Souhvězdí Kata

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza. Jenže touha pomstít se světu za utrpěná příkoří a vraždu jeho lásky nikam nevede. Ani s žoldnéři pod obléhaným Pskovem, ani u kozáků na ukrajinské stepi, ba ani v Praze mezi alchymisty na dvoře císaře Rudolfa II. nenachází Jakub to, co hledá. Kat je odsouzen k opovržení. Kat je nečistý. Kat je stále sám. Ale co je pravdy na tom, že kat dokáže člověku ukrást duši?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137414/souhvezdi-kata-VF7-137414.jpg 3.930
Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Gorgona
Orig. název

Gwiazdozbiór Kata, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Souhvězdí Kata

Přidat komentář
DraculasLady
15. února

Katovské řemeslo mě fascinuje už velice dlouho, a proto neustále doplňuji svou krvavou knižní sbírku. Posledním úlovkem bylo právě Souhvězdí Kata a musím říci, že se řadí mezi ty nejlepší úlovky! Detailní popis popravy, nahlížení do duše kata, pomsta, strach, děs, krveprolití, lhostejnost lidí, předsudky, pověrčivost... To všechno zde najdete. A jako vlastenci mi samozřejmě bylo velice příjemné, když hlavní hrdina zavítal i do Prahy. I když nejsou postavy příběhu nijak přesněji popisovány, dokážete si je podle jejich charakteristických rysů dost dobře představit nebo připodobnit k někomu, koho už znáte a chová se stejně. Trocha toho nadpřirozena samozřejmě nemůže chybět, ale realističnost příběhu to zas až tolik nenarušuje. Jedním slovem - dechberoucí...

Zirvith
17.07.2019

Trochu zvláštní kniha, ale hrozně dobře se čte :-) Zajímavý příběh neobvykle s hlavní postavou kata, rychle ubíhající děj... Akorát by tam mohlo být ještě více poprav :-) To s těmi dušemi mi přišlo trochu divné, ale brzy jsem si na to zvykla :) A mohla by být fajn třeba i kniha přímo z prostředí té Akademie :-)


Šnek86
02.04.2019

Taková splácanina všeho dohromady, která ovšem ve výsledku působí velice dobře a čtivě.Katokrysař a samozvaný mstitel, který putuje a vypořádává se s nástrahami osudu.Popravy, mor, alchymisti, přelévání duší, vojáci, nestvůra... každý si přijde na své.Konec věcně doplňují vysvětlivky, které přiblíží skutečné historické postavy.Za mě dobrý :-).

Ankristina1094
23.10.2017

Kniha dokonale čtivá. To mi stači.

Hauny
24.01.2017

Po dočtení se stala hned mojí nejoblíbenější knihou! Přesně takové knihy miluji - temná atmosféra, hodně krve, mystika, fantasy žánr, smutné až depresivní události. Jsem člověk, co si v takových knihách libuje. Tuhle knihu jsem si opravdu dost užila a zamilovala si ji...! Škoda, že jsem nenašla více podobných knih :/

Tiny24
20.12.2016

Velice zajímavé, dost mi to připomínalo Sapkowského a jeho Zaklínače. Jakub je podobná nátura, jako Geralt a jejich počínání a příběh mají dost společného. Přečteno během chvíle, nikdy během čtení jsem nenarazil na nudné pasáže, abych musel knihu na chvíli odložit, to se mi moc často nestává. Do pěti hvězd tomu ale něco chybí, třeba se dočkáme dalšího dílu a lepšího zakončení.

Sheemas
23.11.2016

Trochu jsem se této fantasy bála, ale kniha je skvěle napsaná, v některých pasážích celkem podrobně (postup při mučení a způsoby poprav), ale určitě se to dá vydržet. Hlavní hrdina, není ani kladný, ale ani záporný a během příběhu jsem si ho i celkem oblíbila, děj se posunuje rychle vpřed a pořád vás nutí pokračovat ve čtení. Pro mě je tahle kniha velkým překvapením, a mohu doporučit.

Praetorian
09.06.2016

Temné a naturalistické. Polské dějiny jsou pro mě velká neznámá, o to zajímavější byla dějová linka odehrávající se v Praze na dvoře Rudolfa II. Hlavní hrdina, na to, že je vlastně vyděděnec, je možná místy až moc velký suverén, ale polská fantasy si na silné hrdiny potrpí. Potěšilo sugestivní obléhání ruské pevnosti a souboj s vlkodlakem v kopcích nedaleko Vratislavi, který mě atmosférou a vyvrcholením nadchl.

1

Doporučujeme

Druhá Nadace
Druhá Nadace
Robokalypsa
Robokalypsa
Mapa času
Mapa času
Dvacet tisíc mil pod mořem
Dvacet tisíc mil pod mořem