V jiné době

O tom, že ani válka nedokáže vzít lásku a naději, vypráví příběh Maxe a Hanny. Osudová láska mezi majitelem knihkupectví a talentovanou houslistkou se rozhoří v roce 1931 v Německu. Doba jim nepřeje, protože Hanna je židovka… Hlavní hrdinka se v roce 1946 probere z bezvědomí na louce nedaleko Berlína. Posledních deset let života zmizelo kdesi v mlze. Netuší, co se stalo s Maxem. Léta plynou, Hanna spolu s hudbou putuje Evropou a nakonec odchází do Ameriky. Stále ji pronásleduje zapomenutá minulost a osud její životní lásky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434777/big_v-jine-dobe-oqY-434777.jpg 482
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

In Another Time, 2019

Kniha V jiné době

čef

Kniha se zabývá nekonečnou láskou v časoprostoru, tedy trochu scifi. Hlavně však znovu objevuje hrůzy hitlerovského režimu ve vztahu k židovskému obyvatelstvu. Není to však plytké, fantasy linka se dá dobře spolknout. Určeno však samozřejmě především romanticky založeným čtenářům.

Martina1725

Příběh vtáhne, ale trochu jsem zklamaná z prvku fantasy. Čekala jsem spíš historicko-romantický román.

Corly
28.12.2021

Moc ráda řadím mezi svoje TOPky! :-) Tušila jsem jen od pohledu, že to bude krásné čtení a i když i mě trochu znejistila ,,ta skříň", nakonec do celého děje vhodně zapadla. Spíš melancholický a komorní příběh dvou sympatických postav, kterým prostě musíte fandit...čistá a křehká láska, šílená doba, vášeň k hudbě, napínavý děj, skříň :D ...psáno stylem, že prostě nejde přestat číst...konce mi bylo líto...:-(
Kdyby to šlo, tak 10 hvězdiček! :-)

Aaloha
02.11.2021

Kniha se mi líbila, mám ráda válečné příběhy. Ze začátku mi tam vadila ta "tajemná" skříň, ale vlastně to tam hezky zapadlo a vytvořilo příběh o lásce. Hezky a svižně se kniha četla. Jsem spokojená, trochu jiný příběh s židovskou tématikou.

Charlotta30
02.10.2021

(+ SPOILER) Knihy z dob II. svět. války a celkově z historie mám ráda. Proto jsem i v knihovně sáhla po této knize.
Kniha velmi dobře popisuje II.svět. válku v Německu a život Židů za Hitlera.
Příběh dvou milenců je zajímavý, jen se mi do takové knihy nelíbili prvky sci-fi.
Samotný příběh Hanny je poutavý a dobře zpracován. Prožila si opravdu těžké období a dlouho si dávala po válce život dohromady. Její lásku s Maxovi jsem nechápala, ale láska je láska. To byl smysl celé knihy. Já bych takového chlapa, co každou chvíli zmizí bez vysvětlení, nechtěla. Líto mi bylo Stuarta, který vlastně celý život čekal a nikdy nebyla Hanna celá jeho.

Terazky
01.08.2021

Na romantické příběhy a lásku opravdu vůbec nejsem a nevyhledávám to ani ve filmech... ani v knihách. Ale tuhle jsem dostala na Vánoce, a jako všechny knižní dárky čekají ve frontě, až na ně taky přijde konečně řada. Přiznám se, že jsem nebyla nadšená, že kniha vypráví o lásce dvou lidí. Ale za prvé: dostala jsem ji jako dárek, a za druhé se odehrává v období před a po druhé světové válce, což je mimo jiné téma mého několikátého zájmu - proto jsem se odhodlala a přečetla. Za dva dny...
Jak píší někteří přede mnou - ono "cestování" mi celou dobu vadilo, dokud jsem se nedostala na úplný konec knihy. Byla jsem nadšená a unesená velmi zajímavým příběhem a živými postavami, které momentálně z mysli jen tak nepustím. A objevila jsem novou spisovatelku :)

Zlatinka.Emilly
18.07.2021

Suprácká kniha, od Jillian moje první, ale rozhodně ne poslední. Trochu mě zarazila červí díra, ale jo, v pohodě, pokud v tomhle figuruje Albert Einstein, tak nemám námitek. Hanna, kladná postava příběhu, mě byla velice sympatická a smutné bylo, jak musela prožívat odchody své lásky, jak trpělivá byla, než se k ní opět vrátil, jen kdyby věděla ... Housle, snad největší Hannina láska, by mohly být hlavní postavou tohoto příběhu. Od nich vše začalo, u nich vše končilo.

Szilvia1
24.06.2021

Knížka je krásně napsaná,trošku mě zarazilo to cestování časem,ale jinak je to krásně napsaný milostný příběh dvou lidí,který se míjejí,a když už se setkají,tak si myslí,že už budou navždy spolu ale zase se odloučí od sebe,ale bude to už poslední krát a navždy.Krásná knížka.Doporučují.