Vězeň mé touhy

Vězeň mé touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9971/bmid_vezen-me-touhy-eud-9971.jpg 4 177 28

Osmnáctiletá kráska Rowna Bellemeová zdaleka netušila, co s sebou přinese smrt otčíma lorda d´Ambraye. Její nevlastní bratr Gilbert po otci nezdědil pouze majetek, ale také nebývalou krutost. Poté, co rodinné jmění záhy rozhází, donutí násilím Rowenu, aby se provdala za starého, děsivého lorda Godwina Lyonse. Osud však Gilbertovy plány překazí – stařec zemře, aniž stačil splnit manželskou povinnost. Než se jeho smrt zveřejní, je třeba najít náhradníka ke zplození dědice. A zdá se, že tím pravým kandidátem je Warrick de Chaville …... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Prisoner Of My Desire , 1991

Ála1968
09.04.2023 5 z 5

Krása.Bylo to moc hezky napsané. Bylo to vtipné, romantické, erotické a moc mě to bavilo.

trancy
27.12.2022 5 z 5

Takhle si nějak představuji život ve 12.stoleti. Děs a hrůza. Chvílemi to bylo takové nezáživné politikaření, ale konec se povedl.

Alenka76
04.06.2022 5 z 5

Tak toto bola jazda aj som sa nasmiala precitana uz ani neviem kolko krat ,urcite ju doporucujem

Ivusak7
07.01.2022 5 z 5

Úžasné, úžasné čtení. Rowenu jsem si oblíbila hned na začátku byla skvělá. Warrick sice paličák, chápu utrpěla jeho mužská hrdost, ale jak to bývá vše bylo odpuštěno. Krásný příběh dvou lidí.

petraj30
03.12.2020 5 z 5

Trochu mi to připomnělo příběh Oddej se lásce, taktéž od Johanny Lindsey, ale jen ten začátek a nějaké detaily, jinak tento příběh byl mnohem lepší.
Rowena se mi líbila ve všem, co dělala a říkala, ale Warrick ..no upřímně někdy nechápu, proč se ženy do takových typů dokážou zamilovat. Choval se jako barbar, možná na konci se jeho chování trošičku zmírnilo, ale pořád to bylo pro mě moc málo. Takže jsem všechny křivdy a strasti prožívala spolu s Rowenou.
Ale jinak to byl moc pěkný příběh a asi si dokážu představit, že něco podobného se kdysi opravdu odehrávalo, ale takové případy jen málokdy končily happyendem tak, jako tady.
A souhlasím s některými komentáři, že tohle byla opravdu jedna z nejlepších knih Johanny Lindsey. Moc pěkné

vivalamuff
02.04.2020 4 z 5

Příběh byl originální a líbil se mi. Možná není až tak reálný, ale to mi nakonec tolik nevadilo. Vadil mi spíše konec, byl strašně urychlený. To mě zklamalo. Ale jinak jedna z mých oblíbených knížek od J. Lindsey.

Nikusscha
01.03.2020 4 z 5

Líbil se mi začátek a prostředek. Konec už mě trošku nudil a bylo to takové nepřehledné, zmatené.
Jinak se to četlo dobře.

munka
31.08.2019 5 z 5

Pekný romantický príbeh, zaujímavá zápletka.

oresvo
17.08.2019 5 z 5

Asi má nejoblíbenější kniha autorky. Příběh je romantický, místy i vtipný . Hlavní hrdina je ze začátku krutý ale postupně se mění a hrdinka dospívá v ženu . Krásný konec .

Enny4
29.08.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila, zajímavý příběh :)

Danulka11
18.09.2016 3 z 5

Autorka má jistě na kontě řadu jiných a zajímavějších knih, které více potěší čtenáře. Neříkám, že byla kniha špatná, ale zařadila bych ji k průměru, neurazí a ani nijak nenadchne, prostě odpočinková knížka...A na můj vkus hodně rychlý konec, kdy v posledních cca osmi stránkách se vše vyřešilo a rychle ukončilo :o)

účetní
24.06.2016 5 z 5

Začátek byl poněkud jiný, ale byla to moc pěkná kniha, bez hluchých míst, moc pěkně se to četlo.

