Zirvith

Přečtené 362Reklamace do vesmíru
září - říjen 2021
Reklamace do vesmíru 2008, Bärbel Mohr


Život v hříchu
září 2021 (15.-24.)
Život v hříchu 2017, Eva Ava Šranková

Kniha začala velmi dobře. Napínavá, poutavá, čtivá. Když však skončila první část knihy a druhá část začala zcela jinak než bych si představovala, byla jsem trochu zklamaná, nakonec jsem ale usoudila, že je to tak i lepší, o nic důležitého jsem nepřišla. Během čtení jsem občas zažívala zoufalství spolu s postavami. Akorát mě trochu zklamalo, že se v anotaci mluví o třech hlavních postavách, ovšem většina knihy se točila jen kolem jedné z nich. Další se časem vytratila a na třetí se už úplně zapomnělo. Ale i přesto se mi kniha velmi líbila a doporučila bych ji.


Karmické kódy
září 2021 (01.-18.)
Karmické kódy 2005, Kut Chumi

Kniha není špatná na přečtení, některý věci jsou zajímavý a dobrý k zamyšlení, ale se spoustou věcí tam nesouhlasím. Taky je ta kniha na mě až moc nábožensky zaměřená a nesedí mi tady ani ten systém karmické výchovy apod. Krom toho mi to přijde jako shrnutí trilogie Karma od Svijaše, je to úplně jako kdyby to psal jeden autor - stejné výrazy, pojmy, styl. A oba jsou z Ruska. Rozhodně jsem však čekala něco zajímavějšího.


Ukradená známka
září 2021 (08.-13.)
Ukradená známka 2018, Bram Klein

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Patří mezi knihy, které dokážou zaujmout už od začátku, to se mi poslední dobou totiž moc nestává. Rozhodně jsem nečekala, že mě ta kniha chytne tak moc. Také nesnáším takovou nespravedlnost, třeba když člověk ví že má pravdu, ale přesto všechno svědčí proti němu. Takže autora úplně chápu, že chtěl dosáhnout spravedlnosti a rozhodl se o svém příběhu napsat knihu. Stejně tak jsem toho názoru, že jeho obavy z policie jsou oprávněné. Taky bych určitě měla strach :) Pak se mi líbí, že je v knize i obrazová příloha s fotografiemi (nejen) osob, které se v příběhu objevily. Taky je příjemné číst knihu zahraničního autora, kde hraje důležitou roli Česká republika a objevují se česká jména i města. A taky naše známky :) Ale vážně to funguje tak, že když někdo začne mluvit o tom, že napíše nějakou knihu, tak ho vydavatelství už samo kontaktuje s tím, že by to chtěli vydat, aniž by to vůbec četli? :D To mi přijde docela zvláštní :) Akorát autor mohl tu knihu dokončit, až by byl celý případ uzavřen, takhle je to fakt bez nějakého konce. Krom toho je zajímavé, že Pytlíček, o němž jsem dosud nikdy neslyšela, zemřel docela brzy po vydání téhle knihy :) A řekla bych, že Bram Klein je asi podobný detektiv jak já :)


Cesta vášně
srpen - září 2021
Cesta vášně 2012, David Deida

Naprostá pitomost. Sice jsem to přečetla, dalo se to číst, ale spíš než duchovní knihou bych to nazvala filozofickou debatou. Samý kecy a nic neříkající dlouhý dialogy. Téměř jsem ani nevěděla, o čem vlastně mluví. A Robert mi teda vůbec nebyl ani trochu sympatický. Četlo se to celkem snadno a rychle a některý myšlenky byly zajímavé (třeba to o lpění a pouštění se, což poslední dobou také docela řeším), ale ztrácela jsem se v tom a celkově mě to spíše nudilo.


Mazací tramvaj
srpen 2021 (15.-30.)
Mazací tramvaj 2017, Magda Stachula

Kniha mě zaujala hlavně svým názvem - a jako milovnice tramvají jsem ji prostě nemohla přehlédnout. Nicméně jsem čekala něco lepšího. První polovina knihy mě skutečně příliš nebavila a Anita mi přišla hrozně nesympatická a protivná. Ovšem od druhé poloviny knihy to začalo být opravdu zajímavé, jen je škoda toho konce, mohl být více uzavřený. A časem mi už Anita tolik nevadila :) Každopádně podnadpis i anotace zněly hodně lákavě.


