Největší rytíř

William Marshal je dítě štěstěny. Už jako malý chlapec těsně unikl oprátce, když jeho otec porušil slib věrnosti, který dal králi Štěpánovi. A sudičky nad ním drží ochrannou ruku i nadále. Zpočátku nezkušený mladík si velice brzy vyslouží ostruhy v šarvátkách na pomezí anglického království a svou statečností i jedinečnou obratností v zacházení s mečem si získá důvěru svých pánů. Osudové je pro něj setkání s královnou Eleanor Akvitánskou, která mladého rytíře okouzlí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14072/nejvetsi-rytir-14072.jpg 4.340

William Marshal 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

The Greatest Knight, 2006

Kniha Největší rytíř

Jája92
18.07.2020

Vcelku zajímavě napsaný příběh o statečném rytíři a dávných časech.

Janule809
22.03.2019

Velice mě to bavilo..

Ssojka42
10.08.2017

Kombinace odvahy, statečnosti, galantnosti, diplomacie, obdiv a úcta k ženě, to vše mě pohltilo. William Marshal je další, kdo mně z historie Anglie prostě uchvátil! Stojí za přečtení!

Sarah01
23.10.2016

Kniha poskytuje realistický pohled do středověkého života rytíře, který se vypracoval až na předního muže království. Mohlo by se zdát, že ten člověk měl fakt štěstí, ale protože na štěstí a osud nevěřím, byla to podle mého jeho píle a umění bravurně a diplomaticky zvládat různé situace, ten chlap měl prostě za ušima.

odpadlice
16.08.2016

Plně souhlasím, William Marshal mi přímo učaroval :) Historie Anglie je teď mým oblíbeným tématem při výberu knih ;) a tato autorka mi poskytuje velkou možnost se něco o této době dozvědět zábavnou a čtivou formou ;)

Dádulka67
24.06.2012

Další kniha od jedinečné autorky ze série William Marshal. Naprosto skvělá kniha, úžasně popisovaný děj. Mohu jen doporučit!