Souhvězdí Kata

Toto je neobyčejný příběh neobyčejného kata. Jakub je posledním absolventem slavné Akademie mistrů popravčích v polském Běsově, která vzápětí lehne popelem. V jeho stopách kráčí krysy, mor a zkáza. Jenže touha pomstít se světu za utrpěná příkoří a vraždu jeho lásky nikam nevede. Ani s žoldnéři pod obléhaným Pskovem, ani u kozáků na ukrajinské stepi, ba ani v Praze mezi alchymisty na dvoře císaře Rudolfa II. nenachází Jakub to, co hledá. Kat je odsouzen k opovržení. Kat je nečistý. Kat je stále sám. Ale co je pravdy na tom, že kat dokáže člověku ukrást duši? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137414/souhvezdi-kata-137414.jpg 3.823

Gwiazdozbiór Kata (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Gorgona

Ankristina1094
23.10.2017

Kniha dokonale čtivá. To mi stači.

Hauny
24.01.2017

Po dočtení se stala hned mojí nejoblíbenější knihou! Přesně takové knihy miluji - temná atmosféra, hodně krve, mystika, fantasy žánr, smutné až depresivní události. Jsem člověk, co si v takových knihách libuje. Tuhle knihu jsem si opravdu dost užila a zamilovala si ji...! Škoda, že jsem nenašla více podobných knih :/

Tiny24
20.12.2016

Velice zajímavé, dost mi to připomínalo Sapkowského a jeho Zaklínače. Jakub je podobná nátura, jako Geralt a jejich počínání a příběh mají dost společného. Přečteno během chvíle, nikdy během čtení jsem nenarazil na nudné pasáže, abych musel knihu na chvíli odložit, to se mi moc často nestává. Do pěti hvězd tomu ale něco chybí, třeba se dočkáme dalšího dílu a lepšího zakončení.

Sheemas
23.11.2016

Trochu jsem se této fantasy bála, ale kniha je skvěle napsaná, v některých pasážích celkem podrobně (postup při mučení a způsoby poprav), ale určitě se to dá vydržet. Hlavní hrdina, není ani kladný, ale ani záporný a během příběhu jsem si ho i celkem oblíbila, děj se posunuje rychle vpřed a pořád vás nutí pokračovat ve čtení. Pro mě je tahle kniha velkým překvapením, a mohu doporučit.

Praetorian
09.06.2016

Temné a naturalistické. Polské dějiny jsou pro mě velká neznámá, o to zajímavější byla dějová linka odehrávající se v Praze na dvoře Rudolfa II. Hlavní hrdina, na to, že je vlastně vyděděnec, je možná místy až moc velký suverén, ale polská fantasy si na silné hrdiny potrpí. Potěšilo sugestivní obléhání ruské pevnosti a souboj s vlkodlakem v kopcích nedaleko Vratislavi, který mě atmosférou a vyvrcholením nadchl.

jindriska2571
02.10.2015

Zajímavé

dusan122
16.03.2013

Pěkně temná fantasy.Hlavní hrdina není zrovna vzorem ctností.A krysy mu jdou v patách.

Polsko právo útrpné Rudolf II. Habsburský, 1552-1612 popravčí, kati dark fantasy

Autor knihy

Rafal Dębski