Eugenie

Eugenie https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37165/eugenie-37165.jpg 3 44 6

Nový román skvělé spisovatelky historických románů čtenáře přenese do revoluční Francie. Moci se ujímá Robespierr, všude panuje atmosféra strachu. Kdo bude další obětí jeho zlovůle? Eugenie de Talcy se narodila, jak se říká, se stříbrnou lžičkou v puse. Idylické dětství trávila na rodinném zámku, obklopena péčí milujícího otce a bezmeznou oddaností služebnictva. Pak ale přišla francouzská revoluce, a Eugeniin život se ze dne na den změnil. Hrabě de Talcy upadl v nemilost, a i když zemřel dřív, než se dostal pod gilotinu, Eugenie věděla, že musí svou vlast co nejrychleji opustit. Po otcově smrti na ni byl vydán zatykač a hrozil jí nejvyšší trest. Rozhodla se, že se vydá do Anglie ke staré přítelkyni své pratety. Sbalí si pár šperků a spolu se svou komornou Marií se vydává na cestu...... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Orange-Tree Plot , 2004

Zirvith
11.02.2024 3 z 5

Celkem pohodová kniha z mé oblíbené doby. Dobře se četla.

čef
31.05.2018 4 z 5

Lehoučký historický románek z konce 18. století. Pravděpodobně autorce zbyla nějaká patrona po mnohem propracovanější a historicky obsažnější sérií o rodu Morlandů konkrétně z osudu Héloise v 10. díle. Milé, ňu ňu čtení.

alabra
12.12.2016 2 z 5

oddechová četba do vlaku, s historií moc společného nemá, zato ta romantika... Pro milovníky "červené knihovny"

vikaa
11.10.2016 3 z 5

Pěkný román pro ženy, který se odehrává v době Francouzské revoluce, což ho dělá zajímavým. Pokud se chcete pobavit a přijít na jiné myšlenky, je tohle ta pravá kniha pro vás. Kniha je čtivá a příběh končí samozřejmě happyendem, jak to v tomhle žánru bývá. A ani nevadí, že už hooodně dopředu víme, jak to dopadne s Eugenií a anglickým hrabětem. Není to přece detektivka, že...

markéta23
02.01.2014 2 z 5

Červená knihovna, nenáročné čtení, od prvních stránek jsem tušila jak to dopadne.

paloma
11.06.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala. Eugenie prchá se svými sloužícími a komornou do Anglie. Cestou se ztratili jak její sloužící, tak její zavazadla, kde měla veškerý svůj majetek včetně šperků a ocitla se sama pouze se svou komornou v cizí zemi, bez prostředků. Jak si poradí v této nelehké situaci?