Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Světový bestseller Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s feng-šuej nabízí zcela nový přístup, JAK SI DÁT ŽIVOT DO POŘÁDKU. A kdo to nepotřebujeme? Karen Kingstonová tu s nadhledem a humorem zkoumá, co nepořádek vlastně je, proč jej máme a co výměnou za všechny zbytečnosti získáme – energii, čas a radost ze života! Karen King... celý text

Karen Kingstonová je světově uznávaná specialistka na očistu prostoru, učení feng-šuej a životní styl. Její kniha Zbavte se nepořádku s feng-šuej se stala světovým bestsellerem a klasikou žánru a byla přeložena do 27 jazyků pro více než dva miliony čtenářů.
Karen Kingstonová knihu přepracovala a rozšířila a toto české vydání vychází z poslední verze knihy, kterou autorka již pokládá za definitivní.

Karen Kingstonová svým přístupem odkazuje k Sigmundu Freudovi, který zastával názor, že „pořádek umožňuje člověku nejlepší využití času a šetří jeho psychické síly“. Podobně Karel Čapek soudil, že „nic tak člověka nepovzbudí, jako dát něco do pořádku, ať je to co chce“.

Takže: Máte pocit, že všeho je prostě moc, cítíte se zavaleni zbytečnostmi a toužíte se osvobodit? Využijte energie, s níž je tato kniha napsána a která přechází na čtenáře, a starého čínského učení feng-šuej o harmonickém uspořádání prostoru, které se dnes používá i v architektuře a v interiérovém designu. Pomáhá člověku získat více energie, radosti, životního štěstí a také pocit svobody!

Kniha Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s feng-šuej byla nominována do soutěže „Nejkrásnější knihy roku“. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269717/zbavte-se-neporadku-s-feng-suej-aal-269717.jpg 4.545
Literatura naučná, Dům a byt
Vydáno:, Orsini

ji7967

Tahle kniha je fakt skvělá... a nemusíte mít zrovna doma nepořádek (i když člověk si uvědomí, že má vlastně spoustu strašně "potřebných" věcí)... Doporučuji!

Turiel11

Skvělá kniha, která vám pomůže udělat si pořádek nejen doma, ale i v sobě.

sira

Kniha opravdu stojí za přečtení. Pročítám postupně knihy o zbavování se nepotřebných věcí a praktikování feng-šuej a nikdy bych nečekala, jak mne knihy dokáží ovlivnit. Za krátkou dobu jsem toho vytřídila hodně (současně plánuji stěhování, takže načasování je skvělé) a hodně věcí jsem si uvědomila. Ke knize se za čas zase vrátím, určitě tam zase objevím něco jiného.

Zmiu

Tuhle knihu jsem si půjčila a vzápětí na to koupila. Už jsem se nějakou dobu zabývala vyhazováním, ale pořád to nebylo ono. Až teď jsem se konečně rozhoupala, že i nějaké věčné poklady pošlu dál. Akorát tu kapitolu o tělesné očistě beru z rezervou, protože na to téma se názory různí, myslím, že se autorka neměla pouštět tak daleko. Ale co se týče vyklízení, tam mě chytla za srdce. V některých kapitolách jsem se musela smát, jak to sedělo na mě i na některé lidi, co znám.

Mathiola8

Úžasná kniha, psaná s lehkostí. Ráda se k ní vracím. Určitě doporučuji

motolka
29.12.2016

Perfektní knížka se spousty nápadů.

katynais
01.12.2015

Určitě mě inspirovala, par rad mi pomohlo a vytřídila jsem i nepotřebné věci, ale byly tam i části, které mě moc nezajímaly, protože se týkali spíše lidí (Američanů), kteří maj baráky plný bordelu.

