zp87 zp87 komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

O trochu víc se mi líbila Pekárna v Brooklynu, zatím jsem četla jen tyto 2, ale pořád velmi příjemné odpočinkové čtení.
Možná je to tím, ze nemám vztah k Francii, Paříži a to jejich cukroví mi přijde jako načančané nic. Ale tento příběh byl rozhodně lepší než nějaká makronka...
Docela mě štvali oba hlavní hrdinové, ona je trdlo s dětinským chováním, on je workoholik a protiva. A taky se vlastně chová jak přerostlé děcko.
Celkově to byl ale velmi příjemný příběh s popisy prostředí, které neznám. Nejvíc mě bavily scény v cukrárně s účastníky kurzu a bručounem za cukrárenským pultem (po 5ti dnech si už nevzpomenu na jméno). Tak to bude asi brzy s celým příběhem.

16.02.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Příjemné čtení, ubíhá to. Napínavě stavěný děj, kniha má lehce přes 200 stran, takže žádné zbytečné popisy. Ten konec chtěl ale ještě tak jednu kapitolu, alespoň ze 3 stránky, kde bychom se vrátili v ději k vyšetřování... Mám pocit, že jsem byla o něco ochuzena.
Skoro se mi až nechtělo věřit, že všechno tak 'dobře' dopadlo.

09.02.2022 3 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

To bylo strašné !
Kvalita literárního díla - 1
Sympatičnost hlavních postav - 1
Příběh - 2
Erotické scény - 3 (furt samá felace, až se z toho málem vybudil i můj dávicí reflex)
Humor - 5 (o to víc, že nebyl plánovaný, ale bylo to prostě směšné)
Chytlavost - 5
Dostala jsem, co jsem chtěla? - 5
Spokojenost po dočtení - 5
Bylo to strašné! Ale strašně jsem se bavila. Oproti knihám s jistě větší literární hodnotou, kterým jsem dala třeba 3, je to trochu nefér... Ale nejsem kritik, hodnotím, co mě bavilo, co méně a co ne. U čeho jsem se odreagovala a těšila se na čtení a u čeho ne.
Smlouva na lásku, no, lásku... To určitě. Ten konec byla už hodně velká blbost.
Ona je na facku, několik facek. Chápu, že ji okolnosti přinutily dělat striptérku, ale to dál? Bez řečí ho cizímu chlapovi blafnout? Přefiknout jeho zaměstnance? Jako tato baba myslela fakt jen tou svojí . Felace obchodního společníka před zraky manžela i jeho bodyguarda, na příkaz manžela... To chce hodně bujnou fantazii autora. Nádhera, jaké se z těch antihrdinů staly nakonec hrdličky.
A on? No comment. To už nejde říct slovy. Vyžívat se v sexu před zaměstnanci? A to nezmiňuju jeho chování.
Dlouho byla moje oblíbená postava Drew, ale ten pak jaksi vyšuměl.
Snad jsem ještě nečetla knihu, kdy mi byly ústřední postavy tak nesympatické. Ale opravdu mě to bavilo, fakt že jo.

04.02.2022 5 z 5

Čuníkovo úžasné dobrodružství Čuníkovo úžasné dobrodružství Emer Stamp

Opět velmi zábavné. Věřím, že děti a puberťáky zaujme především humor točící se kolem prdů, a že tato kniha jimi zavání fakt dost. Ale obsahuje určitě i hloubší myšlenky (související s přátelstvím). I jako dospělý čtenář (možná právě proto) jsem se výborně pobavila.

31.01.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Dost jsem přemýšlela, jestli 3 nebo 4 hvězdičky, nakonec dávám tři, musím totiž začít víc třídit (top knihy od méně top) a upřímně - knížka mě tak trošku zklamala.
Plusy - styl psaní, čtivý, jednoduchý, jasný. Humor, vtipné dialogy. Děj ani postavy nepůsobí zmateně. Zasazení děje do letních prázdnin a partičky dětí, střídání roku 1986 a 2016... Četlo se to velmi dobře, z tohoto pohledu klidně i 4*.
A líbí se mi, že to bylo jiné, žádný vyšetřovatel ani komisař, linie detektiva prakticky žádná.
Mínusy - tak nějak celé rozuzlení, nedotaženost, těžko to popsat - ale zkrátka konečný pocit po dočtení. A ten je asi to hlavní.
SPOILER: V jednu chvíli mě i napadlo, že pachatelem je Eddie (sběratelská vášeň), takže kdo má na svědomí hlavu, jsem si celou dobu myslela. Jen je tedy škoda, že autorka si se čtenáři víc nepohrála a velmi rychle bylo zřejmé, že on pachatelem není. Klidně to na něj mohlo ukazovat víc. Anebo na někoho z partičky. A mrzí mě, že když už se v příběhu ukázaly přízraky (Sean, pan učitel Kříďák...) tak nějak to vše vyšumnělo, přitom bylo jasné, ze nešlo jen o sny. Tak to Eddie bláznil, nebo jak? Zkrátka nedotažené...