Devadesát tři
červenec - srpen 2021
Devadesát tři 2013, Victor Hugo

Knihu jsem si chtěla přečíst právě kvůli období VFR, které mě nějak dost zajímá. Ovšem Hugo se opravdu nečte zrovna nejlíp, a tak mi trvalo celý měsíc, než jsem se knihou probrala až na konec :) Celkově tam moc zajímavého děje není, ale ke konci se konečně aspoň něco začalo dít. Občas jsem se do knihy i začetla, ale často mě nudila. Tři body dávám hlavně za mé oblíbené historické období :-)


Talent na vraždu
červenec 2021 (03.-11.)
Talent na vraždu 2018, Andrew Wilson

Asi to bude znít zvláštně, ale od Agathy Christie jsem v životě žádnou knihu nečetla (ani se k žádné nedostala). Znám ji jen podle jména. Ale i přesto mě tahle kniha celkem zlákala. Je sice docela zajímavá, ale až tolik mě nezaujala. Neměla jsem moc v oblibě nejen Kurse, ale ani Unu, ta mi přišla poněkud příliš otravná.


Odvážné plány duší
červen 2021 (08.-29.)
Odvážné plány duší 2014, Robert Schwartz

Opět další úžasná kniha, kterou by si měl povinně přečíst úplně každý - klidně i s donucením :) Je tam toho opravdu hodně vysvětleno a každý si tam může najít něco, co se ho nějakým způsobem týká.


Cesta ke zklidnění mysli
duben - červen 2021
Cesta ke zklidnění mysli 2008, Osho

Na přečtení sice dobrý, v knize se najde pár zajímavých myšlenek, ale celkově je to docela nezáživné a nudnější čtení.


Kurýr
květen - červen 2021
Kurýr 2016, Zbyněk Hrkal

Kniha to sice nebyla úplně špatná, ale tohle téma nevyhledávám a ani mě nijak nebaví. Kdybych věděla dříve, o co se bude jednat, tak knihu ani nečtu. Avšak některé části byly občas i napínavé a dobře se četly. Ale jinak to není nic pro mě...


Čarodějnice a vévoda
květen 2021 (12.-29.)
Čarodějnice a vévoda 2010, Brigitte Riebe

Tuhle knihu jsem začala číst už před pár lety. Nedokázala jsem se do ní začíst a vždy ji po dvou nebo několika stranách musela odložit. Nakonec jsem skončila u čtvrté kapitoly. Teď jsem se ke knize vrátila s tím, že ji začnu číst od začátku (protože už jsem si ji příliš nepamatovala) a chtěla jsem ji tentokrát postupně přečíst celou klidně i násilím (nemám totiž ráda nedočtené knihy). Kupodivu mě však kniha začala docela bavit a neměla jsem vůbec problém s jejím čtením. Stačilo mi pouze něco přes dva týdny, abych se knihou probrala ke konci :)


Cvičebnice k objednávkám z vesmíru
duben 2021 (06.-21.)
Cvičebnice k objednávkám z vesmíru 2010, Bärbel Mohr


Za hranicí minulých životů
listopad 2020 - duben 2021
Za hranicí minulých životů 2016, Mira Kelley

Tuhle knihu bych doporučila každému alespoň přečíst. Je pak na každém, čemu z toho bude věřit. Já osobně se třeba nestavím moc pozitivně k paralelním životům a různým dimenzím, protože mi přijdou trochu složité na pochopení, ale ani jsem nikdy netvrdila, že neexistují. Sice mi trvalo pár měsíců, než jsem se knihou prokousala, protože se nečetla až tak jednoduše, avšak zajímavá rozhodně je. Ale říkám si, že si ji někdy budu muset přečíst ještě jednou a začít dělat i ta různá cvičení, až se k ní někdy zase dostanu.


Skutečná láska
leden 2021 (23.-24.)
Skutečná láska 2015, Thich Nhat Hanh

Opravdu zajímavá kniha, přečtena během chvilky. Hlavně mě oslovilo asi prvních pět kapitol, obzvlášť ta pátá mě zaujala nejvíc. Možná proto, že se týká tématu, které aktuálně řeším :)


Zrada
leden 2021 (11.-18.)
Zrada 2016, Adriana Macháčová

Celkem dobře čtivá kniha, ale poněkud krátká. Navíc na to, kolik postav tam vystupuje... Některé situace nebo postavy mi připomínají v některých věcech i sebe a věci, které aktuálně řeším, takže jsem si oblíbila nejen knihu, ale i některé postavy, dost mi byla sympatická třeba Marie a ze sester mi je bližší Lýdie.


Plamen lásky
prosinec 2020 - leden 2021
Plamen lásky 2004, Kasey Michaels

Kniha se četla celkem snadno, ale patří mezi ty slabší tohoto žánru. Místy působila trochu nudným dojmem.


