Zbavte se nepořádku s feng-šuej

od:


KoupitKoupit eknihu

Světový bestseller Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s feng-šuej nabízí zcela nový přístup, JAK SI DÁT ŽIVOT DO POŘÁDKU. A kdo to nepotřebujeme? Karen Kingstonová tu s nadhledem a humorem zkoumá, co nepořádek vlastně je, proč jej máme a co výměnou za všechny zbytečnosti získáme – energii, čas a radost ze života! Karen Kingstonová je světově uznávaná specialistka na očistu prostoru, učení feng-šuej a životní styl. Její kniha Zbavte se nepořádku s feng-šuej se stala světovým bestsellerem a klasikou žánru a byla přeložena do 27 jazyků pro více než dva miliony čtenářů. Karen Kingstonová knihu přepracovala a rozšířila a toto české vydání vychází z poslední verze knihy, kterou autorka již pokládá za definitivní. Karen Kingstonová svým přístupem odkazuje k Sigmundu Freudovi, který zastával názor, že „pořádek umožňuje člověku nejlepší využití času a šetří jeho psychické síly“. Podobně Karel Čapek soudil, že „nic tak člověka nepovzbudí, jako dát něco do pořádku, ať je to co chce“. Takže: Máte pocit, že všeho je prostě moc, cítíte se zavaleni zbytečnostmi a toužíte se osvobodit? Využijte energie, s níž je tato kniha napsána a která přechází na čtenáře, a starého čínského učení feng-šuej o harmonickém uspořádání prostoru, které se dnes používá i v architektuře a v interiérovém designu. Pomáhá člověku získat více energie, radosti, životního štěstí a také pocit svobody! Kniha Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s feng-šuej byla nominována do soutěže „Nejkrásnější knihy roku“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269717/zbavte-se-neporadku-s-feng-suej-aal-269717.jpg 4.568
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Dům a byt
Vydáno:, Orsini
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Přidat komentář
Stoklaska
19. října

V dnešní záplavě "uklízecích" knih se mi kniha zdála spíše průměrná.

Varvara
10. září

Myslím, že nejsem vyloženě bordelář a chaotik, který neví, kde co má, a nemám ani problém sem tam něco vytřídit (časté stěhování mě naučilo). Ale i tak mě tahle kniha přiměla zbavit se věcí, kterých bych se předtím zbavovala těžko, tedy hlavně dárků od lidí, kteří už v mém životě nejsou. Pomohla jednoduchá věc - uvědomit si, jaké pocity převažují, když se na tu věc podívám nebo ji vezmu do ruky.
Na rozdíl od jiných komentujících se mi líbí, že Karen píše i o očistě těla. Bere to prostě komplexně (píše i o duševní hygieně) a to je za mě správný přístup. Ostatně párkrát do roka provádím šankaprakšalanu, tedy autorčinu apelu na čištění (nejen) střev rozumím. Škoda, že v knize není návod na její bylinnou očistu.
O feng-šuej kniha až tak není. Četla se mi snadno. Oceňuju formát, který se dobře drží i v MHD.
Opravdu působí stimulačně a jsou v ní velmi konkrétní návody. Celkově je sdělení knihy o dost hlubší než jen "nechcete-li mít doma nepořádek, musíte uklízet". Takže doporučuju.

Peace
14. července

"Nepořádek se hromadí tam, kde energie stagnuje, a naopak, energie stagnuje tam, kde se hromadí nepořádek."

Hodně zajímavá a poučná kniha nejen o materiálním nepořádku. Myslím, že by si ji měl přečíst každý.

IVANA0123
17. května

Pár knížek o nepořádku, tedy spíš o umění dělat pořádek, jsem v ruce měla a musím říct, že pokud bych měla vybrat jednu, tak tuhle. Dobře se čte, má hlavu a patu a vlastně je i o tom jak udělat pořádek v sobě. Pokud v tomto směru potřebujete nakopnout, doporučuji.

Kryštofka
26. března

Není špatné připomínat si co a jak a kniha taky není špatná. Jen kdyby se všichni ti autoři netvářili jako vynálezci feng-šuej. Přitom je to jak přes kopírák a to byl do češtiny přeložen jen zlomek.

Filatov
12. února

Přečteno za jediný den (vybíral jsem si kapitoly, které pro mě byly užitečné). Inspirující a užitečné, protože jsem se zase dozvěděl trochu a sobě samém. Každý doma máme kousek svého nepořádku ne? A myslím tím jak v sobě, tak ten materiální nepořádek. Knihu po přečtení dám svému kolegovi z práce (notorickému bordelářovi), tak třeba mu pomůže :-)

kapr
29.11.2017

Komentář:
Autor/ka knihy: Karen Kingston(ová)
Titul: ZBAVTE SE NEPOŘÁDKU s feng-šuej

C1/z úvodu/: Jeden z nejzajímavějších aspektů feng-šuej, na který jsem se také v této knize soustředila, je mřížka „bagua“. Používá se k určení míst, kde se nacházejí jednotlivé součásti vašeho života v domě či bytě, který obýváte. (Toto je můj vlastní „překlad“, bez znalosti originálu.) Jde o úpravu původního překladu Evy Veselé, který zněl následovně: „na který se také budu v této knize soustředit“.