30.01.2022 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Velmi dobrá detektivka, rozhodně mě bavila. Patří k tomu lepšímu, co jsem kdy četla, ne však k tomu nejlepšímu. A závěrečná scéna za bouře na volném prostranství - to už tady taky párkrát bylo. Naposledy jsem to viděla v Bílých kostech.
Nemůžu se ale zbavit pocitu, že příběhy Kim Stoneové mi v něčem malinko nesedí. A nemůžu přijít na to, co to je. Asi určitá roztříštěnost příběhu, odbočování, nějaké ty nesrovnalosti (souhlasím se spoilerem Bezzink), časté rozebrání vlastní minulosti vyšetřovatelky... A pak taky se mi její knihy hůře drží v ruce, přibalit si nějaký výtisk Kim Stoneové do kabelky, můžete ji rovnou použít k sebeobraně.
V každém případě, ve čtenářské výzvě splňuje hned několik kategorií - 4.kniha autorky, absence písmene A v názvu, strom na obálce, minimálně jedna postava se skrývá, další postava má fyzickou indispozici, kniha má více jak 333 stran, pro někoho jistě i 22letý věkový rozdíl. Nebyl to důvod, proč jsem knihu četla, ale pro někoho by to mohlo být inspirací.

24.01.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Tuto sérii si přečtu celou! Jednoduché, oddechové čtení, žádné drama, předvídatelný závěr, ale rozhodně zábava! Pohádka pro dospělé, asi spíš pro ženy, chápeme se... A asi není ideální číst jeden díl za druhým.
Co mi ale docela nesedělo - a asi se nemá nad tímto druhem knih tak přemýšlet - že Bella se Sophií tvořily dorty klidně s týdenním předstihem, vždyť to nemohlo být dobré! Dort je dobrý čerstvý, bože... To jako byl pak na svatbě týden starý dort, ale hlavně že dobře vypadal?
Spoiler - No a pak taky hrc frc ten konec... Nechci, nechci, nechci, vem si mě. Ale myslím, že to ani spoiler není, každému čtenáři musí být jasné, jak to dopadne, pokud tedy nečte první knihu tohoto druhu...

12.01.2022 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Mě to bavilo. Uznávám, že šlo o jednodušší čtení, ale těšila jsem se na to. Možná jsem takovou jednoduchou oddechovku zrovna potřebovala. A taky přečíst si něco od české autorky, z českých reálií. Herecké prostředí je pro mě zajímavé a u čtení jsem se často pobavila. Trochu mě překvapuje odvaha autorky, předpokládám, že panu Drábkovi se knížka moc nelíbí... Absence přímé řeči mě zprvu taky trochu dráždila, ale zvykla jsem si poměrně rychle. To hůř jsem si zvykala na Šedivku, ta mě chvílemi i iritovala.
Rozhodně si přečtu i druhý díl.

08.01.2022 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Opravdu mě chytila až druhá polovina knížky, spíš třetí třetina. Tu jsem zhltla na ex. Kdyby byla taková celá kniha, neváhala bych s 5*.
Obzvlášť ze začátku mě ale rozptylovala linie s Paulem (Katiiným manželem) a jeho průsery. Jelikož se nakonec ukázalo, že je pro příběh tato dějová odbočka zcela bezpředmětná (a já pořád čekala hlubší pointu), ubírá mi to z celkového dojmu z knihy. A pak ještě velké množství jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela.
Popis zabíjení v přímém přenosu, kdy oběť mluví se svým vrahem, nejen že není pro slabší povahy, ale taky je dle mě již na hranici toho, co je ještě normální brát jako 'požitek z kvalitního počtení' a kdy jde už o zvrácenost. A nejsem si jistá, na které straně hranice se právě nacházíme. Jistá si jsem jen tím, že si půjčím další díl. A tím, že čtení těchto pasáží mi působilo úzkost a netěšila jsem se na ně. Snad se tedy ještě vlezu do skupiny těch 'normálních' lidí.
Jo a pachatele jsem tušila, myslím, že jsem nebyla jediná.

