Zirvith Zirvith komentáře u knih

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Elizabeth Chadwick

Kniha mě nebavila tolik co jiné knihy tohoto žánru, takže mi trvalo zhruba měsíc, než jsem ji přečetla :o) Každopádně námět (a popisek) se mi líbil a čekala jsem teda něco lepšího. Ale nakonec se mi v knize přeci jen zamlouvalo pár situací a věcí, přestože se mi některé okolnosti moc nelíbily.. Ale ke konci to bylo už v pohodě :o)

24.07.2018 3 z 5

Slunečnice Slunečnice Richard Paul Evans

Celkem fajn příběh, který se dobře četl ;) Amazonie mě dost láká, tak jsem byla ráda, že se kniha odehrává právě v tomto prostředí.

20.07.2018 3 z 5

Dva kroky od ráje Dva kroky od ráje Lenka Lanczová

Docela hezká kniha, dobře se četla. Akorát teda Natálii jsem zrovna moc nemusela, pro mě je to akorát ulhaná blbka, ale jinak dobrý :-)

23.06.2018 3 z 5

Šťastné zítřky Šťastné zítřky Shannon Drake (p)

Kniha nebyla špatná, ale už jsem od autorky četla spoustu lepších... A u téhle mi nějakou dobu trvalo, než jsem ji vůbec dočetla.

12.06.2018 3 z 5

Chci to Chci to Melvin Burgess

Mně se to náhodou líbilo. Dobře se to četlo, celá kniha byla hezky zajímavá a čtivá. A taky trochu návyková, přečetla jsem ji docela rychle.. Podle předchozích komentářů jsem čekala něco horšího ;)

10.06.2018 3 z 5

Dva Romeové a Julie Dva Romeové a Julie Pawel Henning

Dost dobře se to četlo, nemohla jsem se od toho pomalu ani odtrhnout :o) Přečteno asi za čtyři dny; opravdu hezká, čtivá a vtipná kniha :-)

17.05.2018 4 z 5

Žena dvou mužů Žena dvou mužů Jožo Nižnánsky

Kniha se mi líbila, stejně jako i jiné knihy od Nižnánského. Mám tohoto autora ráda, jeho díla se moc dobře čtou :) Čachtickou paní jsem četla už v páté třídě a k tomuhle pokračování jsem se dostala sice až teď, ale nevadí :) Většinu postav jsem si sice už moc nevybavovala, ale do děje jsem se začetla lehce.

07.11.2017 4 z 5

Divoká růže Divoká růže Bertrice Small

Velmi příjemná kniha s bohatým dějem :) Taky trošku rozdílná od knih tohoto žánru, ale byla fajn a dobře se četla. Arabellu jsem si dost oblíbila, tak trochu mi připomínala sebe. Hodně se mi líbila její povaha a odhodlání udělat cokoliv jen pro své cíle. S jejími činy jsem naprosto souhlasila :)

19.10.2017 5 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Přiznám se, že jsem knihu musela číst nadvakrát. Poprvé jsem to vzdala po pár kapitolkách, jelikož mě příběh příliš nezaujal. Ke knize jsem se vrátila až po víc jak dvou letech a to už jsem ji přečetla vcelku rychle, asi za tři dny. Přeci jenom to nebylo tak špatné, nakonec se to četlo dobře, a hlavně ke konci ten děj ubíhal opravdu rychle :) Akorát si nejsem jistá, zda tuto knihu považovat víc za horor nebo za pohádku, jak na mě taky působila. Každopádně se mi dost líbí ty drastické scény v knize :)

16.10.2017 4 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

Divím se, že tuhle blbost někdo vůbec dokázal přečíst, a ještě víc mě udivuje, že se to někomu i líbilo :-) Já to sice nějak dočetla, ale bylo to docela utrpení :) Hrozně nudné a nezáživné. A taky poněkud složitě napsáno.. Části s dějem se četly jakž takž v pohodě, občas jsem se do toho i začetla, ale bylo tam i spousta nic neříkajícího popisu o situaci ve Francii apod s velkým množstvím nejrůznějších jmen a postav, která se nedala ani pamatovat, a která mi přišla naprosto zbytečná :) Za mě prostě ztráta času, ale stejně jsem to přečíst chtěla :)

12.10.2017 1 z 5

Skvělý dar Skvělý dar Christina Skye

Původně jsem si myslela, že se jedná o historický příběh, takže jsem byla napřed trochu zklamaná, když jsem zjistila, že se děj odehrává v současnosti. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy vůbec začetla, ale asi tak od poloviny byl příběh naštěstí o něco záživnější. Ono taky dost často se v knize řeší akorát šperky, diamanty a další kameny, tak jsem se spíš děsila toho, zda to bude mít i nějaký zajímavější děj. No nakonec to zas až tak hrozné nebylo ;)