Stručně: Kniha se zaměřuje na vybuzení maximální aktivity čtenáře. Jde o to aby si uklidil a udělal pořádek ve svém obydlí, v životě, i ve vlastním těle. Mřížka bagua mu pak pomůže s lokalizací zón v jeho obydlí i jejich vlivu na jednotlivé aspekty vlastního života.

Pocit: Výborná kniha, pomůže Vám jak s rozhodnutím začít, tak následně i v dalším průběhu vašeho života. Protože je zaměřena na motivaci očekávejte od ní především zpočátku podporu pro vaše rozhodnutí i počáteční aktivitu. Uklidit v bytě i životě si budete muset nakonec sami. Mřížka bagua spojí místa vašeho obydlí s jednotlivými aspekty vašeho života. Kde nejdříve (nejlépe všude), a jak rychle si doma i v životě uklidíte a uděláte pořádek už je jenom na vás.

Hodnocení: Motivaci je nutné proměnit v činy. Kniha pomůže, objasní základy a stanoví postup. Je nutné se k ní vracet. Pořádek po zjednání nápravy je napříště už nutno udržovat, ne jej jen čas od času vytvářet. Neslibujte si od knihy příliš. Přesto si myslím, že vám bude dobrým pomocníkem.

C2/ze závěru/: Zbavujete-li se nepořádku ve všech jeho formách, obnovujete jasnost a jednoduchost. Když kolem sebe máte jen věci, které potřebujete na své osobní cestě, místo abyste se zanášeli věcmi, které vaši cestu zatemňují a strhávají vás zpátky, pak je pro vás daleko snazší se napojit na svou duchovní cestu. A až se vás zmocní pocit klidu a prožitek smyslu, který se s klidem pojí, už nikdy nebudete mít potřebu nepořádku.

Shrnutí: Získal jsem silnou motivaci, realizace nebude jednouchá. Věnovat se tabulce bagua.

Damato
05.11.2017

Superlativa ze mě padají jak právě padající čerstvý sníh. Prostudování této knihy mi pomohlo k úklidu nejen ve skříni, plné dávno nenošených věcí, ale především i vyluxování duše , zaneřáděné zbytečnostmi, které zatěžují a táhnout k zemi. . Pozitivní energie ze mě čiší na všechny strany a napadá mě jediné, LIDÉ ČTĚTE.

daza.dt
27.10.2017

Super, kniha. Doposud asi ta nejlepší co jsem s touto tématikou četla, kam se hrabe Marie Kondo a její Zázračný úklid.
Rozhodně všem doporučuji.

Mr.Fox
25.10.2017

Inspirující a motivační. Určitě si své místo v knihovně zaslouží. Přestože jsem člověk pořádný, věcí mám pomálu, hecla mě kniha k vyhazování a úklidu. Účel tedy splnila. Obavy z masírování a přesvědčování o technice feng-šuej a jí podobných se rozplynuly po pár stranách - bod navrch. Další za několik opravdu neuvěřitelných a vtipných citací dopisů od čtenářů, které mě dostaly do kolen. Bonusem knihy je, že nabízí i úklid tělesný a duševní. Ten tělesný je třeba brát s nadhledem, ale něco na tom bude... A ten duševní - ruku na srdce, každý sám dobře ví, v čem by mu prospěla změna. Fajn čtení!!

jarmik
05.10.2017

Účelem této příručky je motivovat k akci a tuto funkci plní. Příručka vede čtenáře k prožití radosti a osvobozujícího pocitu z vyházení starých krámů. Málo platné, překonání lenosti a nechuti k obtížnému úkolu a udělání si pořádku je hluboce správnou a zdravou činností.

petrakočárová
03.09.2017

Rozhodně stojí za přečtení.

ji7967
11.08.2017

Tahle kniha je fakt skvělá... a nemusíte mít zrovna doma nepořádek (i když člověk si uvědomí, že má vlastně spoustu strašně "potřebných" věcí)... Doporučuji!

Turiel11
10.07.2017

Skvělá kniha, která vám pomůže udělat si pořádek nejen doma, ale i v sobě.

sira
04.06.2017

Kniha opravdu stojí za přečtení. Pročítám postupně knihy o zbavování se nepotřebných věcí a praktikování feng-šuej a nikdy bych nečekala, jak mne knihy dokáží ovlivnit. Za krátkou dobu jsem toho vytřídila hodně (současně plánuji stěhování, takže načasování je skvělé) a hodně věcí jsem si uvědomila. Ke knize se za čas zase vrátím, určitě tam zase objevím něco jiného.

Zmiu
14.01.2017

Tuhle knihu jsem si půjčila a vzápětí na to koupila. Už jsem se nějakou dobu zabývala vyhazováním, ale pořád to nebylo ono. Až teď jsem se konečně rozhoupala, že i nějaké věčné poklady pošlu dál. Akorát tu kapitolu o tělesné očistě beru z rezervou, protože na to téma se názory různí, myslím, že se autorka neměla pouštět tak daleko. Ale co se týče vyklízení, tam mě chytla za srdce. V některých kapitolách jsem se musela smát, jak to sedělo na mě i na některé lidi, co znám.

