Zirvith Zirvith komentáře u knih

Amazonie Amazonie Wolfgang Ott

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože mě prostředí Amazonie hrozně láká a přitahuje, ale bohužel děj této knihy nebyl příliš záživný a moc mi neseděl ani tento styl psaní. Ale ke konci byla kniha naštěstí už trochu zajímavější :)

09.01.2020 3 z 5

Karma - Život bez konfliktů Karma - Život bez konfliktů Alexander Svijaš

Kniha není úplně špatná, ale tohle vysvětlení karmy mi moc nesedí, aspoň co se týče těch idealizací apod. Karmu beru trochu v jiném pojetí, ale každopádně je v knize popsáno a vysvětleno pár zajímavých věcí. Takže alespoň za přečtení to určitě stojí, i když se mi kniha nečetla zrovna nejlépe.

19.12.2019 3 z 5

Mýty a pověry v sexu Mýty a pověry v sexu Radim Uzel

Kniha stojí alespoň za přečtení. Je psána docela poutavě a dozvěděla jsem se tam i pár věcí, o nichž jsem neměla tušení :o)

19.12.2019 3 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

Kniha se mi dost líbila, stejně jako většina knih od této autorky, i když ten předchozí díl mi připadal úplně nejlepší :o) Z postav jsem si docela oblíbila Elysii :)

29.11.2019 5 z 5

Dvanáct znamení lásky ve světě astrologie Dvanáct znamení lásky ve světě astrologie Štěpán Urban

O astrologii se zajímám už spoustu let, ale až po přečtení této knihy mi došlo, že astrologie není vůbec tak jednoduchá, jak jsem si myslela. Uvědomila jsem si, že nejde jenom o postavení planet, domů a vzájemné aspekty, ale i o dekády, tranzity, retrográdní planety, pozice ve znameních a další důležité prvky. Každopádně z astrologických knih bych doporučila právě tuhle - je krátká a stručně vysvětluje všechno důležité.

23.10.2019 5 z 5

Zapomenutý příběh Zapomenutý příběh Yxta Maya Murray

Poněkud nudnější kniha, která se hůře četla a příliš mě nebavila. Do příběhu ze současnosti jsem měla větší problém se začíst, ale příběh Helen mi připadal zajímavější, a ke konci už se kniha četla o něco lépe a rychleji :)

01.10.2019 3 z 5

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Tato kniha rozhodně stojí za přečtení - je v ní spousta zajímavých myšlenek, a také se vysvětluje, jak co funguje atd.. Akorát si nejsem jistá, jestli mi zrovna tyhle rady k něčemu pomůžou.. :)

28.07.2019 4 z 5

Souhvězdí Kata Souhvězdí Kata Rafal Dębski

Trochu zvláštní kniha, ale hrozně dobře se čte :-) Zajímavý příběh neobvykle s hlavní postavou kata, rychle ubíhající děj... Akorát by tam mohlo být ještě více poprav :-) To s těmi dušemi mi přišlo trochu divné, ale brzy jsem si na to zvykla :) A mohla by být fajn třeba i kniha přímo z prostředí té Akademie :-)

17.07.2019 4 z 5

Žili jsme už někdy? Žili jsme už někdy? kolektiv autorů

Kniha je psána formou otázek a odpovědí. Čte se vcelku dobře a nabízí pohled na několik zajímavých témat z oblasti reinkarnace. Některé věci krásně vysvětluje a s některými sice souhlasím, ale s některými věcmi bohužel nesouhlasím. Navíc mi tady trochu vadí ten náboženský pohled... Kniha nám vnucuje náboženskou víru a existenci Boha. Já ačkoliv beru reinkarnaci jako samozřejmost, tak věřící nejsem a nikdy nebudu. A taky nechápu, proč je pro autory důležité, aby lidé co nejdříve dosáhli ukončení nutnosti další reinkarnace, protože já si nemyslím, že by na reinkarnaci a opětovném setkávání se bylo něco špatného :o)

