Dráček Mráček

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvanáct krátkých příběhů určených pro samostatné čtení nejmenších čtenářů či pro předčítání. Text stylisticky odpovídá nárokům kladeným na první čtení. Dráček Mráček se nedopatřením dostane do lidského světa, kde musí zůstat po celý rok, než se bude smět vrátit zpátky domů. Pomáhá mu lidský kamarád, chlapec Míša, který maličkého dráčka ubytuje u sebe doma v teráriu poté, co rodiče přesvědčí, že dráček je ještěrka. Společně zažijí napínavé, trochu poučné a hlavně veselé příhody. Dráček Mráček vychází v roce 2011 jako seriál v časopise Sluníčko. Na základě čtenářského průzkumu dosáhl značné popularity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131188/dracek-mracek-131188.jpg 4.418
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dráček Mráček

Přidat komentář
zinon
10.03.2020

Opravdu moc krásná knížka. Pro malé milovníky draků naprosto úžasná. Nejvíc se nám líbila kapitola, jak dráčkovi vyrostla další hlava :)

mamcactenarka
03.01.2019

Neobyčejně kouzelný příběh o jednom přátelství mezi chlapcem a malým dráčkem. Přináší ve dvanácti příbězích dětem nejen ponaučení, ale při poslouchání pohádek se mnohdy i zasmějí. Děti se z knížky například dozvědí i to, proč se říká "sekat dobrotu" nebo co to vlastně znamená, když "přijede Martin na bílém koni". Občas má nezbedný dráček na mále, ale protože je to příběh pohádkový, všechno nakonec dobře dopadne.