Zirvith Zirvith komentáře u knih

Kde spí nejkrásnější upírka Kde spí nejkrásnější upírka Blanka Jehlíková

Jediné co mě na knize zaujalo, byla anotace. Samotná kniha na tom byla už hůř, příliš nezaujala. Trochu nudná, přestože jinak mám upíří tématiku docela v oblibě. A ta obálka je opravdu hrozná :)

18.12.2020 3 z 5

Nemilosrdná láska Nemilosrdná láska Leni Behrendt

Krátká a celkem snadno čtivá kniha, ale je to spíš čtení pro děti :)

27.11.2020 3 z 5

Minulé životy Minulé životy Atasha Fyfe

Hodně dobrá a čtivá kniha, která toho o reinkarnaci dost vysvětluje. Líbilo se mi, že obsahuje tolik příkladů formou příběhů lidí z regresí.
Kniha neobsahuje žádné nesmysly. Všechno, co se nám děje, má někde svůj původ (většinou tedy v minulých životech). Pochyby nejsou nutné. Já kdysi dávno v reinkarnaci pouze věřila, líbila se mi ta myšlenka, ale později, před pár lety, jak jsem se o tohle téma začala více zajímat, jsem postupně zjišťovala, jak to všechno ve skutečnosti probíhá a funguje, takže já už dávno o reinkarnaci nepochybuji. Jsem o ní pevně přesvědčena. Jako spousta dalších lidí včetně autorky. Proto opravdu není důvod k pochybám :) Na tohle téma jsem přečetla už více knih, a v této nevidím nic, co by mělo být nesmyslem. Takhle nějak to prostě funguje. A já, přestože si sama nedokážu vybavit žádnou vzpomínku z jakéhokoli minulého života, tak mě kniha dovedla k několika zajímavým úvahám a uvědomila jsem si, že jsem v některém životě musela být snad eskymákem, který zapadl někde ve sněhu a umrznul, protože v mém životě je až příliš negativních souvislostí se zimou a sněhem :) Anebo třeba vždycky mě hrozně lákala doba VFR, takže doufám, že jsem v ní třeba i žila.. stejně jako autorka :) Každopádně knihu bych doporučila přečíst každému :)

17.10.2020 5 z 5

Karma - Řešení problémů Karma - Řešení problémů Alexander Svijaš

Konečně dočten i třetí díl. A opět, na přečtení je to zajímavé, ale s některými věcmi a názory bohužel nesouhlasím. Každý ať si v tom vybere, co mu vyhovuje :) Ale líbí se mi, že jsou v knize konečně i nějaká cvičení, která by snad mohla být užitečná.

05.09.2020 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Ačkoliv pěkně rozsáhlá kniha, přečtena zhruba za pouhých deset dní. Dosti čtivé, napínavé a děj krásně ubíhal. Nejvíc se mi však líbí to prostředí Amazonie, která mě vždycky hrozně lákala.

03.08.2020 5 z 5

Osud jako šance Osud jako šance Thorwald Dethlefsen

Od této knihy jsem čekala úplně něco jiného, než jen pouhé filozofické debatování o esoterických oborech. Pár věcí je zde sice hezky popsáno a vysvětleno, ale stejně se kniha četla poněkud obtížně a místy jsem ani netušila, o čem se tam vlastně píše. Jediné dvě kapitoly, které mi připadaly zajímavé a četly se snáze, byly o reinkarnaci.

13.07.2020 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Opravdu otřesná kniha. A hlavně docela nudná a nezáživná, nečetla se zrovna nejlépe, a to nemluvím o těch popisovaných zvrácenostech. Ty ještě ušly, ačkoliv ke konci knihy byly zvrácenosti čím dál šílenější. Také nevypadalo nejlíp, že je podrobně popsán jen první měsíc a ty další tři jsou až příliš zestručněné, jako kdyby ta kniha nebavila už ani autora :) A upřímně si nemyslím, že by se skutečně našli takoví lidé, kteří by se tak vyžívali v těchto popsaných zvrhlostech. A to mám přitom ráda různé zvrácenosti, o kterých se v knihách také snažím psát, jenže tato kniha je prostě úplně něco jiného.... Celá kniha přečtena zhruba za měsíc a půl.

12.07.2020 2 z 5

Reinkarnace: snadno a rychle Reinkarnace: snadno a rychle Jass Godly

Snadno čtivá kniha, přečtená během dvou dnů. Je tu toho spoustu vysvětleno, navíc mám ráda i příběhy konkrétních případů, které jsem v knize uvítala. Chybí mi tu však různá cvičení, jak člověk může sám nahlédnout do minulých životů, apod. Zaujalo mě tu několik zajímavých věcí, jako je ta kineziologie, skupiny duší či jména duší. Ale celkově na mě kniha dost zapůsobila.

