zimka.r zimka.r komentáře u knih

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Audio: Myslela jsem si, že u knížek ACH nikdy neuhodnu vraha než bude konec, ale tady se mi zadařilo...ikdyž mi stále unikal motiv... nicméně, opět úžasné dílo!

09.07.2020 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Čteno díky čtenářské výzvě a musím přiznat, že díky ní jsem našla opět něco co mě zaujalo. Po několika pokusech s Nesbem je toto příjemná změna a o dost lepší. Rozhodně si najdu něco dalšího od Olsena.

27.06.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Tak já nevím....čte se to dobře, ale občas mi to přišlo zdlouhavé, politické informace jsem úplně vypouštěla z hlavy a válečné z velké části také. Při zjištění, že další díl je ještě obsáhlejší, se do něj zatím pouštět nebudu. S další vlnou koronaviru na to ale třeba dojde :)

26.06.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Audio: Pěkný příběh do auta na cesty do/z práce.

14.05.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Asi pravda, že každá další kniha je lepší. Ale já asi na detektivky nemám hlavu. Ztrácím se ve jménech, dějových linkách, ale na konci se mi vše spojí dohromady, tak nevím jestli to tak má být... ?! Další díl určitě otevřu, ale né hned :)

14.05.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Opět pěkná knížka na první slunečné dny na balkoně :)

27.04.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Audio: Vůbec jsem netušila do čeho jdu a díky této knížce se pro mne každodenní cesta po dálnici stávala napínavější a napínavější! :)

27.04.2020 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Tak buď se to zlepšuje nebo si zvykám. Opět tedy zmatek ve jménech a postavách...ještě když dochází i k úmyslné záměně.Pokud ale seženu, tak další přečtu ;)

11.04.2020 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak já nevím...druhý díl....a tak nějak stejné.... Když beru knížku do ruky následující den, tak si většinou nepamatuji o čem jsem četla minule a o čem to bylo. Je to pro mě asi nezáživné a ještě s matoucím jmény! Ale jelikož jsem před uzavřením knihoven v rychlosti nabrala ještě třetí díl, tak ten dám, než to vzdám :)

24.03.2020 3 z 5

Pros na kolenou Pros na kolenou Barbara Cartland

Mám ráda tyto romantické jednohubky od této spisovatelky.

13.03.2020 3 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Audio: Za začátku mne to fakt zaujalo....i jsem si říkala, že takhle by mě ten dějepis třeba i bavil...ale pak už mi to přišlo takový dlouhé...stejné...nevím.....ale na cesty do práce z práce ideál :)

04.03.2020 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Pohodové čtení, lepší jak druhý díl. Na neschopenku ideální :)

26.02.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knížka i příběh. Četlo se samo.

10.02.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Audio: Dřív to človek četl, protože musel a musel si pamatovat děj, aby ve škole správně odpovídal při zkoušení. Dnes už na to člověk kouká jinak....něco depresivnějšího než toto jsem nikdy nečetla!

03.02.2020 3 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

U nás v knihovně nemají, takže jsem vyslechla audioknihu cestou do/z práce. S audioknihama začínám, ale už teď vím, že mám ráda, když čte sám autor :)

30.01.2020 3 z 5

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Pro mne František Nepil rovná se moje dětství :)

27.01.2020 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Audiokniha: Moc se mi líbilo a myslím, že jsem dobře udělala, když jsem si knížku poslechla. Jelikož vyprávění autorky samotné se správnou intonací vět, které by písemně mohly vyznít i jinak, byla správná volba. Děkuji za pohled na ona místa a i když takováto tématika, tak ale zvedla náladu a povzbudila. Děkuji!

27.01.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak jsem musela zjistit, co na těch knížkách všichni mají....noooo...tak jako jo....nic z čeho bych si sedla, ale taky sem se nenudila...tak jo...určitě si průběžně přečtu další díly :)

16.01.2020 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Možná tím, že jsem četla jako eknihu, možná jsem jen očekávala něco jiného. Nevím. Nicméně se četlo lehce po začtení se. A tímto jsem dokončila výzvu 2019 :)

27.12.2019 3 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Cca po dvaceti letech se vracím do období základní školy :) Dnes už je to jednohubka na odpoledne, ale stále pěkná :)

20.11.2019 4 z 5