Kde spí nejkrásnější upírka
prosinec 2020 (11.-18.)
Kde spí nejkrásnější upírka 2017, Blanka Jehlíková

Jediné co mě na knize zaujalo, byla anotace. Samotná kniha na tom byla už hůř, příliš nezaujala. Trochu nudná, přestože jinak mám upíří tématiku docela v oblibě. A ta obálka je opravdu hrozná :)


Nemilosrdná láska
listopad 2020 (23.-27.)
Nemilosrdná láska 1992, Leni Behrendt

Krátká a celkem snadno čtivá kniha, ale je to spíš čtení pro děti :)


Minulé životy
říjen 2020 (16.-17.)
Minulé životy 2015, Atasha Fyfe

Hodně dobrá a čtivá kniha, která toho o reinkarnaci dost vysvětluje. Líbilo se mi, že obsahuje tolik příkladů formou příběhů lidí z regresí. Kniha neobsahuje žádné nesmysly. Všechno, co se nám děje, má někde svůj původ (většinou tedy v minulých životech). Pochyby nejsou nutné. Já kdysi dávno v reinkarnaci pouze věřila, líbila se mi ta myšlenka, ale později, před pár lety, jak jsem se o tohle téma začala více zajímat, jsem postupně zjišťovala, jak to všechno ve skutečnosti probíhá a funguje, takže já už dávno o reinkarnaci nepochybuji. Jsem o ní pevně přesvědčena. Jako spousta dalších lidí včetně autorky. Proto opravdu není důvod k pochybám :) Na tohle téma jsem přečetla už více knih, a v této nevidím nic, co by mělo být nesmyslem. Takhle nějak to prostě funguje. A já, přestože si sama nedokážu vybavit žádnou vzpomínku z jakéhokoli minulého života, tak mě kniha dovedla k několika zajímavým úvahám a uvědomila jsem si, že jsem v některém životě musela být snad eskymákem, který zapadl někde ve sněhu a umrznul, protože v mém životě je až příliš negativních souvislostí se zimou a sněhem :) Anebo třeba vždycky mě hrozně lákala doba VFR, takže doufám, že jsem v ní třeba i žila.. stejně jako autorka :) Každopádně knihu bych doporučila přečíst každému :)


Karma - Řešení problémů
červenec - září 2020
Karma - Řešení problémů 2001, Alexander Svijaš

Konečně dočten i třetí díl. A opět, na přečtení je to zajímavé, ale s některými věcmi a názory bohužel nesouhlasím. Každý ať si v tom vybere, co mu vyhovuje :) Ale líbí se mi, že jsou v knize konečně i nějaká cvičení, která by snad mohla být užitečná.


Amazonie
červenec - srpen 2020
Amazonie 2008, J. Rollins (pseudonym)

Ačkoliv pěkně rozsáhlá kniha, přečtena zhruba za pouhých deset dní. Dosti čtivé, napínavé a děj krásně ubíhal. Nejvíc se mi však líbí to prostředí Amazonie, která mě vždycky hrozně lákala.


Osud jako šance
červenec 2020 (03.-13.)
Osud jako šance 2015, Thorwald Dethlefsen

Od této knihy jsem čekala úplně něco jiného, než jen pouhé filozofické debatování o esoterických oborech. Pár věcí je zde sice hezky popsáno a vysvětleno, ale stejně se kniha četla poněkud obtížně a místy jsem ani netušila, o čem se tam vlastně píše. Jediné dvě kapitoly, které mi připadaly zajímavé a četly se snáze, byly o reinkarnaci.


120 dnů Sodomy
květen - červenec 2020
120 dnů Sodomy 2006, Donatien Alphonse François de Sade

Opravdu otřesná kniha. A hlavně docela nudná a nezáživná, nečetla se zrovna nejlépe, a to nemluvím o těch popisovaných zvrácenostech. Ty ještě ušly, ačkoliv ke konci knihy byly zvrácenosti čím dál šílenější. Také nevypadalo nejlíp, že je podrobně popsán jen první měsíc a ty další tři jsou až příliš zestručněné, jako kdyby ta kniha nebavila už ani autora :) A upřímně si nemyslím, že by se skutečně našli takoví lidé, kteří by se tak vyžívali v těchto popsaných zvrhlostech. A to mám přitom ráda různé zvrácenosti, o kterých se v knihách také snažím psát, jenže tato kniha je prostě úplně něco jiného.... Celá kniha přečtena zhruba za měsíc a půl.


Reinkarnace: snadno a rychle
27. červen 2020
Reinkarnace: snadno a rychle 2017, Jass Godly

Snadno čtivá kniha, přečtená během dvou dnů. Je tu toho spoustu vysvětleno, navíc mám ráda i příběhy konkrétních případů, které jsem v knize uvítala. Chybí mi tu však různá cvičení, jak člověk může sám nahlédnout do minulých životů, apod. Zaujalo mě tu několik zajímavých věcí, jako je ta kineziologie, skupiny duší či jména duší. Ale celkově na mě kniha dost zapůsobila.


