Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21795/amazonie-21795.jpg 3 14 4

Je vždy těžké potkat se s osudem trosečníka – ale snad vůbec nejtěžší je přežít pád letadla do hloubi amazonského pralesa. V děsivé prázdnotě mezi okamžikem katastrofy a možností záchrany pak vstupují do hry síly a skutečnosti, které až k prahu nesnesitelnosti prověřují fyzické možnosti i pevnost charakteru všech zúčastněných.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Naše vojsko

Amazonas , 2009

jprst
03.05.2020 2 z 5

K přečtení mě nalákalo jméno autora, ale bylo to docela zklamání. Zajímavý námět, ale příběh sám zpracován místy až nudně, takže jsem to dočetl spíše ze snahy nenechávat knihy nedočtené.

Zirvith
09.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože mě prostředí Amazonie hrozně láká a přitahuje, ale bohužel děj této knihy nebyl příliš záživný a moc mi neseděl ani tento styl psaní. Ale ke konci byla kniha naštěstí už trochu zajímavější :)

JulianaH.
19.03.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem kdysi jako třináctiletá dostala na dovolené od mamky. Strávila jsem s ní pak zbytek týdne zamčená v autě a spokojeně jsem poslouchala, jak prší.

Nemůžu ji hodnotit z odstupu, protože si pamatuji jenom svoje tehdejší dojmy. A tenkrát mě opravdu nadchla. Přišla mi dobrodružná, ale ne prvoplánová, a nejvíc ze všeho se mi líbily výborně prokreslené, uvěřitelné charaktery, zejména Ralf (toho jsem absolutně zbožňovala) a Godofredo. O Ralfovi jsem dokonce napsala slohovku. Také jsem ocenila, že to byl příběh o Němcích.
Za své dětské já dávám 10/10.

Edit: Tak jsem knihu zkusila otevřít jako dospělá a nedá se číst. Neobratně, primitivně napsaná, protivná autorovými politickými názory. =(

Gabetka
21.08.2013 2 z 5

Popis ke knize vypadal zajímavě, mám ráda příběhy lidí, kteří se v malé skupině vyrovnávají s katastrofou odloučeni od světa. Autor však toto téma příliš nevyužil a kniha je slabším průměrem, který po přečtení upadne v zapomnění...

Amazonie

Wolfgang Ott