Zlatinka.Emilly Zlatinka.Emilly komentáře u knih

Stopa Stopa Holly Webb

Moc pěkná knížka, ale po dvou kapitolách jsem vzdala pokračovat ve večerním čtení pro vnučku. Myslím si, že tak za dva-tři roky si ji přečte sama a bude se jí líbit. Kniha je protkaná pěknými ilustracemi.

14.11.2021 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Docela síla, vždy když jsem si představovala, že jejich svíčka brzy dohasne. Zajímavě zpracované téma a myslím si, že by nebylo na škodu, trochu se zamyslet nad tím, co kdyby "mě" zbýval den života? Jak by se jedinec zachoval? Co by bylo pro něj prioritou? Až mi z toho zatrnulo.

30.10.2021 5 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Příběh pěkný, moc dobře se mi kniha četla. Postava Emmy mi byla sympatická, Nathan by zasloužil přes držku. Prý se už píše druhý díl (?) možná se jen čeká na překlad, tak se už teď těším na pokračování.

08.08.2021 5 z 5

V jiné době V jiné době Jillian Cantor

Suprácká kniha, od Jillian moje první, ale rozhodně ne poslední. Trochu mě zarazila červí díra, ale jo, v pohodě, pokud v tomhle figuruje Albert Einstein, tak nemám námitek. Hanna, kladná postava příběhu, mě byla velice sympatická a smutné bylo, jak musela prožívat odchody své lásky, jak trpělivá byla, než se k ní opět vrátil, jen kdyby věděla ... Housle, snad největší Hannina láska, by mohly být hlavní postavou tohoto příběhu. Od nich vše začalo, u nich vše končilo.

18.07.2021 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na rozdíl od ostatních komentářů mě kniha zklamala. Očekávala jsem víc, podle vyprávění o obsahu knihy. Spíš si myslím, že šlo tehdy o vyprávění obsahu filmu. Kniha mě nezaujala, zbytečné sáhodlouhé vyprávění o ničem mě fakt neoslovilo. Knihu jsem prolistovala letem světem a dál se k ní už nehodlám vracet.

29.06.2021

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Opět pěkná kniha od Diane Chamberlainové. Jen mě docela rozčilovalo to, jak každý pokládal Annii O´Neillovou za světici a připomínky toho, že kdo ji jednou poznal, už na ni nemohl zapomenout. Světice, která žila volný život .. jehož pozdější odhalení změní životy mnoha lidí okolo. Určitě tato kniha, jako i její další díy stojí za přečtení a především k zamyšlení.

30.05.2021 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

V příběhu se nic moc nedělo, takový obyčejný život tří kamarádek v rozmezí několika měsíců. Co se mi nelíbilo, že jedna z hlavních postav nesla jméno autorky. Ale jinak se kniha četla dobře, žádná zbytečná omáčka.

13.05.2021 4 z 5

Jak jsme našli pejska Jak jsme našli pejska Jana Jelenová

Pěkně vypracované dva příběhy, vánoční a prázdninový. Kniha je na každé stránce doplněna spousty obrázků od mé favoritky paní Vlasty Švejdové. Dětem ke čtení vřele doporučuji. Prváci si knihu již dokáží přečíst samy, písmenka jsou trochu větší, než obvyklá.

25.04.2021

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

(SPOILER) Pěkná kniha. Zápletka, postupné rozuzlení .. jen jsem si říkala, nemohla Jade vyřešit svůj problém jinak? Pro Riley to musel být docela šok, když se jí sestra po x letech změní v matku. Na tuhle spisovatelku určitě nezanevřu, už teď poslouchám od ní audioknihu.

25.04.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nedokážu pochopit, že někdo označuje takovouto knihu jako skvělou. Ona vůbec není skvělá, je to bolestná vzpomínka na holocaus, je to drásající bezmocnost, když se sžijete s těmi, kdo aniž by cokoli provedli, museli zaujmout místo v koncentrácích. Jejich bolestné myšlenky na rodiče, prarodiče, sestry, braty, manžely, děti, kamarády ... kteří zažívali kruté podmínky zacházení, zimu, hlad, těžkou práci,bití ... je na tom něco skvělého??? Nedokážu ani pomyslet na to, že by se někdo z mé rodiny mohl dostat na takováto místa a někdo, kdo by se bavil četbou, by řekl jéé to bylo ale skvělé!! Přesto dávám pět hvězdiček, protože je nutné si tyto bolestné prožitky připomínat a usilovat, aby se to už nikdy neopakovalo.