LordSnape
07.01.2015

Vážená Karen, moc Vám děkuji za Vaši knihu "Zbavte se nepořádku s feng-šuej". Díky ní jsem si uvědomil spoustu věcí. Nikdy předtím jsem ani náznakem netušil, jak skvěle pochopitelné a jednoduché je tohleto učení starých Číňanů. Je to úplně fascinující. Prvně jsem si udělal tabulku Bagua, abych se rozhlédl, kde je ta pomyslná žába na prameni. A hle, v sektoru vztahů a lásky, mi překážela má přítelkyně. Sbalil jsem jí tedy věci a vyhodil jí z domu! A hned bylo v ložnici uklizeno! Má koupelna je též jako vyměněná a na zemi se dokonce už neválí žádný ručník. V oblasti prosperity a bohatství jsem zas našel nějaké staré mince, odznáčky a jiné krámy po pradědečkovi a tak jsem se jich také zbavil, určitě brzy zbohatnu. Moc se na to těším.

Fascinující bylo, jak jsem zjistil díky Vám, že by bylo dobré doma uklízet. Nikdy předtím jsem si to neuvědomil. Odstranil jsem i přebytečné věci, které se mi válely na místech jako rohy jednotlivých pokojů či sklepy. Osobně se mi ve Vaší knize líbily i dopisy od čtenářů a vysvětlení k Vaší úžasné osobě, jak cítíte jednotlivé energie a jak jste se z úplného nic díky tomuto učení vypracovala až k vysněnému bydlení na Bali. Přeji Vám to. Určitě jste musela dřít jako kůň. Když jsem při uklízení postupoval dál dle Vaší knihy a zjistil, že mám doma i zbytečně moc knih, které znám nazpaměť a mám je tak zažité, že je vlastně už nepotřebuji, rozhodl jsem se jich všech zbavit. Nyní má knihovna obsahuje jen nepřečtené svazky a ty naučné, které jsou nezávadné s aktuálními informacemi, přesně jak jste radila. :-)

Vůbec nejdůležitější byly pro mě kapitoly o pročištění střev. Už chápu, proč jsem byl pořád tak nemocný! Dokonce i nový přítel Richard si můj konečník pochvaluje, jak je nyní čistý a bez zbytečných překážek. Pečlivě sleduji každý exkrement a zapisuji si, po jak dlouhé době chodím i na záchod. Je skvělé se jít vykadit téměř pár hodin po konzumaci jídla. Přestal jsem krkat, prdět, potit se a smrdět. Jak jsem předtím mohl vůbec tak žít? Když jsem zbavil nepořádku uvnitř, dal jsem se i na zlepšení své stravy. Nyní jen zobu a piji čistou vodu. Vyřadil jsem všechno nebezpečné jídlo jako mléčné a tučné výrobky, polotovary, hotová jídla z restaurací, samozřejmě i jedy jako maso, cukr a pšenici. Alkohol a cigarety pro mě již neexistují! Cítím se nyní jako vyměněný a to jen díky Vám! Můj život nabral nový směr a já tímto dopisem děkuji z celého, vroucího srdce. Stan

ajaworld
16.02.2014

Tak tahle knížka je opravdu výborná, poskytuje mnoho praktických rad, jak debordelizovat svůj život. Vlastně jsem to věci, které i intuitivně dělám, ale je příjemné o tom číst. Není to žádné plytké a sladké "new age". Ze své zkušenosti vím, jak se zbavováním věcí stávám lehčí a šťastnější, jak se uleví prostoru. Skutečně vřele doporučuji každému !

Eleanorra
09.04.2013

Zbavte se nepořádku s feng-šuej si klade za cíl zvednout vás ze židle a jít něco udělat s věcmi, které si možná někde pozvolna kupíte. Jsou zde nastíněny důvody, proč si většina z nás má tendenci uchovávat nepotřebné věci. Úklid je v knize pojat jako určitý rituál očisty - nejen té fyzické, ale i psychické. Kniha je pěkně strukturovaná, tipy pro vytřídění věcí jsou řazeny dle jednotlivých místností v bytě či domě. Co mně trošku vadilo, bylo mnoho, pro mě nelogických, happy-endů ve stylu "uklidíte - vyhrajete v loterii" apod. Jinak ale zajímavý titul o tom, jak naše prostředí může ovlivňovat to, jak se cítíme.