zimka.r

Příspěvky

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Povídka, která snad v každé době je pravdivá!

07. května


MarcoMarcoJussi Adler-Olsen

Pěkné pokračování, už teď se těším na další!

20. dubna


Graysonův slibGraysonův slibMia Sheridan

1. Archerův hlas 2. Leo 3. Leova šance 4. Stingerův pád 5. Kylandovo vykoupení 6. Sběratel přání 7. Graysonův slib....Opět se četlo lehce a rychle. Tentokráte s prvky erotického románu?! Zápletka zajímavá, ale Sběratel přání se mi líbil víc :)

07. dubna


Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Opět pěkný díl! Tady se mi moc líbilo téma a to rozuzlení na konci ve mě vyvolalo WAU! Už se jdu vrhnout na další díl! :)

12. března


Hvězdy na cestěHvězdy na cestěKarin Krajčo Babinská

Moc pěkné! Četlo se samo a pěkná zápletka ze života.

02. března


Sběratel přáníSběratel přáníMia Sheridan

1. Archerův hlas
2. Leo
3. Leova šance
4. Singerův pád
5. Kyladovo vykoupení
6. Sběratel přání....taková Kráska s zvíře....ale mě se líbilo!! Knížky této spisovatelky se mi moc dobře čtou, jsou to takové pohádky s krásným dojemným koncem, což bylo i zde :) Moc se mi líbilo vyjasňování staré záhady plus odtajňování i té současné. Už teď se těším na "prozatím" poslední knížku této autorky, která mi už teď leží na stolku :)

22. února


Schovej mě v deštiSchovej mě v deštiJojo Moyes

1. Dívka, již jsi tu zanechal 2. Než jsem tě poznala 3. Život po tobě 4. Stříbrná zátoka 5. Jeden plus jedna 6. Poslední dopis od tvé lásky 7. Sama sebou 8. Zakázané ovoce 9. Krasojezdkyně 10. Schovej mě v dešti - opět pěkná oddychová kniha! Trošku ve mně zanechala pocit, že se vlastně nic nedělo...až v posledních stránkách, ale i tak se četla lehce a rychle :)

07. února


Dům U Tří borovicDům U Tří borovicH. M. Körnerová (pseudonym)

1. Hlas kukačky
2. Heřmánkové údolí
3. Dům U Tří borovic.....opět krásné dílo! Přečteno za tři odpoledne. Příběh krásně sám plyne, není mnoho postav, takže se člověk stále orientuje kdo je kdo. Už teď se těším na další dílo této autorky!

20. ledna


Nebe v HongkonguNebe v HongkonguBarbara Cartland

Taková sobotní jednohubka. Mám ráda tyto oddechové příběhy ;)

09. ledna


Štěstí mi uniká mezi prstyŠtěstí mi uniká mezi prstyAgnès Martin-Lugand

1. Šťastní lidé čtou a pijou kávu
2. Šťastní lidé mají snadný život
3. Lituji, čekají mě
4. Štěstí mi uniká mezi prsty - WAU! Opět krásný příběh. Romantika, ikdyž se zajímavým rozuzlením na konci! Přečteno za dva dny a už teď se těším až otevřou knihovny, abych si mohla půjčit další knížku!

08. ledna


Zapomenutá zahradaZapomenutá zahradaKate Morton

1. Tajemství letního odpoledne
2. Zapomenutá zahrada - přišlo mi to podobné, pro mne zdlouhavý začátek, ale člověk už ví a tak se drží a čte, protože ví, že konečné rozuzlení ho opravdu překvapí! :)

07. ledna


Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Opět super díl. Vůbec mi nevadí, že člověk o pachateli ví hned od začátku, naopak, to tomu dává tu napínavost. Stihla jsem v knihovně vyzvednout další díl, než nám je zas zavřel, tak se těším :)

21.12.2020


Lituji, čekají měLituji, čekají měAgnès Martin-Lugand

Říkala sem si, o čem ta knížka vlastně je? Tak nějak o ničem...?? Ale možná právě proto,že je to jen obyčejný příběh, tak se čte velmi lehce a rychle. Jako relax super.

25.11.2020


Dokonalá manželkaDokonalá manželkaJ. Delaney (pseudonym)

Třetí kniha od autora a wau! Každá další je lepší a lepší!! Tato mne zaujala hned od cca 4. stránky! Opravdu zajímavý námět, zápletka i rozuzlení! Za mě určitě ano a už se těším na další knížku!

10.11.2020


Věř miVěř miJ. Delaney (pseudonym)

Opět super zápletka. Děj se mění všemi směry a stále udržuje ve střehu. Asi se mi líbilo víc než Ta přede mnou.