Mathiola8
10.01.2017

Úžasná kniha, psaná s lehkostí. Ráda se k ní vracím. Určitě doporučuji

motolka
29.12.2016

Perfektní knížka se spousty nápadů.

katynais
01.12.2015

Určitě mě inspirovala, par rad mi pomohlo a vytřídila jsem i nepotřebné věci, ale byly tam i části, které mě moc nezajímaly, protože se týkali spíše lidí (Američanů), kteří maj baráky plný bordelu.

LordSnape
07.01.2015

Vážená Karen, moc Vám děkuji za Vaši knihu "Zbavte se nepořádku s feng-šuej". Díky ní jsem si uvědomil spoustu věcí. Nikdy předtím jsem ani náznakem netušil, jak skvěle pochopitelné a jednoduché je tohleto učení starých Číňanů. Je to úplně fascinující. Prvně jsem si udělal tabulku Bagua, abych se rozhlédl, kde je ta pomyslná žába na prameni. A hle, v sektoru vztahů a lásky, mi překážela má přítelkyně. Sbalil jsem jí tedy věci a vyhodil jí z domu! A hned bylo v ložnici uklizeno! Má koupelna je též jako vyměněná a na zemi se dokonce už neválí žádný ručník. V oblasti prosperity a bohatství jsem zas našel nějaké staré mince, odznáčky a jiné krámy po pradědečkovi a tak jsem se jich také zbavil, určitě brzy zbohatnu. Moc se na to těším.

Fascinující bylo, jak jsem zjistil díky Vám, že by bylo dobré doma uklízet. Nikdy předtím jsem si to neuvědomil. Odstranil jsem i přebytečné věci, které se mi válely na místech jako rohy jednotlivých pokojů či sklepy. Osobně se mi ve Vaší knize líbily i dopisy od čtenářů a vysvětlení k Vaší úžasné osobě, jak cítíte jednotlivé energie a jak jste se z úplného nic díky tomuto učení vypracovala až k vysněnému bydlení na Bali. Přeji Vám to. Určitě jste musela dřít jako kůň. Když jsem při uklízení postupoval dál dle Vaší knihy a zjistil, že mám doma i zbytečně moc knih, které znám nazpaměť a mám je tak zažité, že je vlastně už nepotřebuji, rozhodl jsem se jich všech zbavit. Nyní má knihovna obsahuje jen nepřečtené svazky a ty naučné, které jsou nezávadné s aktuálními informacemi, přesně jak jste radila. :-)

Vůbec nejdůležitější byly pro mě kapitoly o pročištění střev. Už chápu, proč jsem byl pořád tak nemocný! Dokonce i nový přítel Richard si můj konečník pochvaluje, jak je nyní čistý a bez zbytečných překážek. Pečlivě sleduji každý exkrement a zapisuji si, po jak dlouhé době chodím i na záchod. Je skvělé se jít vykadit téměř pár hodin po konzumaci jídla. Přestal jsem krkat, prdět, potit se a smrdět. Jak jsem předtím mohl vůbec tak žít? Když jsem zbavil nepořádku uvnitř, dal jsem se i na zlepšení své stravy. Nyní jen zobu a piji čistou vodu. Vyřadil jsem všechno nebezpečné jídlo jako mléčné a tučné výrobky, polotovary, hotová jídla z restaurací, samozřejmě i jedy jako maso, cukr a pšenici. Alkohol a cigarety pro mě již neexistují! Cítím se nyní jako vyměněný a to jen díky Vám! Můj život nabral nový směr a já tímto dopisem děkuji z celého, vroucího srdce. Stan

ajaworld
16.02.2014

Tak tahle knížka je opravdu výborná, poskytuje mnoho praktických rad, jak debordelizovat svůj život. Vlastně jsem to věci, které i intuitivně dělám, ale je příjemné o tom číst. Není to žádné plytké a sladké "new age". Ze své zkušenosti vím, jak se zbavováním věcí stávám lehčí a šťastnější, jak se uleví prostoru. Skutečně vřele doporučuji každému !

Eleanorra
09.04.2013

Zbavte se nepořádku s feng-šuej si klade za cíl zvednout vás ze židle a jít něco udělat s věcmi, které si možná někde pozvolna kupíte. Jsou zde nastíněny důvody, proč si většina z nás má tendenci uchovávat nepotřebné věci. Úklid je v knize pojat jako určitý rituál očisty - nejen té fyzické, ale i psychické. Kniha je pěkně strukturovaná, tipy pro vytřídění věcí jsou řazeny dle jednotlivých místností v bytě či domě. Co mně trošku vadilo, bylo mnoho, pro mě nelogických, happy-endů ve stylu "uklidíte - vyhrajete v loterii" apod. Jinak ale zajímavý titul o tom, jak naše prostředí může ovlivňovat to, jak se cítíme.