Zirvith Zirvith komentáře u knih

☰ menu

Alfa bohyně Alfa bohyně Eva Paclíková

Kniha je hezky napsaná, dobře se čte, je v ní všechno krásně vysvětleno, ale nejsem si jistá, jestli pomůže zrovna mně. O zákonu přitažlivosti už nějakou dobu vím (možná jen pár let), věřím že funguje, nicméně u mě nefungoval nikdy :-) Opravdu bych chtěla věřit tomu, že v tomhle nejsem výjimka a že může fungovat i u mě, ale... Zatím jsem nebyla schopná přijít na to, jak to udělat :) Ovšem stále věřím tomu, že na to jednou přijdu.. nic jiného mi taky nezbývá.
Ono to sice zní moc hezky, že člověk může mít úplně cokoliv chce, ale... není tak jednoduché toho docílit, bohužel. Já sama jsem na tom celý život docela bídně ve všech možných oblastech a zatím nepomohlo vůbec nic. I když se pokouším o nějaké změny.
Ale rozhodně bych tuhle knihu doporučila alespoň přečíst každému - obzvlášť těm, co o tomto tématu ještě nic neví.

01.04.2024 5 z 5


Mýtné Mýtné Cherie Priest

Hlavně ze začátku hodně zdlouhavý a nudný děj. Tedy asi tak první tři kapitolky. Později začala být kniha místy napínavá a tajemná. A ke konci už se to četlo úplně samo. Takže nakonec se mi to i přes tahle nízká hodnocení docela líbilo. Ale nejvíc mě zaujala ta obálka, ta je naprosto dokonalá.

29.03.2024 4 z 5


Eugenie Eugenie Cynthia Harrod-Eagles

Celkem pohodová kniha z mé oblíbené doby. Dobře se četla.

11.02.2024 3 z 5


Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Ale jo, kniha docela ušla. Příběh sice průměrný, ale jinak se to četlo dobře a snadno.

28.01.2024 3 z 5


Zrádce Zrádce Shannon Drake (p)

Pro mě asi jedna z nejlepších knih Shannon Drake. Moc se mi líbila, byla krásně čtivá. Postavy sympatické a alespoň jsem se dozvěděla něco málo i o tomto období.

20.01.2024 5 z 5


Na kolenou Na kolenou Meredith Wild

Celkem fajn kniha, dobře se četla. Líbilo se mi téma a situace mezi postavami, jen mi přišlo že je tam až moc těch erotických scén.

30.12.2023 3 z 5


Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Kniha se četla celkem dobře a snadno, nenudila mě. Jen ze začátku se mi nelíbila myšlenka o Edianech, přišlo mi to až moc velká fantasy, ale rychle jsem si zvykla a pak už mi to tak divný nepřipadalo. A vlastně o Janě Greyové jsem snad dosud ani neslyšela :)

30.10.2023 4 z 5


Záhada zamčeného pokoje Záhada zamčeného pokoje Per Wahlöö

Tahle kniha byla docela utrpení. Čteno jenom kvůli výzvě. Docela nudné a nezáživné, ovšem chvílemi jsem se do děje i trochu víc začetla.

03.09.2023 2 z 5


Vražda v kryptě Vražda v kryptě Irina Shapiro

Kniha byla docela čtivá a celkem zajímavá. I postavy byly fajn.

30.07.2023 4 z 5


Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jo, celkem čtivá kniha, ale ani mě příliš nenadchla :)

17.07.2023 4 z 5


Královský nach tě neochrání Královský nach tě neochrání Ludmila Vaňková

Asi moje první kniha od Vaňkové. Ze začátku jsem mi připadala poněkud složitá a déle trvalo, než jsem se do ní začetla, ale nakonec se mi kupodivu opravdu líbila. Dozvěděla jsem se spoustu nového z této doby, jak se vše odehrálo a jaké byly určité osobnosti :) Nejvíc jsem si oblíbila Elišku Rejčku a Jindřicha z Lipé a naopak mi vůbec nebyla sympatická Eliška Přemyslovna.