17.11.2021 3 z 5

Devět let natvrdo Devět let natvrdo Jitka Ludvíková

Neurazí, nenadchne. Ideální na cestu, malá, lehká, skladná knížka, lepší než hledět před sebe, ovšem nabídnou - li výhledy z okna nějaká ta panoramata nebo jinak zajímavou podívanou, doporučila bych radši tu. Hodnotila bych kolem 60%. Zkrátka život mladé rodiny, která si píše deník. Občas jsou vtipní, občas jimi jen chtějí být.

21.10.2021 3 z 5

Něžný válečník Něžný válečník Johanna Lindsey

V knihovně jsem si na obálce za hlavní hrdinkou nevšimla té vesmírné lodě. Chyba, velká chyba. Ač jsem se snažila začíst, nedokázala jsem to. Ty vesmírné názvy, to, co tam řešili... Fakt ne. Chvíli jsem se řehtala, ale pak mě to začalo štvát. Možná číst to pod vlivem nějakých omamných látek, dávalo by to větší smysl. Takže toto už fakt ne.
Pro mě osobně: ODPAD.
Ale přečetla jsem jen pár stran a pak nárazově prolistovala knížku, takže nemám nárok hodnotit a nebylo by to úplně fér, proto hlasovat nebudu.

21.10.2021

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ale jo, bavilo mě to, ale rozhodně jsem čekala víc. Konec ztrácel grády, dokonce jsem listovala zpět, jestli jsem někde omylem neotočila víc stránek a nechybí mi něco, postavy mohly být mnohem víc propracované, takové trochu odfláknuté mi to přišlo. Odpočinková knížka k moři nebo na cesty. Ty 4 hvězdy jsou sice s odřenýma ušima, ale jo, zaslouží si je, na tři to pro mě nebylo. Knize (alespoň pro mě) přidal kredit fakt, že se v dialozích objevil i humor. Taková školácká 'dvojka'.

21.10.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Šetřím si Cartera, jak jen to jde. Tak dvě knihy za rok, protože jsou psány podobným stylem. ZLOBA je ale trochu jiná, vlastně o dost jiná. Od začátku je to psycho, náhodně nalezené kousky těl, okamžitě odhalený vrah, který říká, že není vrahem a vyžádá si k vyšetřování svého dávného přítele Roberta a pak bum bum bum. Byla by škoda cokoli prozrazovat. Já při čtení jen kroutila hlavou. Nenudila jsem se do samotného konce.

23.09.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Po Šelmě zklamání. Autor opět odbíhá k vědním odbornostem, ale tady se to týká informatiky, později politických a mocenských machinací, což mě až tak nezajímalo.
Biologie, chování medvědů a přírodní biotopy v minulém díle mi sedělo mnohem více.
Navíc zde byly oběťmi děti, jako asi většina lidí nepreferuju čtení o ubližování dětem a zvířatům... Takže těším se na další díl, po tom sáhnu ráda, ale tento doporučit nemůžu.

23.09.2021 3 z 5

V zajetí lásky V zajetí lásky Diana Cosby

Klasická červená knihovna, romantika, hrdá, statečná, tvrdohlavá hrdinka s modrou krví (takové dámy tehdy asi moc nebyly) a neohrožený, sexy, drsný Skot (chtěla bych věřit, že takoví chlapi byli a že občas ještě jsou). Nějaké to nahánění se, vtipkování, hádky, nedorozumění, sex, romantika... Četla jsem už i lepší, ale už i horší knihy tohoto typu.