29.09.2017 3 z 5

Království za lásku Království za lásku Lucie Horáková Auzká

Knihu jsem si koupila hlavně proto, že mě docela zaujala anotace, ale upřímně - čekala jsem něco lepšího. Děj sice není špatný, ale do knihy se mi moc začíst teda nedařilo. Navíc se jedná jen o popisování toho, co se každej den dělo, což může být někdy taky docela nudné a zdlouhavé, ale co už.. :)
Myslím, že by bylo daleko zajímavější, kdyby autorka psala spíše o konkrétním hradu, konkrétním městě atd, než že se jedná jen o nějaký moravský hrad či blízké a nejmenované město. Dále by také neuškodilo, kdyby kniha prošla korekturou ;) Taky by se dalo určitě vytknout i pár nesrovnalostí, na které jsem v knize narazila. A nakonec i ten konec bych teda čekala rozhodně jiný, ale nebyl špatný :)

21.09.2017 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Krásný a poutavý příběh. Velice dobře se to četlo ;)

06.09.2017 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Poněkud složitá kniha, která je napsaná sice hezky, ale moc se jí nedařilo vtáhnout mě do děje. V postavách jsem se také příliš neorientovala - na mě moc složitá a nic neříkající jména a velké množství postav v minulosti, stejně jako názvy statků a míst.
Pak mi tu nějak nesedí ta ichforma, na kterou jsem si napřed musela trochu zvykat, a taky mi přijde, že je kniha jenom o bádání a srovnávání minulosti s přítomností. A ostatně v knize je daleko více otázek jak odpovědí. Ke konci už to bylo sice aspoň o něco zajímavější, ale i přesto knihu považuju za docela nezáživnou. Do čtení jsem se musela spíš nutit.

03.09.2017 3 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Kniha se mi celkem dost líbila, byla napínavá, zajímavá a dobře se četla, avšak přeci jen tam bylo pár věcí, které mi taky nesedly (proto dávám jen 4/5).
Postavu Garetha jsem měla hodně v oblibě, mám ráda tenhle typ lidí :) Rowena byla taky vcelku fajn, a i postava Marlys byla zajímavá a docela mi seděla :)

16.05.2017 4 z 5

Temný oheň Temný oheň Scott Siegel

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí dva. Děj byl akční a rychle ubíhal, každou chvíli se v něm dělo něco zajímavého. Přečteno vcelku brzy (např. oproti druhému dílu, u kterého jsem strávila spoustu času).

08.05.2017 4 z 5

Touha Touha Amanda Quick (p)

Celkem příjemná kniha, která se dobře čte. Ke konci jsem se chvílemi musela i smát :) Avšak co mi tady tak trochu vadilo, bylo slovo "Baže". Není to tak obvyklý výraz, aby ho musela používat každá postava a to každou chvilku, brzy mi to slovo začalo lézt na nervy. Jinak Gareth mi byl povahově docela sympatický :)

02.03.2017 4 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Dobře se to četlo. Děj nenudil a byl kolikrát i dost napínavý, akorát Holly mi připadala docela hloupá, že dokáže tak snadno odpouštět. Já bych se na jejím místě už při první příležitosti sebrala a odešla :o) Ale jinak celkem příjemné čtení :)

10.02.2017 4 z 5

Můj mušketýr Můj mušketýr Sandra Menšíková

Knihu jsem si pořídila, protože mě docela zaujala anotace. Námět je to sice zajímavý a také mám v oblibě Tři mušketýry, ale už z textu je vidět, že se jedná jen o amatérské dílo. Když opominu fakt, že Tři mušketýři jsou vlastně smyšlený příběh (třebaže založený na skutečnostech - a tudíž je blbost, aby se někdo dostal do doby, v níž se objevují postavy z této knihy ve všech souvislostech), tak se to chvílemi i docela dobře čte.
Avšak kniha evidentně neprošla žádnou korekturou. Hodně chyb je tam hlavně v podobě mně/mě a v čárkách, jinak je v celé knize dost povětšinou drobnějších chybek (ale dá se to přežít).
Samotný nápad, kdy se nějaká dívka ze současnosti dostane do 17.století, není špatný, ale myslím si, že by bylo daleko zajímavější, kdyby autorka nepsala přímo o Třech mušketýrech, ale zvolila si pro příběh vlastní postavy. Ale na druhou stranu zase obdivuju, jak je kniha rozsáhlá. Některé části byly sice nudnější, některé zase celkem zajímavé. A pak mi zde moc nesedí ta ich-forma, ale to je už vedlejší :)

21.01.2017 3 z 5

Hostinec duchů Hostinec duchů Jason Dark (p)

Tahle kniha z mé oblíbené série se mi líbila. Má hezký zajímavý příběh a napínavý děj, který rychle ubíhá.

23.09.2016 4 z 5