14.06.2023 4 z 5


Trhlina Trhlina Jozef Karika

Od Kariky jsem před Trhlinou přečetla ještě Strach a Tmu a musím říct, že Trhlina se mi z nich líbila nejméně. Není úplně špatná... Celkově se jeho knihy čtou dobře, jenom... víc jak polovinu knihy se tam téměř nic zajímavého nedělo, až na samém konci se to četlo už fakt rychle. Co se týče Tribeče, ano je to lákavé se na něj v zimě vydat, ale bohužel já se bojím obvykle potmě i doma, takže bych takový výlet asi moc nezvládla. A ohledně uvěřitelnosti příběhu - proč ne. Je to sice děsivé, ale nic co bych si nedovedla představit jako reálné. Kniha ale nutí nad příběhem docela přemýšlet.

01.05.2023 3 z 5


Krásná loupežnice Krásná loupežnice Celia Rees

Nikdy nečtu knihy dvakrát. Ale vzhledem ke Čtenářské výzvě jsem si musela jednu vybrat, tak jsem zvolila tu, která se mi před lety líbila, ale už jsem si téměř nevybavovala žádné podrobnosti. Tahle kniha se čte dobře a navíc se děj odehrává v mé oblíbené době VFR.

08.04.2023 4 z 5


Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Pierre Franckh

Docela užitečná kniha, která patří k těm, které by si měl povinně přečíst každý. Na mě bohužel tyhle věci nepůsobí, ale to neznamená, že nefungují. Sice jsem se nedozvěděla nic moc nového, ale i přesto je dobré si to celé přečíst.

25.03.2023 4 z 5


Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Celkem zvláštní kniha. Její velká část byla poněkud nudnější a zdlouhavá, ale nečetla se nejhůř. Zajímavé to však začalo být až ke konci, ale i přesto to není nic, co by mě výrazně zaujalo.

18.03.2023 3 z 5


Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Celkem fajn pokračování. Četlo se docela dobře.

03.03.2023 3 z 5


Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga. Čekala jsem sice zajímavější horor, ale četl se celkem dobře. Ano, většina knihy sice byla tak podrobná, až byla nudná, ale i přesto se to číst dalo. Ale ten konec... no prostě šílený.

23.02.2023 3 z 5


Jak změnit svoji karmu Jak změnit svoji karmu El' Tat (p)

Celkem zajímavá kniha, jedna z těch lepších na tohle téma. Je v ní spousta zajímavých informací :)

18.02.2023 4 z 5


Návraty Návraty Jan Lipšanský

Hned první povídka katastrofa. Opravdu nevím, jestli ji psal cizinec nebo negramot či zda byla schválně napsaná tak, aby odradila od čtení celé knihy. Ale tohle rozhodně není povídka, která by měla být vydávána knižně. Vážně nejsem na tyhle slohový hlavolamy. Až v průběhu čtení mi teprve došlo, že název povídky Trocki má být vlastně hrad Trosky...
Pak snad nejdelší povídka (Slepí nezabloudí) byla zároveň i nejnudnější a vlastně mi ani nijak nedávala smysl. Byla prostě divná.
Většina těchto povídek působí dost amatérsky. Mezi ty lepší patří třeba Vrány, ale zaujaly mě částečně i Ztráty a nálezy a taky konec Závěrečného pozdravu. Asi nemá smysl rozebírat každou povídku zvlášť. Spousta jich byla taková nijaká, víceméně o ničem.

27.01.2023 2 z 5


Spiknutí Grálu Spiknutí Grálu Lynn Sholes

Zajímavá kniha. Hlavně téma se mi hodně líbilo. Ze začátku se to četlo hezky, potom to začalo trošku nudit a konec už jsem zvládla rychle. Celkově se mi kniha docela líbila.

21.01.2023 3 z 5