01.09.2021 3 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Nebavilo mě to. První část jsem se donutila dočíst, druhou jsem už nečetla - obzvlášť po přečtení zdejších recenzí, kdy někteří čtenáři píší, že první díl je ten lepší. Příběh mi připadá plochý, nedospělé kličkování obou hrdinů, pak už jen hrdinky kolem možného vztahu. Ona se pořád bojí 'dovolit si zamilovat' přitom je bez závazků... Já nevím, asi jsem z takového čtení dávno vyrostla.
Ale kdybych doma neměla co číst a potřebovala něco před spaním, něco klidného, nenáročného, možná bych časem po druhé části sáhla, jen abych měla splněno. Nikdy neříkej nikdy, že.

01.09.2021 2 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Doporučuji, pokud máte rádi drsnější čtení.
Mě kniha moc bavila, rozhodně si přečtu další od autora.
Geniální vyšetřovatel, psychopatický sadistický magor, a jedna neznámá v rovnici. Velmi zajímavé vyústění.

Konečně jsem našla autora, který píše podobně jako Chris Carter, ale bohužel má jen tři knihy. ‍️

Občas je Winter asi moc geniální, ale tak nějak mě to fakt bavilo.

21.08.2021 5 z 5

Sestra smrt Sestra smrt Daniel Petr

Začátek mě chytil, ale postupně - s přibývajícími postavami, náhodami, chorvatskými a politickými záležitostmi mé nadšení ubývalo.
Po dočtení jsem spokojená, ne nadšená, dojem ve mně nezůstane dlouho, ale spokojená jsem.
Souhlasím s názory, že je příběh trochu překombinovaný. Ke konci už jsem se ani nevracela v ději, abych pochopila nějakou dílčí záležitost.
Ale velmi dobře rozvitý příběh na podnět nedávné kauzy z Rumburku.

25.07.2021 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

A sakra, tak tady bych dala nejradši 6 hvězd, už nějakou dobu mě kniha tak nezaujala a nešokovala.
Nejdřív mi trochu vadilo, že je to takové Light krimi čtení, jen jedna mrtvá a ještě to vypadá na skoro přirozenou smrt (jsem zvyklá na věští drasťárny typu Chris Carter), ale ona ta drasťárna přijde v té psychologické linii. A rozhodně to stojí za to.
Navíc většinou mám problém u skandinávských autorů se jmény osob a míst, špatně se mi pamatují a blbě se mi orientuje v příběhu, takže nemůžu říct, že bych se začetla hned.
Ale po prvních asi sto stranách (ty bych ocenila tak 3-4 hvězdičky), kdy se čtenář musí zorientovat v ději a přiznám se, občas mě rušilo skákání na současnost a zimu roku 1987, to začalo nabírat ten správný spád, od půlky knihy (kniha má 400 stran) jsem se nemohla odtrhnout a posledních sto stran byl hukot. Tak jsem se nemohla odtrhnout od čtení, že jsem zůstala na sluníčku déle, než by bylo vhodné a zaplatila jsem za dočtení knížky krutou daň, i Panthenol je na spáleniny slabý. Tak nějak vlastně držím basu s hlavní hrdinkou, dost příhodné. Popálená kůže je fakt masakr.
V psychologickém ohledu si člověk najde něco ze svého nitra u postav, takže mě hodně zasáhl Heddin příběh.

Spoiler:
Naopak jsem od začátku moc nesympatizovaka s Iben... Vlastně mi docela i vadila, navzdory tomu, co se jí stalo. A mému srdci se od samého začátku nelíbila ani Steph. Ha, jak zajímavé... No já bych si tyto holky za kámošky rozhodně nevybrala.

12.05.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Čteno po Němém křiku jako druhá kniha, (2.-5.díl) nebyl v knihovně k dispozici. Ale po 'dávám tomu šanci 100 stran', i když tady jsem dala více, protože po prvním díle jsem od knihy i více čekala, skončila nakonec kniha zpět v knihovně.
Pořád samá Alex. Kim nebyla schopna ani vyšetřovat aktuální případ, protože pořád dokola řešila Alex. A navíc jsem měla zmatek i v postavách. Možná to bylo ale i tím rozrušováním děje. Raději jsem sáhla po jiné knize, která mě tak neiritovala a bavila mě mnohem více.
Jednou ale asi ještě dám zbytku série šanci. Pokud ovšem Kim Stoneovou nepředběhnou jiné série, které mě budou bavit víc. Třeba na něco ve stylu Carterova Roberta Huntera.

09.05.2021