27.06.2020 4 z 5

Prodavač odpuštění Prodavač odpuštění Brenda R. Vantrease

Velmi zajímavý a silný příběh. Na to, jak je kniha tlustá, se četla celkem snadno a rychle. Kupodivu za měsíc přečtena. Také je kniha docela poučná - dozvěděla jsem se spoustu věcí, o nichž jsem dosud ani netušila :) O nějakých lolardech jsem nikdy neslyšela a ani jsem nevěděla, že byly překlady Bible tenkrát zakázány. A to přitom historii miluju :)

24.05.2020 4 z 5

Karma - Náprava chyb Karma - Náprava chyb Alexander Svijaš

Tento díl je o dost čtivější a zajímavější jak díl předchozí. Se spoustou věcí z knihy sice stále nesouhlasím, ale je zde i pár zajímavých myšlenek. Doporučuji alespoň přečíst, názor ať si pak udělá každý sám.

01.05.2020 4 z 5

Lásky kapitána Blooda Lásky kapitána Blooda Karel Princ (p)

Kniha, která se hlavně ze začátku četla trochu obtížně, ale nakonec nebyla vůbec špatná. Celkem zajímavý a dobrodružný děj z pirátského prostředí.

18.04.2020 3 z 5

Horymír Neumětelský Horymír Neumětelský Sofie Podlipská

Těžce kniha četla se, ale aspoň jsem se dozvěděla víc o Horymírově životě.

07.04.2020 3 z 5

Stoprocentní dědic Stoprocentní dědic Kate Coscarelli

Dobře čtivá a napínavá kniha se spoustou zvratů. Víc než anotace mě však zaujal úryvek "V temnotě noci," proto jsem si knihu přečetla. Čekala jsem sice něco trochu jiného a netušila jsem, že to bude spíše detektivka, ale kniha mě příjemně překvapila a potěšila.

04.04.2020 4 z 5

Život elfů Život elfů Muriel Barbery

Tuhle knihu jsem sice s utrpením tak nějak přelouskala, ale po celou dobu jsem neměla vůbec tušení, o čem to vlastně čtu. Jsem z tohoto díla nanejvýš zmatená. Nečetlo se to ani trochu dobře, kniha nedokázala udržovat mou pozornost, často jsem se ztrácela a neorientovala jsem se ani v postavách. Když se kniha jmenuje Život elfů, tak bych alespoň čekala, že to bude více o elfech, jenže o nich se něco málo dozvídáme až skoro ke konci knihy. Čekala jsem od toho úplně něco jiného... Je to jen samé kecání o ničem, vůbec mi to nedává smysl, nemá to prakticky žádný děj a navíc spousta věcí by tam ani nemusela být. No dobře, aspoň v poslední čtvrtině knihy je náznak jakéhosi děje, ale ani přesto mě kniha rozhodně nezaujala.

29.03.2020 1 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Dobře čtivá i celkem napínavá kniha.

25.03.2020 4 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Trochu zvlášní kniha, v níž mi hlavně moc neseděl styl psaní. Příběh sice zajímavý a víceméně i napínavý, že mě to nutilo knihu dočíst, ale občas jsem se v knize i ztrácela a nechápala, o co jde. Trochu takový zamotaný příběh. No a konec moc překvapivý nebyl, něco takového mě napadlo už někde na začátku.

17.03.2020 3 z 5

Válečník Válečník Elizabeth Chadwick

Ale jo, docela hezká kniha, dobře se četla.

07.03.2020 4 z 5

Monasterium Monasterium Andrea H. Japp

Kniha se četla sice dobře, ale děj mě moc nezaujal a docela často mě nudil, ačkoliv jsem si oblíbila i pár postav :)

10.02.2020 3 z 5

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Hodně čtivá kniha, moc se mi líbila :) Přečteno velice rychle, děj krásně ubíhal od začátku do konce, postavy taky docela fajn :)

12.01.2020 4 z 5

Amazonie Amazonie Wolfgang Ott

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože mě prostředí Amazonie hrozně láká a přitahuje, ale bohužel děj této knihy nebyl příliš záživný a moc mi neseděl ani tento styl psaní. Ale ke konci byla kniha naštěstí už trochu zajímavější :)

09.01.2020 3 z 5