06.07.2019 3 z 5

Plán vaší duše Plán vaší duše Robert Schwartz

Tuhle knihu by si měl povinně přečíst každý :-) Je v ní toho celkem dost vysvětleno, kniha je zajímavá a dobře se čte :)

03.07.2019 5 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Tenhle díl mi teda připadal daleko lepší než ty předchozí díly. Původně jsem tímto dílem chtěla se Sukubou skončit, ale celkem mě láká pokračování :o) Tak možná časem, uvidím. Každopádně se tento díl četl docela dobře, byl kupodivu i často napínavý a ke konci se kniha četla už sama :) Přečteno za pár dnů..

19.05.2019 4 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Docela originální téma na tento žánr... cestování časem :-) Ale proč ne, kniha byla čtivá a zajímavá. Akorát já bych se teda s radostí zabydlela spíš v tom 17. století jak v tom 20. :-)

08.05.2019 4 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Třetí díl Sukuby nebyl o mnoho lepší jak druhý díl, ale alespoň ke konci byla kniha zajímavější a lépe se četla. Jinak je děj často o ničem.. Ale docela jsem si tady oblíbila postavu Danteho :)

01.05.2019 3 z 5

Medailon osudu Medailon osudu Laura Thorne

Ze začátku docela nudná a nezáživná kniha, která začne být zajímavou asi tak od poloviny. Ke konci už tak dojemné, že jsem několik posledních kapitol musela přečíst najednou :) Ale kdyby se pravda řekla zavčasu, tak to nemuselo dojít tak daleko :)

28.02.2019 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Druhý díl byl poněkud nudnější, takže mi trochu déle trvalo, než jsem knihu vůbec dočetla :)

12.01.2019 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Sukuba je první sérií, která se ke mně od této autorky dostala, takže nemohu srovnávat s předchozími sériemi, ale první díl Sukuby se mi docela líbil. Souhlasím s tím, že má místy nudnější části, ale často jsem nemohla přestat číst :) Někdy byla kniha i docela napínavá. Rozhodně se to četlo o dost lépe jak třeba Upíří deníky, které mi Sukuba trochu připomíná. I tou ich formou, ze které jsem moc nadšená sice nebyla, ale nakonec jsem si na ni zvykla :) A co se týče postav, tak jsem si kupodivu docela oblíbila Romana :-) Víc jak Setha... Ale ten taky nebyl špatný. A ještě Carter byl fajn :)

23.12.2018 4 z 5

Osud: Můžeme jej změnit? Osud: Můžeme jej změnit? Stanley Bradley (p)

Celkem zajímavá kniha, i když občas i trochu složitá. Na věštění sice nemám schopnosti, ale ty karty z knihy aspoň vyzkouším :o)

14.12.2018 4 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Tohle je kniha, od které se nedá odtrhnout :) Naprosto úžasný příběh plný překvapení.. Gerard mi byl hrozně sympatický (i když bych ho kolikrát nejradši zabila), ale jinak to byla prostě dokonalá postava.. Jeho charakter a vlastně všechno na něm mi zcela vyhovovalo. No, zamilovala jsem se do něj snad dřív jak Lucy :) A taky to skvělé prostředí - moře, lodě, piráti.. Je to pro mě jedna z nejlepších knih daného žánru. Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem.

24.11.2018 5 z 5

Záhadný skvost Záhadný skvost Amanda Quick (p)

Trochu nudnější kniha oproti jiným v tomto žánru :o) Takže mi trvalo delší dobu, než jsem to dočetla, ale špatné to nebylo..

10.11.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Na to, že detektivky vůbec nečtu, mě překvapilo, jak dobře se kniha četla :) Děj byl pěkně napínavý a rychle ubíhal. Akorát teda většina těch dánských jmen se docela blbě pamatuje :)

04.08.2018 4 z 5