Válečník

Válečník https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14073/bmid_valecnik-sD5-14073.jpg 4 50 10

Dramatický příběh lásky mladého rytíře Alexandera de Montroi a dcery švadleny Monday se odvíjí ve Francii a Anglii v rozmezí let 1193 a 1201.

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Champion , 1997

kolacky
14.11.2022 4 z 5

Kdepak Jan Bezzemek, to bylo číslo i ve skutečnosti. Moc dobře historicky podložená knížka, chytře vystavěný příběh a šikovně napsané postavy.

Zirvith
07.03.2020 4 z 5

Ale jo, docela hezká kniha, dobře se četla.

havrmoni
18.05.2019 5 z 5

Naprosto totálně úžasný příběh. Paráda. Tady není co dodat.

Kekik
27.02.2018 5 z 5

Pane jo !!! Tato kniha mi byla doslova vnucena od kamaráda. Byla jsem z toho nešťastná. Za prvé proto, že mám dost svých knih, které na mě doma čekají až si je přečtu. A za druhé proto, že si nerada půjčuji knihy, jelikož se s nimi pak nerada loučím (však si toto dílo také koupím, tuhle prostě v knihovně musím mít).
Ke knize: PARÁDA !!! Dramatická, smutná, napínavá, vtipná, love story, čtivá... Má vše, co skvělá kniha potřebuje, a jako bonus má ještě Samsona :* A já rozhodně doporučuji !!! Ach jooooo, vážně ji nechci vracet :'(
De Bloet si odfrkl a káravě zvedl prst. " Jestliže už ve svém mladém věku musíte litovat svých činů, pak vás velké břemeno potopí dřív, než dosáhnete poloviny mých let!"
"Právě strach z potopení mě naučil plavat," odpověděl Alexander trochu smutně.

Storm5007
25.07.2016 5 z 5

Kniha je vsazena do úžasného období, je velmi čtivá a bavila mě od začátku do konce. Autorka měla skvěle podchycené dobové události tehdejší nepříliš jednoduché doby. Skvěle popisuje turnajové prostředí a vše co k tomu patří. Měla jsem o všem co píše jasnou představu.
Knihu doporučuji.

moudivlacek
03.09.2015 3 z 5

Mile překvapena, fandila jsem Alexandru ve všech směrech. Historie s romantikou - moc hezké.

Metapt
26.08.2015 4 z 5

Čekala jsem Harlequinku, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Pěkný čtivý historický román se vším všudy. Určitě si přečtu od autorky i něco dalšího.

slunečnice2
03.09.2013

Mám již většinu knih od této autorky. Všechny jsou zajímavé od začátku až nakonec.
v některých je i více krutých pasáží ale i to ke středověku patří. Jinak vřele doporučuji .

Tiama
10.08.2013 4 z 5

Příjemné čtení. Zajímavé, nepřeslazené, napínavé..

hortenzie
09.08.2012 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha, příběh vás vtáhne do děje již první stránkou. Doporučuji všem, kdo mají rádi dobrodružné historické knihy.