni
20.01.2019

I po druhém přečtení mě to baví. Griff je zlatíčko, jak bojuje s těmu třemi orgány :)) Daniel to pojmenoval dobře. Někdy se choval jak slon v porcelánu. Rosalinda je zvláštní, jak tady někdo psal, nezžila jsem se s ní a nefandila jak bych možná měla. Na mě byla moc dramatická a teatrální. Možná to bylo tím, že chtěla být herečkou. Přiznávám, že chvílemi jsem ji říkala no ty jsi, ale komediantka :)).

Janka0702
16.10.2018

Knihy od této autorky mám moc ráda.
Kdo by nepodlehl Griffovi, že :-) ale zachoval se opravdu jako pitomec, i když k tomu měl dle svých slov důvod. Líbil se mi víc neotesaný Daniel
Julie mladounká sestřika no ale jsem zvědavá na její příbeh, jak dozraje.
Helena je prostě královna - ačkoliv si každý myslí že ledová a ona je v tom nechává. Upřímně se jí vůbec nedivím s tím zraněním nestojí o nějaké "zranění".
A Daniel.. To je prostě kus a opravdu jsem moc zvědavá, jak si získá Helenu - jestli získá samozřejmě :-D