Zelený.úval Zelený.úval komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Všechny knihy ze série mají nádherné obálky a názvy, že se na ně člověk opravdu těší. Ale bohužel pak přijde zklamání. Tato kniha mohla být klidně tak o půlku kratší vzhledem k tomu, že se něco začalo dít skoro až na straně 200. Do té doby se děj neskutečně vlekl a nezachránily to ani popisy dortů nebo hor.

23.10.2022 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hodně silný příběh. Tím spíš, že jsem z blízkého okolí Týna nad Vltavou a elektrárnu nebo přehradu vnímám jako běžnou součást krajiny a taky jako zaměstnání spousty lidí. Že se musely zrušit některé vesnice, vím jen z vyprávění od dědy, když jsme tudy projížděli autem, ale nikdy mě nenapadlo se zamyslet nad osudy bývalých obyvatel, jak to pro ně muselo být těžké a jak to vlastně celé prožívali.

08.10.2022 5 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Občas mě trochu štvala přílišná sebejistota Valerie, ale jinak byla kniha celkem fajn a četla se dobře.

29.09.2022 4 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Romana Junková

Takové milé kočičí příběhy. :-)

26.09.2022 5 z 5

Milenci královen Milenci královen Eleanor Herman

Některé pasáže byly opravdu zajímavé. :-) Překvapily mě příběhy z Ruska a taky kapitola o princezně Dianě.

24.09.2022 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Popravdě jsem byla podobně zklamaná jako Maggie, když k ničemu nedošlo hned tu první noc, kterou u ní Ben strávil. :-D
Jinak to byla taková fajn oddechovka a čtivě napsaná. Bavila mě, i když jsem od ní ze začátku ani moc nečekala.

22.09.2022 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Po Jabloňovém sadu byla tahle kniha velkým zklamáním. Mohla být tak o půlku kratší, některé zápletky mi přišly takové zbytečné. V celém příběhu se objevilo tak moc náhodně nalezených cenných předmětů, že ten poslední nejdůležitější už mě ani nijak nenadchnul. Bohužel ani ta historická část nebyla moc hezky zpracovaná.

20.09.2022 2 z 5

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

Souhlasím, že konec byl trochu uspěchaný, ale jinak super. Autorka prostě tyto příběhy s mýty a nádechem magie umí skvěle. :-)

14.09.2022 5 z 5

Kufr pana Lederera Kufr pana Lederera Jan Jelínek

Za mě super kniha. :-) Líbilo se mi, že tam bylo více dějových linek během války, ne jen z koncentračního tábora. Poslední část, kdy se Hana zabydluje v Itálii, ale mohla být klidně o něco kratší.

09.09.2022 5 z 5

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

I když mám tento typ knih ráda, tak tahle mě bohužel zase až tak neoslovila. Navíc jak v celé knize autorka používá různé přezdívky nebo oficiální jména postav, tak jsem pak na konci měla trochu problém s tím, aby se mi současný příběh propojil s minulým a kdo byl vlastně kdo. Na druhou stranu zase musím ocenit historické pozadí příběhu a popis válečného Kolína.

06.09.2022 3 z 5

Sčítání zla Sčítání zla Iva Hlaváčková

Za mě jedna slabší kniha autorky. Ani moc nevím, co si o celém příběhu myslet a postava Kláry mě dost štvala. Jediná část, která mě celkem bavila, byla ta z psychiatrie.

24.08.2022 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného, takže jsem byla nejdřív trochu zklamaná a začátek se mi tak trochu vlekl. Závěr se ale povedl a nakonec celé rozuzlení bylo zajímavé. Cením ten různý názor na věc Daniely a Pavla. Jen mě to utvrdilo v tom, že se dá těžko koukat na tehdejší dobu optikou té dnešní.

13.08.2022 4 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Úžasná kniha. :-) Hrozně mě baví, když se současný příběh prolíná s minulým a postupně se všechno odkrývá, aby se to nakonec hezky spojilo. A i když má kniha přes 400 stránek, tak jsem se za celou dobu čtení nenudila ani jednou. Taky se mi líbily recepty a celkově popisy jídel, které celou knihu provází.

07.08.2022 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Sexy farmář byl o něco lepší než Sexy mlékař. Ale stejně jako u mlékaře, i tady mi něco chybělo a nemohla jsem se vůbec začíst. Až když se objevila Polly, tak příběh dostal trochu spád. Ale jinak mě obecně tahle série moc nenadchla.

06.08.2022 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Knihu jsem četla po delší době než předchozí díly, takže jsem ze začátku měla problém s tím, kdo je kdo. Cením přehled postav na začátku knihy, který mi hodně pomohl. :-) I tento díl mě bavil stejně jako ty předtím. Jsem zvědavá na ten další, jaký bude osud rodiny na počátku války.

06.08.2022 5 z 5

Jak mě překvapíš? Jak mě překvapíš? Sophie Kinsella (p)

Dlouho jsem přemýšlela, jestli dát knize aspoň jednu hvězdičku. Už hned od začátku mě štvala hlavní hrdinka, která si myslela, jak mají perfektní vztah. Kniha mě nebavila a nemohla jsem se vůbec začíst. Mírné napětí přišlo, když mělo dojít k odhalení Danovo tajemství. Ale bohužel ani to mě moc neuchvátilo.

23.07.2022 1 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Za mě suprová kniha, která se čte úplně sama. Stejně jako první kniha v této sérii, i když jsem ani od jedné ze začátku nic moc nečekala. :-) Cením to, že je tam i jiná zápletka než jen ta čistě zaláskovaná.

17.07.2022 5 z 5

Lásky a sňatky Habsburků Lásky a sňatky Habsburků Gabriele Praschl-Bichler

Oceňuji za každou kapitolou stručný rodokmen. Udržoval mě pořád v obraze. Také bylo zajímavé povídaní o méně známých Habsburcích.

16.07.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Silný příběh a určitě důležité téma, o kterém by se mělo mluvit, protože mi přijde, že pití alkoholu se bere za normální věc, která patří k dobré zábavě. Občas mi až zůstával rozum stát nad tím, jak je možné, že tělo dokáže unést takové množství alkoholu každý den. Osud tatínka autorky byl smutný příklad, kam až závislost může dojít.
Co tedy musím také vytknout jsou neustálé popisy hádek s manželem a na závěr jedna věta o tom, že jsou zase spolu. Ale takový je prostě asi život.

11.07.2022 4 z 5

Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Bylinkář: Přírodní kouzla naší babičky Monika Čechová Golasovská

Kniha je naprosto úžasná. :-) Jsou tam nádherné ilustrace a milé příběhy o bylinkách, které jsou zároveň hodně užitečné. Taky oceňuju jednoduše popsanou přípravu různých přípravků z bylinek.

30.06.2022 5 z 5