31.01.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jsem rozporuplná, nevím... líbilo se mi to? Nelíbilo se mi to? Náčrt byl určitě velice zajímavý, trochu, ale opravdu jen trochu, mi to připomnělo knihu 1984 od Johna Orwela. Další kniha bez konce, o kterém může čtenář přemýšlet, kdo byli ti dva muži? Přišli pomoc nebo zahubit?

22.01.2021 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Podle anotace z obálky bych si tuto knihu nepřečetla, prostě se mi jen hodila do výzvy. Nakonec jsem nelitovala, kniha je plná napětí a od četby jsem se nedokázala odtrhnout.

03.12.2020 5 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Od této knihy jsem čekala něco jiného a něco víc. Nelíbili se mi prvky Feng šuej, s naší kulturou tohle nemá nic společného. Jsem spíš pro praktický ráz a jasné uvedení do rozhodnutí začít už konečně něco dělat. Určitě je dobré dostat pár nezaujatých rad okolo úklidu, ale tahle kniha mi opravdu nic nedala. Takže jak už jsem jinde četla u mě spíš 20/80.

06.09.2020 2 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nemám ráda brutální násilí. Občas se mi taková kniha dostane do ruky a já zjišťuji, čeho všeho je člověk schopný. Ať už se jedná o samotný akt nebo rozložitý příběh knihy. Jakoby se pisatel chtěl vyřádit a tak brutalitu stupňuje a vymýšlí nové a nové praktiky násilí. Koho to má obohatit? Ať mi nikdo neříká, že brutalita nezanechává v člověku své stopy.

10.05.2020 3 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Bláznivé, ale hezky se to poslouchalo. Chválím interpretku, která knihu opravdu skvěle namluvila. Tenhle příběh vlastně nebyl o vyšetřování vraždy, ale o rodinných vztazích, alespoň já jsem to takhle vnímala. Doporučuji.

26.04.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Pěkná kniha a i já jsem se v ní našla.

03.01.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Zpočátku se mi kniha líbila, pak jak došlo na fotbal, se příběh táhl jak štrúdl. Strašně mě štvalo Britino "HA". Poslouchala jsem jako audio knihu a tak mi některé pasáže utekly, nesedím u knihy jak u TV a proto se tolik nedokážu soustředit. Britina naivita si nakonec získala pozornost lidí okolo a myslím si, že ji měli upřímně rádi. Dnes jsem na Britin popud vyštrachala ze šuplíku na úklid jedlou sodu :) Levné, účinné a tolik nechemické. Nakonec dám plný počet bodů, právě pro tu její naivitu, přátelství a pracovitost.

22.09.2019 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Naposlouchala jsem jako audio knihu. Příběh se mě opravdu líbil a konec byl překvapující. Kdyby to nebylo místy tak táhlé, určitě bych dala o hvězdičku víc. Kdo je Lily? Že by byla další možnost výběru?

30.06.2019 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Kniha se mi líbila i nelíbila. Určitě v sobě měla hodně napětí a pokud je na titulní straně označena jako mrazivý thriller, částečně bych se k tomu přikláněla. Jenže někdy mě to připadalo jako neuvěřitelná pohádka. Někdo vejde do dveří .. já bydlet na samotě, byť s rodinou, tak s prvním soumrakem zamykám na klíč. Dále pistole zamčená ve sklepě taky ještě nikoho neochránila. A mohla bych pokračovat... Jednoznačně bych chtěla vypíchnout, že matčina výchova, která se na Nikym podepsala, by zasloužila potrestání. Tolik zmařených životů pro jednu sobeckou lásku.

22.04.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Po přečtení dvou Lutzových knih mě tahle mile překvapila, i když si Lutz neodpustil a trochu krve do příběhu dal, nejedná se o žádné morbidní popisky. Spíše je to kniha o přemýšlení, jak lehce se může stát, že člověk se stane pro druhého motivací k tomu, aby usiloval o jeho identitu. V dnešní době je opravdu těžké komukoli důvěřovat. A jak se říká, pod sluncem největší tma, i tady mohla Allie na své kůži poznat, jaké to je střetnout se s psychicky narušeným člověkem.

06.04.2019 4 z 5