25.10.2020


ZabijáciZabijáciJussi Adler-Olsen

První díl byl pro mne lepší a asi těžko ho něco překoná. V tomto druhém díle na mne bylo mnoho jmen, která se mi pletla, ale i tak dobrá kniha, už se těším až zas otevřou knihovny a dostane se mi do rukou další třetí díl :)

22.10.2020


Šťastní lidé mají snadný životŠťastní lidé mají snadný životAgnès Martin-Lugand

Tak tento díl se mi líbil více. Občas slzy v očích. Přišlo mi nefér ať by si vybrala jednoho nebo druhého. Nakonec se snad rozhodla správně.

03.10.2020


KrasojezdkyněKrasojezdkyněJojo Moyes

1. Dívka, již jsi tu zanechal
2. Než jsem tě poznala
3. Život po tobě
4. Stříbrná zátoka
5. Jeden plus jedna
6. Poslední dopis od tvé lásky
7. Sama sebou
8. Zakázané ovoce
9. Krasojezdkyně - opět kniha, která se lehce čte. Nejřív mi to tedy připadalo jak pro věkovou kategorii hlavní hrdinky, ale musím uznat, že nakonec se mi to líbilo. Všechny knihy od Jojo Moyes jsou takové klidné na čtení a mám je proto pro relax moc ráda!

30.09.2020


Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Konečně něco co mě chytlo! Četlo se samo, bylo to napínavé a opravdu to člověka furt drží ve střehu. Určitě se s chutí pustím do čtení dalšího dílu.
Neodpustím si ještě srovnání s Nesbem - přečetla jsem první čyři díly a furt čekala na to, kdy jako začnu mít ten pocit, co všichni kolem, že je to wau....nedostavilo se a teď už vím, že pátý díl pravděpodobně číst nebudu a radši se pustím do dalších od Adler Olsena. To se čte opravdu samo! A prostě mě to bavilo!

07.09.2020


PanenkaPanenkaJoy Fielding

Tak tohle se mi líbilo! Od začátku mne to zaujalo a rozuzlení přímo dostalo....člověk tak nějak tuší jak to asi tenkrát bylo.....ale že až "tak", tak to zas jako ne :) Určitě si přečtu něco dalšího...

16.08.2020


Šťastní lidé čtou a pijou kávuŠťastní lidé čtou a pijou kávuAgnès Martin-Lugand

Půl audio, půl papír. Začátek mě hned odrovnal, že jako fakt?! Tohle bude oddychovka?? Nakonec tedy asi byla... knížka se mi líbila, akorát ten otevřený konec.....nějak sem čekala, že to dopadne ať tak či tak, tak ale prostě nějak :)

07.08.2020


Jeden život nikohoJeden život nikohoPetr Studený

Ze začátku se četlo krásně, lehce, opravdu obyčejný příběh obyčejného člověka, pak po nějaké době mi začalo vadit náboženství, ale co mi vyloženě vadilo bylo to strašné množství překlepů!

22.07.2020


Selský barokoSelský barokoJiří Hájíček

Audio: Asi jsem čekala víc, příběha za volant ok, ale kdybych měla číst, asi by mne to přestalo bavit...

17.07.2020


Vražda Rogera AckroydaVražda Rogera AckroydaAgatha Christie

Audio: Myslela jsem si, že u knížek ACH nikdy neuhodnu vraha než bude konec, ale tady se mi zadařilo...ikdyž mi stále unikal motiv... nicméně, opět úžasné dílo!

09.07.2020


Malé pikantní vraždyMalé pikantní vraždyJussi Adler-Olsen

Čteno díky čtenářské výzvě a musím přiznat, že díky ní jsem našla opět něco co mě zaujalo. Po několika pokusech s Nesbem je toto příjemná změna a o dost lepší. Rozhodně si najdu něco dalšího od Olsena.

27.06.2020


Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Tak já nevím....čte se to dobře, ale občas mi to přišlo zdlouhavé, politické informace jsem úplně vypouštěla z hlavy a válečné z velké části také. Při zjištění, že další díl je ještě obsáhlejší, se do něj zatím pouštět nebudu. S další vlnou koronaviru na to ale třeba dojde :)

26.06.2020


Klub divných dětíKlub divných dětíPetra Soukupová

Audio: Pěkný příběh do auta na cesty do/z práce.

14.05.2020


NemesisNemesisJo Nesbø

Asi pravda, že každá další kniha je lepší. Ale já asi na detektivky nemám hlavu. Ztrácím se ve jménech, dějových linkách, ale na konci se mi vše spojí dohromady, tak nevím jestli to tak má být... ?! Další díl určitě otevřu, ale né hned :)

14.05.2020


Zakázané ovoceZakázané ovoceJojo Moyes

Opět pěkná knížka na první slunečné dny na balkoně :)

27.04.2020


Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Audio: Vůbec jsem netušila do čeho jdu a díky této knížce se pro mne každodenní cesta po dálnici stávala napínavější a napínavější! :)

27.04.2020


1