zinon zinon komentáře u knih

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Musím říct, že mě už tento díl taky bavil méně než předchozí. Proč tam vůbec skoro není Swoopes? Jejich dialogy jsem si oblíbila.

21.05.2020 3 z 5

Jitřenka Jitřenka Zuzana Štelbaská

Pěkná knížka pro děti. Filípek se nám ale líbil více.

10.05.2020 5 z 5

Filípek Filípek Zuzana Štelbaská

Moc pěkná knížka pro děti. Líbila se nám.

10.05.2020 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tento díl mě zatím bavil asi nejvíc. Vážně jsem zvědavá na ten další.

Můj oblíbený nápis na tričku:
Nejhorším momentem hádky je chvíle, kdy si uvědomíte, že nemáte pravdu.

08.05.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Za mě dobrá knížka na odreagování. Spousta sarkasmu a humoru. Já jsem se dobře bavila :)

30.04.2020 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Tento díl mi přišel o dost lepší než předchozí...stále to ale pro mě není to pravé ořechové.

29.04.2020 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Nějak tomu světu nemůžu přijít na chuť. Kniha mi přišla hrozně nudná, pro mě byl daleko lepší první díl. Jakmile se na scénu vrátili Refájci, tak se konečně pro mě začalo něco dít. To jsou pro mě tahouni příběhu a ti, o kterých chci vědět víc. Konec pro mě nebyl vůbec překvapivý.

28.04.2020 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Musím se přiznat, že od této knihy jsem čekala mnohem více. Celkový dojem asi hodně kazilo to, že mě už na začátku autorka zahltila spoustou pojmů a hodně jsem se v tomto světě ztrácela. Na konci jsem z toho nebyla o moc moudřejší :( Jinak charaktery postav se mi moc líbí a napětí taky nechybí...takže v tomto bodě ok.

25.04.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Musím říct, že v první polovině knihy jsem si říkala jestli se mi kniha vlastně líbí nebo nelíbí.....tak moc mně brnkala na nervy. Je to ve skutečnosti dobře, protože ve mně dokázala vyvolat silné emoce. Nečekala jsem, že bude mít kniha takový hororový nádech. Závěr mě spíš nepřekvapil a myslela jsem, že se dočkáme podobného konce. Za mě zajímavá kniha, která vás nepustí a budete chtít vědět, co bude dál. O hvězdu méně za věci, které jsem nedokázala překousnout.

22.04.2020 4 z 5

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Druhý díl mě bohužel tolik nezaujal jako ten první. Jediní, kdo mě opravdu bavili byla Zuzana a její přítel. Ovšem konec byl opět hodně dobrý...tak pokud seženu další díl, tak se do něho určitě pustím.

04.04.2020 3 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Kniha je pěkná a velmi zajímavá. Za co má u mě autorka velké plus je, jak pracuje s emocemi a jak barvitě dokáže některé scény zachytit.

30.03.2020 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Pozor na spoiler.
Opět velmi dobré. Jen musím přiznat menší rozčarování nad tím, jakým směrem se příběh posouvá. Ten konec bych si taky přála trochu jiný. Proč musím v poslední době snad v každé knize číst o bisexuálech a homosexuálech? Už mě to začíná unavovat.

Moc se mi líbí hlášky a sarkasmy.
"Ničitel ovesné kaše" pobavil stejně jako "pan Mazlichtěl" v prvním díle :)

25.03.2020 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Knížka se čte dobře, ale tolik výhrad jsem snad k žádné jiné knize nikdy neměla. Tolik věcí, co mi přišly nelogické, neuvěřitelné...

Pozor spoiler:
A nejvíc neuvěřitelné a přitažené za vlasy mi přijde, když mě bude chtít někdo zabít a muž (třeba i vampýr) který mě údajně miluje vůbec nezasáhne. A pak mu hned vlítnu zase do náruče...Jako vážně?

19.03.2020 2 z 5

Dráček Mráček Dráček Mráček Daniela Krolupperová

Opravdu moc krásná knížka. Pro malé milovníky draků naprosto úžasná. Nejvíc se nám líbila kapitola, jak dráčkovi vyrostla další hlava :)

10.03.2020 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Poslední díl se mi líbil nejvíce. Tato série byla opravdu hodně dobrá...jen škoda toho zmatečného začátku prvního dílu.

04.03.2020 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Opět velmi povedené. Váhám mezi mezi 4 a 5 hvězdami. Pro jasných 5 hvězd tu ale stále něco postrádám. Knize nelze upřít čtivost, napětí, zajímavý svět a postavy...

01.03.2020 4 z 5

O vykutáleném Melichárkovi O vykutáleném Melichárkovi Jaroslava Pechová

Moc pěkná knížka. Synovi se čtení líbilo. Jediné co bych vytkla je snad až moc slov, které malé dítě nemůže znát (i já některé viděla poprvé).

26.02.2020 5 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Mě knížka vyloženě zklamala. Těžká na pochopení, málo textu na vysvětlení. Děti vůbec nebavila a ani mě. Dvě hvězdy za ilustrace.

26.02.2020 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

U této knížky jsem měla velký problém se začíst. Vůbec jsem nevěděla o čem to jenom čtu. Jakmile jsem konečně "pochopila", tak už to bylo mnohem lepší. První 1/4 knížka byla ale opravdu mimo mě, až jsem měla chuť knihu odložit. Jinak příběh byl velmi zajímavý, napínavý a konec mě nalákal na přečtení dalšího dílu. Za originalitu dávám 4 hvězdičky :)

25.02.2020 4 z 5

Myšák jménem Julian Myšák jménem Julian Joe Todd-Stanton

Syn knížku ohodnotil jako moc pěknou pohádku. Já hodnotím také velmi kladně.

22.02.2020 5 z 5