Licie84
27.05.2016 5 z 5

Zase jedna klasika.Johanna Lindsey to prostě umí.. I když jsem tuto knihu četla asi před sedmi lety tak i tak jsem byla pohlcena tím dějem jako bych to četla poprvé... Nádhera..

jaja1989
31.03.2016 3 z 5

Myslím, že autorka umí i lepší knihy!!
Začátek super prostě něco originální, ale pak to stálo za prd a co ten konec? Trochu moc rychlý a divný ne? Autorka asi rychle potřebovala dopsat knihu, protože to bylo až strašně průhledný.
Navíc takhle rychle se chlap nezmění trochu naivní kniha.

*Pájuše*
24.03.2016 5 z 5

Knihu jsem četla již před dlouhou dobou - ještě někde na středí. Měla jsem trošku nostalgii po "starých dobrých časech" a tahle kniha mi v tu chvíli přišla jako dobrá volba.
Je zajímavé, jak se názory v průběhu času mění. Co se Vám dřív líbilo, teď pro Vás ztrácí význam. Jen to ukazuje, jak se vyvíjíte. Musím říct, že u některých knih, které jsem dříve hltala a později jsem se k nim vrátila pro mě ztratily své kouzlo a už jsem se z nich, jak se říká, "neposadila na zadek". Nicméně u mě to funguje tak, že na své "poprvé" člověk nikdy nezapomene.
A tahle kniha byla moje první kniha z pera téhle autorky a musím říct, že můj názor na ni se vůbec nezměnil. Je skvělá, propracovaná, uvěřitelná, mají sympatické hlavní hrdiny. Možná je předvídatelná, ale není to žádná tragédie. Pokud chcete relax, není nic příjemnějšího, než sáhnout po osvědčených knihách. ;-)

Jass
24.03.2016 3 z 5

Popravdě si nejsem moc jistá, co si o tom myslet, nebylo to špatné, celý příběh měl celkem pěknou a bytelnou konstrukci, ale příliš mnoho věcí tam prostě nesedělo. Jestli si v knihách na něco potrpím, tak je to psychologie postav a ta tu byla dost chabá, sice tu byla nějaká snaha o vývoj, ale... Nemyslím si, že by to tak mohlo fungovat. Musím říct, že čím víc se příběh blížil ke konci, tím byl klišoidnější, začátek byl relativně originální, ale když na konci hrdinka v podstatě rodí na střeše... Musela jsem se smát. Přesto se mi to líbilo, knížka naprosto splnila svůj účel.

dudunka
23.03.2016 5 z 5

Tato kniha mě velmi pobavila vůbec to nebylo o nějakém krutém znásilnování spíše o touze a poté lásce vřele všem doporučuji! :-)

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Tak jsem se moc u knihy smála, až mě muž donutil mu přečíst pár úryvků, a smál se spolu se mnou, muž moc na romantiku není, o to víc musím knížce dát plus.

zp87
10.06.2015 5 z 5

Samotnou mě velmi překvapilo, jak moc mě knížka pohltila, jak moc jsem ji hltala... páni, byla skvělá. A to jsem si po přečtení recenzí původně myslela, že knížce dám jen jednu šanci - a předpokládala jsem, že ji brzo odložím (právě kvůli zmiňovanému znásilňování - to mi nepřijde jako top téma)...
ALE! Ale ono to tak úplně přece není. O násilí tu nemůže být řeč - ano, nejdřív on, pak ona jsou přivázaní řetězy k posteli - ale tím všechno násilí končí. Nazvala bych to spíš "zneužitím" než znásilněním. Zneužitím moci nad tím druhým a zneužití slabosti lidského těla, kterému je působeno příjemno. :)
Nebyla to žádná sladká romantika, šlo zde o drsnější lásku a drsnější způsoby - ale právě to se mi líbilo. Člověk nemá pořád chuť na cukrovou vatu, občas si rád dá i kus pořádného masa s pikantní omáčkou. :)

modranka
13.04.2015 3 z 5

Prvá časť knihy je len o tom, že ona znásilňuje jeho, potom zas on ju ako zajatkyňu. Takže opisov násilného sexu s putami a "roubíkem" v puse je požehnane. Ale akosi to nie je o bolesti, ale o vášni. Práve tieto sexuálne hry úplne potlačili samotný príbeh, ktorý nemal možnosť rozvinúť sa. Za to sťahujem prvú hviezdičku. Druhú za to, že s romantikou táto kniha nemala vôbec nič spoločné a v podstate v knihe chýbala. Aj keď samozrejme, príbeh končí šťastne, myslím si, že viac ho čítať nebudem. U mňa za 3 hviezdičky aj to so škrípajúcimi zubami.