zinon zinon komentáře u knih

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Krásné ilustrace, ale ten příběh moc nezaujal.

18.02.2020 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

V této knize bylo tolik z jiných knih :) Ať už se inspirovala autorka nebo někdo od ní. Jinak mně se příběh moc líbil, postavy byly charakterově taky skvělé. Jediné, co mi zde vadilo bylo, jak byla popsaná celá ta záležitost ohledně magie. V tom jsem se ztrácela a moc to nepochopila. Za toto jediné dávám hvězdu dolů.

23.12.2019 4 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Z této knihy mám smíšené pocity. Opravdu se mi líbily vtipné momenty, které se v knize objevovaly. Nebýt tohoto vtipu, tak knihu asi odložím. Seznámení a první společné chvíle hlavních postav byly opravdu hodně úsměvné a originální :)

21.12.2019 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Pozor na spoiler. Pravdou je, že ani nevím, jak tuto knihu hodnotit. Nebylo to špatné, ale strašně mi tam chyběla ta emoční hloubka. Žádná z postav mi není nijak blízká :( Jediná postava, která mě více zajímá je Maven....ale po tom konci? I přes úmrtí a velký zvrat na konci se mě tento příběh bohužel moc nedotýká...autorka ke mně nedokázala přenést emoce, nedokázala jsem se vcítit do postav. A ty auta a motorky, letadla a jiné vymoženosti mi do tohoto světa teda vůbec, ale vůbec nesedí.

30.11.2019 4 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Musím říct, že ze začátku mě kniha moc nebavila....pak ale nastal zlom...a ejhle, nemůžu se odtrhnout od čtení. Takže i přes některé pasáže, které mě nudily dávám nakonec 4 hvězdičky :) a jsem zvědavá, co bude dál...hlavně s Orenem samozřejmě :) Tato postava byla totiž tahounem příběhu. Linda mi moc nesedla.

28.11.2019 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tato kniha mě spíš zklamala...to co se mi líbilo na první knize tady chybělo.
Spoiler:
Neměla to být reality show? Tady to teda není moc poznat. To divné kličkování hlavních hrdinů je děsné a kouzlo prvního dílu je pryč.
To co bude v dalším díle si ale nemůžu nechat ujít :)

07.11.2019 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Nebylo to špatné, ale ani žádné nadšení se nekonalo. K této knize se už určitě vracet nebudu. Superhrdinové asi nebudou můj šálek kávy. Ale jedno Maas odepřít nelze...na konci knihy zase stříkaly emoce a já byla zase vyřízená :)

02.11.2019 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Jsem úplně bezradná, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu se čte dobře, je zajímavá, hlavně postava z můrysyna :) je záhadná.....ale na druhou stranu je kniha fakt divná, ujetá. Začátek mě málem odradil od čtení, pak jsem si na to divné zvykla a nakonec zjistila, že to není vůbec špatné. Kdybych měla ráda Alenku v říši divů, tak dám hvězdiček víc. Nikdy jsem ji moc ráda neměla, tak hodnotím jen jako nadšený čtenář fantasy literatury. Další díl si ale určitě přečtu, protože jsem zvědavá, co bude dál .)

26.09.2019 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Pro tuto autorku mám slabost. Jako vždy byla kniha krásně čtivá a pojata velmi zajímavě.

16.09.2019 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tento díl mě stejně jako předchozí již moc nebavil...za mě ještě o něco horší jak díl druhý. Knihu jsem přečetla snad jen proto, že jsem chtěla zjistit, kdo vraždil.

23.05.2019 3 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Musím říct, že druhý díl se mi zdál o dost lepší jak první....spousta věcí tu byla konečně vysvětlena a já jsem zvědavá, jak to celé dopadne :)

06.04.2019 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Knížka byla čtivá, ale tady asi moje chvála končí. Povaha hlavní hrdinky ze začátku knihy byla opravdu hodně zarážející...později to bylo vysvětleno a také najednou se již chová jinak. Celé to bylo takové neslané nemastné. Od přečtení dalšího dílu mě to ale neodradilo a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

05.04.2019 3 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha je pro mladší čtenáře určitě skvělá. Já už se sem neřadím, tak ji hodnotím jako čtivou, vtipnou, záhadnou a vhodnou na odreagování, ale nadšení už u mě nevyvolává.

01.04.2019 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Jelikož už nepatřím do skupiny young adult, tak mě chování hlavní hrdinky vyloženě štvalo. To nebylo jako číst o mladistvých a jejich problémech, ale jako by to chvílemi psal někdo s kým slušně cloumá puberta....tak věrohodné to bylo haha. Jak tyto knížky čtu jinak ráda, tak tady už to bylo příliš :) Za mě horší jak první díl...celkem o ničem, až konec byl zajímavý.

26.03.2019 3 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Tento díl jsem si užívala ještě více jak první. Opět velmi čtivé a napínavé. Arcus i Kai jsou tak odlišní a přitom je mám ráda oba...Arcus ale vede, i když mám raději ty rošťáky :) Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat...jaké další zvraty nás čekají.

19.03.2019 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Kniha se mi líbila...první polovina byla slabší, druhá plná napětí. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku, protože je to silná osobnost, která se nebojí otevřít pusu :)

17.03.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto knížku jsem si maximálně užila. Začátek byl takový zvláštní, než jsem si na tento svět zvykla. Pak už jsem hltala každé slovo a užívala si tuto drsnou pohádku :) Moc se těším na pokračování.

14.03.2019 5 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Opět jsem se si příběh užívala tak moc, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

01.03.2019 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Abych byla upřímná, tak jsem toto nečekala......tato knížka mě vážně uhranula a já úplně hltala tento příběh plný úžasné fantasie. Ash a Puk jsou skvěle napsaní. Hned jsem si je oblíbila. Těším se na další dobrodružství, které mě čeká v dalším díle :)

26.02.2019 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Nemůžu si pomoct, ale první díl byl pro mě asi nejlepší. To když se vám v hlavě honí spoustu otázek a toužíte na ně najít odpověďi :) Další díly byly čtivé a příběh zajímavý...ale už tam u mě nebylo to prvotní nadšení. Jako odpočinkové čtení určitě doporučuji :)

03.02.2019 4 z 5