Tajemství přitažlivosti srdce
? - červen 2020
Tajemství přitažlivosti srdce 2009, Ruediger Schache


Prodavač odpuštění
duben - květen 2020
Prodavač odpuštění 2008, Brenda R. Vantrease

Velmi zajímavý a silný příběh. Na to, jak je kniha tlustá, se četla celkem snadno a rychle. Kupodivu za měsíc přečtena. Také je kniha docela poučná - dozvěděla jsem se spoustu věcí, o nichž jsem dosud ani netušila :) O nějakých lolardech jsem nikdy neslyšela a ani jsem nevěděla, že byly překlady Bible tenkrát zakázány. A to přitom historii miluju :)


Karma - Náprava chyb
březen - květen 2020
Karma - Náprava chyb 2001, Alexander Svijaš

Tento díl je o dost čtivější a zajímavější jak díl předchozí. Se spoustou věcí z knihy sice stále nesouhlasím, ale je zde i pár zajímavých myšlenek. Doporučuji alespoň přečíst, názor ať si pak udělá každý sám.


Lásky kapitána Blooda
duben 2020 (11.-18.)
Lásky kapitána Blooda 1992, Rafael Sabatini

Kniha, která se hlavně ze začátku četla trochu obtížně, ale nakonec nebyla vůbec špatná. Celkem zajímavý a dobrodružný děj z pirátského prostředí.


Horymír Neumětelský
duben 2020 (05.-07.)
Horymír Neumětelský 2013, Sofie Podlipská

Těžce kniha četla se, ale aspoň jsem se dozvěděla víc o Horymírově životě.


Stoprocentní dědic
duben 2020 (01.-04.)
Stoprocentní dědic 1996, Kate Coscarelli

Dobře čtivá a napínavá kniha se spoustou zvratů. Víc než anotace mě však zaujal úryvek "V temnotě noci," proto jsem si knihu přečetla. Čekala jsem sice něco trochu jiného a netušila jsem, že to bude spíše detektivka, ale kniha mě příjemně překvapila a potěšila.


Život elfů
únor - březen 2020
Život elfů 2019, Muriel Barbery

Tuhle knihu jsem sice s utrpením tak nějak přelouskala, ale po celou dobu jsem neměla vůbec tušení, o čem to vlastně čtu. Jsem z tohoto díla nanejvýš zmatená. Nečetlo se to ani trochu dobře, kniha nedokázala udržovat mou pozornost, často jsem se ztrácela a neorientovala jsem se ani v postavách. Když se kniha jmenuje Život elfů, tak bych alespoň čekala, že to bude více o elfech, jenže o nich se něco málo dozvídáme až skoro ke konci knihy. Čekala jsem od toho úplně něco jiného... Je to jen samé kecání o ničem, vůbec mi to nedává smysl, nemá to prakticky žádný děj a navíc spousta věcí by tam ani nemusela být. No dobře, aspoň v poslední čtvrtině knihy je náznak jakéhosi děje, ale ani přesto mě kniha rozhodně nezaujala.


Řeka to ví
březen 2020 (21.-25.)
Řeka to ví 2007, A. Quick (pseudonym)

Dobře čtivá i celkem napínavá kniha.


Zamilovanost
březen 2020 (18.-19.)
Zamilovanost 2011, Wunibald Müller


Konec řetězce
březen 2020 (08.-17.)
Konec řetězce 2016, Fredrik T. Olsson

Trochu zvlášní kniha, v níž mi hlavně moc neseděl styl psaní. Příběh sice zajímavý a víceméně i napínavý, že mě to nutilo knihu dočíst, ale občas jsem se v knize i ztrácela a nechápala, o co jde. Trochu takový zamotaný příběh. No a konec moc překvapivý nebyl, něco takového mě napadlo už někde na začátku.


Válečník
únor - březen 2020
Válečník 2002, Elizabeth Chadwick

Ale jo, docela hezká kniha, dobře se četla.


Kvantová andělská láska - Léčení partnerských vztahů
červenec 2019 - únor 2020
Kvantová andělská láska - Léčení partnerských vztahů 2011, Eva-Maria Mora


Monasterium
leden - únor 2020
Monasterium 2013, Andrea H. Japp

Kniha se četla sice dobře, ale děj mě moc nezaujal a docela často mě nudil, ačkoliv jsem si oblíbila i pár postav :)


Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes
leden 2020 (09.-12.)
Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes 2016, Heather W. Petty

Hodně čtivá kniha, moc se mi líbila :) Přečteno velice rychle, děj krásně ubíhal od začátku do konce, postavy taky docela fajn :)


Amazonie
prosinec 2019 - leden 2020
Amazonie 2009, Wolfgang Ott

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože mě prostředí Amazonie hrozně láká a přitahuje, ale bohužel děj této knihy nebyl příliš záživný a moc mi neseděl ani tento styl psaní. Ale ke konci byla kniha naštěstí už trochu zajímavější :)


1 ...